ÇİKOLATA AŞKI

04.01.2017 15:52:55

Rojda Demirer çocukluğundan beri tutkuyla sevdiği çikolatayı işe dönüştürmüş.

Röportaj: Petek KIRBOĞA/ [email protected]

FOTOĞRAF: Doruk SEYMEN
 

Çikolata, en güzel gurme yılbaşı hediyesi olarak kalpleri fethediyor. El yapımı butik çikolatalar birbirinden farklı ve lezzetli seçimleri ile damak tadına hitap ettiği kadar göze de hitap ediyor.

Butik çikolatacılar sundukları özel lezzetler ile beğeni topluyor. Aklınıza gelebilecek her çeşiti bulmak mümkün. El yapımı çikolatalar özenle hazırlanıyor ve doğal içerikleri sebebi ile raf ömürleri kısalıyor. Birbirinden lezzetli butik çikolatacıları mercek altına aldık.

...

HAUTE COUTERE ÇİKOLATA

60’dan fazla çeşidi ile damaklara lezzet katan Marie Antoinette çikolataları şık kutuları ile de beğeni topluyor. Lezzetli çikolataların hikayesini Rojda Demirer anlattı.

 Çikolata markası yaratmaya nasıl karar verdiniz?

"Melekler Korusun"u çekerken çok yorulduğum bir ilk sezon geçirmiştik sanırım “ Sektöre biraz ara vermeliyim. " dediğim bir dönemdeydim. Ticaret yapmak hep kafamda olan bir fikirdi. Çikolata da benim için hep büyük bir aşktı çocukluğumdan gelen. Çikolataya olan tutkumu, ticaret yapma isteğimle birleştirdim ve hayallerimdeki çikolatacıyı açtım.

Çikolata çeşitleriniz neler?

Hammaddesi Belçika'dan gelen, el yapımı olup günlük olarak hazırlanan; hiçbir katkı maddesi ve koruyucu barındırmayan ,60 dan fazla çeşidin yer aldığı üst kalite çikolatalarımız ile çikolatada "haute couture" ayrıcalığı yaratmayı hedefledik. Türkiye'de her çikolatacıda bulamayacağınız bize özel olan cup çikolatalarımızın yanı sıra, trüflerimiz, rocher ve gofretlerimiz bunların yanı sıra portakal dilimi, Antep ezme, marzipan ve melek çikolatalarımız mevcuttur. Her damak tadına uygun, herkesin sevebileceği tarzda bir ürün gamı oluşturmaya çalıştık. 

Çikolataların lezzetinin başarısının sırrı nedir?

Sadece damak tadına değil göze de hitap eden şık ama bir o kadar da lezzetli çikolatalar yapmaya çalışıyoruz. Görsellere karar verirken mümkün olduğunca fazla kişinin fikrini dinlemeye özen gösteriyoruz. Yarattığımız lezzetlere uygun o lezzetin bir parçasını taşıyan zarif süslemelere öncelik veriyoruz. İşte bu olmalı dediğimiz anda hepimiz hem fikir oluyoruz. Bu şık tasarımları atölye ekibimle birlikte oluşturuyoruz. 

Sevgililer gününde hangi çikolatalar tercih ediliyor?

Sevgililer gününe özel yaptığımız kalp şeklinde içi akışkan dolgulu çikolatalarımız tabii ki sevgililer gününün vazgeçilmezi diyebilirim


Çikolata sizin için ne ifade ediyor ? 

Çikolata benim için çocukluğumu, mutluluğu, heyecanı ve yeni şeyler keşfetme arayışını, keşfederken eşsiz lezzetler denemeyi ve bu işi yaparken insanların da yeni lezzetler tadarak mutlu olmasına vesile olduğum için mutluluğu paylaşmayı ifade ediyor.

Çikolata dışında hangi ürünleriniz var?

Çikolatalarımızın yanı sıra rulo pastamız gerçekten çok hafif ve lezzetlidir. Gerçek çikolata kullanarak yaptığımız chocolate cake profiterol ve cheesecake’lerimiz ufak molalarınızda kahvenin ya da çayın yanında kendinizi mutlu etmek için ideal alternatifler. Şu sıralar çayın yanında ikram olarak verdiğimiz tarçınlı kurabiyemize olan ilgi oldukça yoğun. Hemen hemen her gün kurabiye üretimi yapıyoruz diyebiliriz. Her ne kadar konseptimiz çikolata olsa da müşterilerimize çikolatanın yanı sıra farklı tatlar da sunmak bizi mutlu ediyor.

PAYLAŞ