BU RESTORANIN MENÜSÜ FİLMLERE ADANDI

14.08.2017 11:51:48

Barselona’da bulunan otel Mandarin Oriental’in içindeki iki Michelin yıldızlı restoran Moments, dekorasyonuyla olduğu kadar, filmlere adanmış menüsüyle de dikkat çekiyor

Elif ÖKSÜZ - [email protected]

A la Carte menünün yanında alternatif olarak sunulan yemek temalı menü, şef Raül Balam’ın filmlere olan tutkusundan doğmuş. Menüde yer alan her film de, şefin en sevdiği filmler arasından seçilmiş. 

Pedro Almodovar’ın “Women on the Verge of a Nervous Breakdown” filminden, James Cameron’ın “Titanic”ine, “Oz Büyücüsü” filminden “Forrest Gump”a kadar menüde 13 çeşit yemek (film) var. İlk sırada ise yine şefin en sevdiği film olarak tanımlayabileceğimiz Breakfast at Tiffany’s filmi yer alıyor. 

Pedro Almodóvar’ın Women on the Verge of a Nervous Breakdown filmi arkasından Titanik ve Meksika yapımı Like Water for Chocolate filmi geliyor. Altıncı yemek ise Forrest Gump. Ve filmin yani yemeğin içeriğinde, filmin baş kahramanının karides işinde olmasından dolayı,  karides olması kaçınılmaz. Menüde yer alan diğer yemekler ise Kuzuların Sessizliği (Silence of the Lambs), Oz Büyücüsü (Wizard of Oz), Baba (The Godfather), Finding Nemo, Charlie’s Chocolate Factory.

OZ BÜYÜCÜSÜ

FORREST GUMP

WOMAN ON THE VERGE OF A NERVOUS BREAKDOWN

TITANIC

Bu menü 3 Ekim’e kadar tadılabilir, bizden söylemesi. 

PAYLAŞ