Hande Kazanova ile 2022 Astroloji Günlüğü

Astroloji eğitimi nasıl alınır? Burç uyumu nedir ve ne kadar önemlidir? Yılın en şanslı burçları hangileri? 2022 yılında Türkiye ve dünyayı neler bekliyor? “2022 öncelikle güvenmeyi, şükretmeyi, affetmeyi öğrenmemiz gereken bir dönem olacak'' diyen astrolog ve yazar Hande Kazanova'dan 2022 yılına dair astroloji yorumlarını dinledik.

YAZAR: Zeynep Babacan
ABONE OL
17 Ocak 2022 Pazartesi 10:47 | Son Güncellenme:
38 dakika okunma süresi
Hande Kazanova ile 2022 Astroloji Günlüğü

Astrolojiye olan merakınız ne zaman başladı? Astrolog-yazarlık serüveninizi sizden dinleyebilir miyiz?

Astrolojiye ilgim 15 yaşındayken başladı. Gökyüzüne her zaman ilgi duyardım. Uzayı çok merak eden bir çocuktum ve küçükken bana "Ne olacaksın?'' diye sorduklarında uçak mühendisi olup, NASA'ya gidip uzaya ilk adım atan kişi olmak istediğimi söylerdim. Yazları takım yıldızlarını bulmaya çalışırdım. Kutup yıldızı nerede, Büyük Ayı, Küçük Ayı, diğer takım yıldızları nerede bulunuyor bunlarla her daim çok ilgiliydim. Ardından İstanbul'a geldim, İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nü kazandım. İstanbul'a gelmemle beraber astrolojinin içerisine daha fazla girmem gerektiğini fark ettim ve kendi kendime evde çalışmaya başladım. Kitaplar edindim. O kitaplardan eğitimler almaya çalıştım, kendimce öğrenmeye çalıştım. 1999 yılında Türkiye haritasını incelerken 11 Ağustos'ta hiç unutmayacağım çok önemli bir güneş tutulması vardı ve o dönem Türkiye haritası da çok zor etkiler altındaydı. Ev arkadaşıma "10 gün içerisinde bir şeyler olabilir.'' diye söylediğimi hatırlıyorum ve gerçekten de 10 gün içerisinde 17 Ağustos depremi gerçekleşti. Sonraki dönemde astroloji eğitimi almam gerektiğine karar verdim ve 2000-2001 yılları arasında Hakan Kırkoğlu'nun Göklerin Bilgeliği Okulu'na başvurdum ve astroloji eğitimi almaya başladım. Buradaki eğitim üç yıl sürdü, sınavlarına girip okulu bitirdim. Aynı okulda beraber okuduğumuz Öner Döşer yurt dışından ekstra eğitimler aldı ve 2005 yılında Astroloji Okulu'nu kurdu. 2005 yılı itibariyle Astroloji Okulu'nda geri kalan eğitimlerimi tamamlamaya başladım. Horary astrolojisi, seçimsel astroloji, moon beyin astroloji alanlarında önemli eğitimleri tamamladım. Üç yıl boyunca vedik astroloji eğitimi aldım, hermetik astroloji öğrendim. Şu an hala OPA'nın başkanı Maurice Fernandez'ten evrimsel astroloji eğitimi almaya devam ediyorum. Bu yıl son yılım. Öğrenmeyi çok seviyorum. Çünkü astrolojinin çok farklı alanları var ve bütün bu farklı alanlar insanın ufkunu geliştiriyor. 2006 yılında bir dergide astroloji üzerine yazmaya başladım. Ardından gazetede astroloji sayfalarını hazırladım. 2009-2018 yılları arasında çalıştığım gazete kapanana kadar yazmaya devam ettim. Yazarlık serüvenim de böyle başladı.

Astrolojiyi doğru yorumlamak adına bu alanda hangi eğitimlere katıldınız?

Doğru yorumlamak adına çok fazla eğitime katıldım. Ama en önemlisi şunu söyleyebilirim ki yurt dışında bu iş gerçekten çok önem verilerek yapılıyor. Yurt dışında geçerli olan çok önemli topluluklar ve organizasyonlar var. Bu organizasyonları bitirmem gerektiğine karar verdim ve 2016 yılında Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu sınavını tamamlayarak ISAR CAP unvanını aldım. Danışmanlık Yetenekleri Eğitimi ve İlkeleri sınavlarını vererek de sertifikalandırıldım. Profesyonel astroloji organizasyonu olan OPA'nın da bir üyesiyim ve oradaki çalışmalarımı da tamamladım. Dünyanın neresine gidersem gideyim geçerli bir astroloji diplomam var diyebilirim. Aynı zamanda Büyük Britanya Astroloji Birliği Derneği'nin de üyesiyim. Mümkün olduğu kadar astrolojide kendimi geliştirmeye ve bu alanlarda eğitimler almaya da hala devam ediyorum.

Astroloji sizin yaşamınızın hangi alanlarında etkili oluyor? Kararlarınızı astrolojik tespitlere göre mi veriyorsunuz?

Astroloji insanın yaşamını kolaylaştıran bir sistem, yöntem diyebiliriz. Eğer yaşantınızı kolaylaştırmayıp zorlaştırıyorsa zaten etkili değil anlamına geliyor. O yüzden biz zaten herkesten önce gökyüzünde neler olup neler bittiğini takip ettiğimiz için gerek yazılarla gerek YouTube kanalımdaki çekimlerimizle herkesten belki bir iki hafta öncesinden bazı olayları fark ediyoruz. Ya da çalışmalarımızda o yılı çalışırken döngüleri fark ediyoruz. Çok önemli kararlarımı her zaman kalben almaya çalışırım ama astrolojik tespitleri de asla göz ardı etmem. Çünkü göz ardı ettiğim zamanlarda çok ciddi sıkıntılar yaşadığımı da gördüm. Bu sebeple evet benim birçok alanımda astrolojinin etkisi var ve danışmanlık vererek insanların bir parça da olsa kendilerini anlamalarını sağlayarak aslında onların hayatında da etkili olmasını ve astrolojik döngülere göre bazı kararlar almalarına, kendi hayatlarında kendi amaç ve misyonlarını bulmalarına yardımcı olabiliyoruz.

Dijitalleşen dünya ile birlikte astrolojiye olan ilgi de arttı. Bilgi kirliliğine maruz kalmamak, doğru yorumlara ulaşabilmek adına önerileriniz neler?

Astrolojiye olan ilgi çok arttı. Bir de yepyeni bir döngüye girdik; 2020 yılının sonunda, Kova döneminde oluşan 200 yıllık hava elementinde bir döngü bu. Bilginin sahibi olanların ön plana çıkacağı bir dönem. Aynı zamanda Kova burcunda gerçekleştiği için ve Kova burcu astrolojiyle çok bağlantılı olduğundan önümüzdeki 20 yıl boyunca aslında astrolojiye olan ilginin giderek daha da artacağı bir döngü içerisine girdik. Bir de tabii malum pandemiyle ilgili konularda, o süreçte söylediklerimizin insanların ilgisini çekmesi, herkesin evleri kapanması, dijitalleşmemiz ve dijital dünyada çok rahat bir şekilde bilgiye ulaşmak da kolay olmaya başladı. Astroloji eğitimleri arttı. Bu eğitimlerden çok önemli astrologlar da doğacak, bunu da biliyorum. Fakat bazen birkaç eğitim alarak, henüz kendini ispat etmeden sosyal medya üzerinde dersler açan, danışmanlık veren insanlara da rastlıyoruz. O yüzden astrolojide güvenilir olmak çok önemli. İnsanın kendi hayatı ve duruşuyla her şey çok bağlantılı. Ben her zaman "Kendi hayatındaki söküğü dikememiş terzi gibi olmamalı bir astrolog.'' derim. Yani kendi hayatında durduğu noktada yaşantısıyla insanlara örnek olmalı, verdiği bilgileri doğru bir şekilde aktarmalı, üslup çok önemli. Çünkü öyle bir iş yapıyoruz ki olumsuz bir etkiyi hiç dikkate almadan söylediğinizde karşı tarafın hayatında ciddi bir etki bırakabilirsiniz. Ya da onun o noktadan sonra negatif bir tohum ekmesine neden olabilirsiniz. Bu sebeple her şeyin doğru üslupla, olması gerektiği gibi ya da olması gerektiği kadar ve tabii ki insanlar üzerinde korku yaratmadan aktarılması gerekiyor. Ben enerjiye çok inanırım ve danışanlarıma da bunu söylerim: "Bir insanı gördüğünüzde onun için ne hissediyorsunuz? Enerjisini hoşunuza gitti mi?'' Bunlara bakmanız gerekiyor. Belki dünyanın en iyi astroloğu, en iyi yorumcusu olabilir ama belki sizinle elektriği tutmayacak. Bu sebeple gerçekten bu işi doğru yapan insanları, doğru aktarımı verebilen ve o dile, naifliğe sahip olan insanları seçmelerini tavsiye edebilirim.

Burç yorumları günlük, haftalık, aylık ve yıllık okuyuculara sunuluyor. Size göre hangisini takip etmeliyiz?

Yıllık yorumlar genel olarak yılı koklamak adına verilen bilgiler. Yıllık bilgilerde Jüpiter ve Satürn döngülerini ve tutulma etkilerini veriyoruz. Aylık bilgilerde de Yeni Ay ve Dolunay etkilerini veriyoruz. Haftalık bilgiler ise "O haftanın genel olarak gündemi ne olacak? Ya da herhangi sert bir gezegen etkileşimi var mı?'' anlamında takip edilmesi gereken bir alan. Günlükten ziyade haftalık ve aylıkların takip edilmesi bana göre bir tık daha önde diyebilirim. Yılı genel anlamda okumak, enerjinin nereden geleceğini hesaplamak, hayatınızı enerjinin nereden geleceğine göre oturtabilmek anlamında yıllık olarak da takip edebiliriz. Ama şunu da söyleyebilirim ki bizler yorumları yükselen burca göre yorumlarız. O yüzden eğer doğum saatinizi biliyorsanız yükselen burcunuzu bulun ve yükselen burcunuza göre haftalık aylık ve yıllıklarınızı takip edin. Hiçbir şey bilmiyorsanız da ana burcunuz üzerinden gidebilirsiniz.

En çok merak edilen konular hangileri?

İlişkiler her zaman çok fazla merak edilen konuların başında geliyor. Fakat ben finansal astrolojiyle ilgileniyorum ve son dönemlerde ekonominin ön plana çıktığını görüyoruz. O yüzden son iki yıldan beri kurumsal ve finansal danışmanlıklarımın arttığını söyleyebilirim. Şu an herkes ekonomiyi merak ediyor. "Önümüzdeki dönem hangi alanlara yatırım yaparsam o alanlardan kazanç sağlarım? Doğru ve sağlıklı yatırım hangi alanlara olmalı?'' gibi soruların cevaplarını merak ediliyor.

"Burç uyumu'' kavramını nasıl tanımlarsınız? Özellikle ikili ilişkilerde böyle bir uyumdan söz edebilir miyiz?

Elbette ki birbirleriyle uyan burçlar vardır. Bunun örneklerini görüyoruz fakat genel anlam itibariyle haritalara bakmak gerekiyor. Kişinin haritası tamamen kendisine özel. Burç uyumlarından ziyade Ay'ın uyumları Merkür'lerin, Venüs'ün, Mars'ın birbirine attığı uyumlu açıları ilişki astrolojisinde, kompozit haritalarda çok daha fazla önemsiyoruz.

2022'de Türkiye ve dünyayı neler bekliyor, güzel haberleriniz var mı?

Türkiye 2022 yılında önemli bir değişim sürecine giriyor. 14 Şubat itibariyle ilerletilmiş ayında bir Yeni Ay fazına girecek. Bu Yeni Ay fazı Kova burcunda gerçekleşecek ve biraz da bizi zorlayacak bir alanda oluşuyor. Sekizinci ev dediğimiz aslında parayla bağlantılı dış borçlarla, ödemelerle ittifak kurduğumuz ülkelerden gelecek paralarla aynı zamanda vergi, kredi, faiz alanlarında yepyeni bir döngü içerisine giriyoruz. Kova burcu astrolojide dijitalleşmeyle, bilim ve teknikle çok bağlantılı. Bilimin ön planda olduğu, teknolojinin daha rahat kullanıldığı ve tabii ki dijitalleşmenin özellikle para sistemlerinde ön plana çıktığı bir döngü içerisine giriyoruz. Bu 29 yıllık bir döngü. Bu süreçte biraz daha vergilerle, kredilerle uğraşabiliriz. Borçlarımız daha fazla ön plana çıkabilir. Ama bir yenilenme sürecindeyiz bu yenilenme sürecine giderken zaman zaman zorlanmalar yaşamamız da çok normal. Türkiye için şunu söyleyebilirim; yeni vergilendirme sistemi, dijital alanı kuvvetlendirme konuları, uzay ve teknolojik çağa geçiş, yeni sistemlerin entegre olması, faizde verilecek radikal kararlar, sağlık sisteminden faydalanma, emeklilik sigorta konuları, asgari ücret ve primler alanında yeniliklere ve yeni ekonomik bir sisteme doğru gidebiliriz. Bu sene ayrıca Jüpiter Balık burcunda hareket edecek. 1 Mart'a kadar uzak ticaret, gemicilik, havacılık, sanayi, uluslararası haberleşme, dini kurumlar, mahkemeler, barolar, üniversiteler, bilimsel yayınlar, eğitim alanları ile aynı zamanda yayıncılıkta ve medyada şanslı bir dönemde olabiliriz. Hukuk ve yargı sisteminde değişimlere gidilebilir. Doğal gaz, enerji rezervleri gibi alanlarda hızlı ilerlemeler elde edeceğiz. Bilim ihracında, dijitalleşmede, sağlık sektöründe büyük açılımlar yaşayabiliriz. 1 Mart'tan sonra Jüpiter tepe noktamızdan geçecek. Kendi kredimizi tüm dünya gözü önünde artırmak için bize şanslar verebilir. Jüpiter, Balık burcu gezintisinde ekonomik çözülmeleri ve düşüşleri de beraberinde getirecektir. O yüzden tüm dünyada enflasyonun yükseleceğini söylemek çok da yanlış olmayacak. Aslında bu sene tamamen ekonomik verilere dayalı bir yıl. Özellikle finansal astrolojide Kuzey Ay düğümü Boğa burcuna geçtiğinde para sistemlerinin önem kazandığını görüyoruz ki 18 Ocak 2022 itibariyle bu gerçekleşecek. Kuzey Ay düğümü Boğa burcundayken tarıma toprağa, çiftçiliğe, nakit sermayeye ve maddi konulara daha fazla kendimizi vereceğiz. Uzun vadeli borçlanmak yerine, kısa vadeli ve paramız kadar atılacak adımlar bize kazandıracak. El emeğinin değerini bileceğiz bu dönemde. Değerli madencilik, altın bakır üretimi, bankacılık, bütçe analistliği, kuyumculuk, reklamcılık, takı tasarımı, kozmetik sektörü, tekstil, iç dizayn, çikolatacılık, tekstil tasarımcılığı, dokumacılık, antikacılık, cilt uzmanlığı, aromaterapi, öne çıkacak olan sektörler arasında. Burada tabii hızlı değişimler de bekleyebiliriz. Bize keyif ve zevk veren hobilerin peşine düşeceğiz. Uranüs'ün Boğa burcundaki seyri ve Kuzey Ay düğümleriyle bağlantısı 16 Haziran, 31 Temmuz ve 2 Ağustos tarihlerinde bu alanlarda hızlı ve teknolojik olayları da hayatımıza taşıyacak. 2022 yılında artan taleple beraber ev, arsa, arazi fiyatları çok değerlenebilir. Mart sonu 5-11 Nisan civarı ekonomik krizlere sıkıntı ve sorunlara açık olmalıyız. Bu dönem riskli yatırımlardan mümkün olduğunca uzak durmalıyız. 5-11 Nisan tarihleri civarı dünyada krizleri tetikleyecek olan bir tarih. Özellikle Avrupa Birliği'nin ve Euro'nun haritası tetikleniyor. Bu dönemler mümkün olduğunca riskli yatırımlardan uzak duralım. Bir de Güney Ay Düğümü tarafı var. Bırakmamız gereken taraflar var, krizler yaşayacağımız alanlar var. Ağırlıklı olarak bankacılık sektörü, sigorta şirketleri, madencilik, petrol, toplu üretimler, vergiler, faizler bu alanlarda krizler devreye girebilir. Örneğin petrol ile yan ürünlerin kullanımı ve insan hayatı üzerindeki tehlikeleri de önemli bir konu haline gelecek. Bir buçuk yıl boyunca nükleer enerji ve tesislerindeki sıkıntı ve sorunlarla uğraşmak ve bu alanlarda da yeni düzenlemelere gitmek önem kazanabilir.

2022 yılında burçlar için yorumunuz nedir, kısaca değerlendirebilir misiniz? Yılın en şanslı burçları hangileri olacak?

Koçlar için çok şanslı bir dönem. Yılın ikinci yarısında kendilerini gösterecekler. Yılın ilk yarısı biraz daha hazırlıkla geçecek Koçlar için. 1 Nisan'daki Yeni Ay onların Yeni Ay'ı. Bu Yeni Ay ile beraber hayatlarında değişmesi, şifalanması gereken ne varsa bunlarla ilgili konular devrede olacak. İlişkiler 16-17 Nisan civarı ve sonraki 15 gün boyunca önem kazanırken eylül sonu ekim ayları, ilişkilerle ilgili konu ve olaylar hızlanacak. Para kazançlarının da artacağını görüyoruz Koç'ların.

Boğa burçlarının kendilerine yatırım yapmaları gereken bir yıl olacak. Ön plana çıkacaklar ve en fazla yatırım yapılması gereken burç olarak karşımıza çıkacaklar. Hayatlarında inişler ve çıkışlar da söz konusu olabilir. Ani değişimler hayatlarının gidişatını değiştirebilir. 30 Nisan, 16 Mayıs, 25 Ekim ve 8 Kasım tarihlerindeki tutulmalar hem ilişkiler hem de hayatlarıyla ilgili verilmesi gereken önemli kararları karşılarına getirecek. Sosyal çevrelerini değiştirebilirler. Değişik insanlarla bir araya gelebilirler. Yılın ikinci yarısı biraz daha sakin geçebilir Boğa ve yükselen Boğa'lar için.

İkizler ve yükselen İkizler bu yıl kariyerde en parlak etkiyi yaşayacak olan burç. 11 Mayıs'a kadar kariyerlerinde güzel adımlar atabilirler. Bu dönem içerisinde başka insanlara yardım etmek de ön plana çıkabilir ya da başkalarına yardım edeceğim diye zaman zaman kariyer hayatlarında olur olmadık durumlar içerisinde de kalabilirler. Bu etkiye dikkat etsinler. 11 Mayıs'tan sonra çevre değişimlerine açık olacaklar. 27 Ağustos'tan sonra çok hızlı bir dönem olacak. 30 Ekim'e kadar işleri tamamlamaya özen göstersinler. 30 Ekim'den sonra attıkları adım çok da doğru olmayabilir.

Yengeç ve yükselen Yengeçler, bu yılın en çok seyahat edecek olan burçları arasında yer alıyor. Bolca gezecekler, dolaşacaklar, değişik ortamlara girecekler. Yeni insanlarla tanışacaklar. Eğitimle ilgili konularda kendilerini geliştirecekler. Öğrendikleri bilgileri 11 Mayıs'tan sonra kariyer hayatlarına aktarabilirler. Cesur olacak sevgili Yengeç'ler. Bu cesur adımları da hayatlarına geçirmeyi bilecekler. Sosyal çevrelerine yatırım yapmaları gereken bir dönem, arkadaşlıkları hızlı değişebilir, çevreleri değişebilir. Ama bu değişimlerden mümkün olduğunca keyif almaya özen göstersinler.

Aslan ve yükselen Aslan'ların bu sene çok para kazanacakları bir yıl. Ama para geldiği gibi de gidebilir. Bazı noktalarda diğer insanlara yardım etmeyi de sevecekler. Para kazançları hızlanırken başkalarının kaynaklarından da faydalanacaklar. Yılın ikinci yarısı bolca gezecekleri bir dönem; gezmekten, dolaşmaktan mutluluk duyacaklar. Kalplerinden geçen bir eğitimi tamamlamak, yabancı dil öğrenmek anlamında da kendilerini cesaretli hissedebilirler Aslan ve yükselen Aslan'lar. İkili ilişkiler ve özel hayatlarıyla ilgili konularda önemli kararlar almaları gereken bir dönem. Bu yıl hem 1 Şubat'taki Yeni Ay ile beraber hem de 27 Temmuz'daki Yeni Ay ile beraber ikili ilişkiler ve özel hayatlarıyla ilgili önemli kararlar alacaklar ve bu kararları hayatlarına sokacaklar.

Başak'la yükselen Başak'lar bu yıl ilişkilerle büyüyecekler. Evlilik, ikili ilişkiler, önemli ilişkilere adım atma, var olan ilişkilerin gelişmesi, söz, nişan, evlilik, tanışma, bunlarla ilgili konulardan yana şansları çok yüksek. Ortaklıklardan güzel kazanç sağlayabilirler. Taşınmayla ilgili konularda da bu yıl 11 Mayıs'a kadar şansları çok yüksek olacak. 11 Mayıs'tan sonraki dönemse parayla ilgili konularda kendilerini cesur hissedebilirler, girişimci yönlerini ön plana çıkartacaklar.

Terazi ve yükselen Terazi'lerin ise işle ilgili konular hayatlarında çok aktif. Çok koşturacakları, sanatsal faaliyetlerini hızlandıracakları bir dönem olacak. Diğer taraftan gün içerisinde tembellik ve atalet yapmaya da meyilli olabilirler. Ama aynı zamanda işsiz kalmayacaklar, yeni projelere dahil olacaklar. Sanata dair önemli işler, bu dönem devreye girebilir. Sağlıklarında sıkıntı ve problemler yaşadılarsa eğer bu problemleri aşmanın da bir yolunu bulacaklar. 30 Nisan, 16 Mayıs, 25 Ekim 8 Kasım tarihlerinde parayla ilgili konularda önemli çözümlere kavuşabilirler, maddi konularda ne yapmaları gerektiğini çok da net görebilirler. Şubat ve ekim aylarında büyük risk almaktan kaçınmaları, faydalarına olabilir.

Akrep ve yükselen Akrep'ler için aşkla bağlantılı bir yıl olacak. 11 Mayıs'a kadar aşk hayatlarında çok güzel fırsatlar elde edebilirler. Çocukları varsa çocuklarından yana şansları yüksek olabilir ya da bu yıl çocuk sahibi olabilirler. Aynı zamanda hobiler, eğitim işleri, sanatsal ve kreatif alanda da kendilerini gösterecekleri bir dönem. Şans oyunlarında da şansları çok yüksek olabilir. Fırsatlar yakalayacaklar ve bu sene çok önemli olayların karşılarına geldiklerini görecekler. Ama Akrep'lerin bu yıl kriz yaratmamaları, kendilerini kontrol etmeleri gerekiyor. İş birliklerine gitmek belki de evlenmek ya da ilişkilerle büyümeyi öğrenmeleri gerekiyor.

Yay ve yükselen Yay'lar ev sahibi olacak burç olarak karşımıza çıkıyor. 11 Mayıs'a kadar emlak alım satım, kiralama, yer değiştirme, başka bir yere taşınma etkileri çok yüksek olurken yuva kurmak anlamında da şans onlardan yana olacak. 11 Mayıs'tan sonra aşka daha fazla vakit ayıracaklar. Hem aşka, hem keyfe, hem çocuklarla ilgili konulara kendilerini kaptıracak ve yaz dönemine oldukça hareketli geçirecekler. İkili ilişkilerde 27 Ağustos'tan sonra oldukça hızlı, taşınmaya açık bir dönem. Ama ilişkiye dair verilecek önemli kararlar varsa 30 Ekim'e kadar tamamlasınlar. 30 Ekim'den sonra destekli olmayacaklar.

Oğlak ve yükselen Oğlak'lar için girişimcilik yılı. İletişim, satış, reklam, tanıtım, pazarlama alanlarından yana şansları çok kuvvetli olacak. Yakın çevrelerinden görecekleri jestler, güzel destekler, onların hayatında çok iyi bir noktaya taşıyabilir. Yakın çevrelerine yardım etmekten mutluluk duyacaklar. 11 Mayıs'tan sonraki dönem ev, aile yuva alanlarından yana şansları, kısmetleri çok açık. Bir ev sahibi olabilirler. Cesur adımlarla, emlak işiyle ilgili konularda hızlı adımlar onları bekliyor olacak. 2022'de Venüs gerilemesi var, ocak ayına dikkat etsinler. 9 Ocak'a kadarki dönem hem sağlıklarıyla ilgili konular hem de işle ilgili konularda dikkatli adımlar atmayı da unutmasınlar.

Kova ve yükselen Kova'lara geldiğimizde bu yılın parayla ilgili konularda en şanslı burcu diyebiliriz. 11 Mayıs'a kadarki dönem para kazançlarının çok yüksek olacağı bir dönem. Ceplerine iyi bir para girecek. İyi kazanç sahibi olacaklar. 11 Mayıs'tan sonraki dönemse kendilerini eğitime, öğrenmeye, iletişime verebilirler. İletişimsel işlerin peşine düşebilirler. Yakın çevrelerini iyi organize edecek ve yakın çevreleriyle ilgili girişimlerinde önemli adımlar atacaklar.

Balık ve yükselen Balık'lar bu senenin en şanslı burcu. 11 Mayıs'a kadarki dönem hepimiz biraz Balık burcu gibi hissedeceğiz. Aynı zamanda Balık burçlarının kendi hayatlarında da şifalanmayı bulacakları bir yıl olacak. Uzun zamandan sonra hayatlarında güzel açılımlar oluşabilir. Girişimleriyle ilgili konularda çok güzel adımlar atabilirler. Burada attıkları adımların karşılığını 11 Mayıs'tan sonra Jüpiter para alanlarına geçince çok daha net görecekler. Tüm yaz boyunca sonbahar aylarına kadarki dönem parayla ilgili konularda girişimci, cesur, lider, atak yönlerini sergileyecek Balık'lar. Hayatlarında gitmesi gerekenler varsa bu yıl çok fazla düşünmeden bıraksınlar, o kişiler hayatlarından çıksın. Ancak o zaman çok daha rahat bir etkiyle yollarına devam edebilirler.

Bir gününüz nasıl geçiyor bizimle paylaşır mısınız?

Eğer hiçbir işim yoksa sabah kalktığımda kahvemi yaparım. Instagram'a birkaç tane post bırakmayı çok seviyorum. Genel anlamıyla günlerim çok yoğun geçiyor. O gün danışmanlığım varsa, danışmanlığımı yaparım. Danışmanlık bittikten sonra haftalık yazılarım varsa onları elden geçiririm. Etkinliklerim, YouTube kanalıma çekimlerim, televizyon programlarım olabiliyor. Bunları yaptıktan sonra kendime vakit ayırmaya özen gösteriyorum. Eşimle beraber sahilde, Bağdat Caddesi'nde yürümeyi, güzel bir yemek yemeyi önemseriz. Tatillerim de çok sessiz, sakin tatillerdir. Tatillerde ve kendimi dinlemek istediğim zamanlarda mümkün olduğunca yalnız kalmaya, ruhumu dinlemeye, zaman zaman meditasyon yapmaya, kitap okumaya ve kendime iyi gelecek hobiler edinmeye özen gösteriyorum.

2022'ye dair neler hayal ediyorsunuz?

2022'ye dair daha kurumsal olabileceğim, işlerimi çok daha iyi yönetebileceğim bir Hande istiyorum. Hem zamanı daha iyi kullanmak hem de düşündüğüm her şeyi hayata geçirebilmek anlamında biraz daha beni destekleyen bir yıl olmasını istiyorum. 2022 öncelikle güvenmeyi, şükretmeyi, affetmeyi öğrenmemiz gereken bir yıl olacak. Krizlerle boğulmamamız gereken bir yıl olacak. O yüzden tüm Türkiye ve dünya için krizlere çekilmektense çözüm üretebileceğimiz, bize faydalı olacak insanlar ve ortamlarda bulunacağımız ve sevginin üzerimizden eksik olmayacağı, sevgiyle beraber sağlıkla da hayatımızın bezeneceği, başarılarla dolu bir 2022 diliyorum.

EN ÇOK OKUNANLAR

Haftanın Stil İlhamı: Bikiniler
Haftanın Stil İlhamı: Bikiniler

Haftanın Stil İlhamı: Bikiniler

1 dakika okunma süresi
Cartier'nin Yeni Mücevher Koleksiyonu
Cartier'nin Yeni Mücevher Koleksiyonu

Cartier'nin Yeni Mücevher Koleksiyonu

1 dakika okunma süresi
ALEM Summer Weekend / MINI ile BIG LOVE Terrarium Workshop
ALEM Summer Weekend / MINI ile BIG LOVE Terrarium Workshop

ALEM Summer Weekend / MINI ile BIG LOVE Terrarium Workshop

1 dakika okunma süresi
Rachel Araz x Koton Koleksiyon Daveti
Rachel Araz x Koton Koleksiyon Daveti

Rachel Araz x Koton Koleksiyon Daveti

1 dakika okunma süresi
Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Filmler
Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

20 dakika okunma süresi
2022 Yaz Moda Trendleri
2022 Yaz Moda Trendleri

2022 Yaz Moda Trendleri

1 dakika okunma süresi
Haftanın Stil İlhamı: Saten Elbiseler
Haftanın Stil İlhamı: Saten Elbiseler

Haftanın Stil İlhamı: Saten Elbiseler

1 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Candan Varnalı ve Alara Kap ile Keyifli Sohbet
Candan Varnalı ve Alara Kap ile Keyifli Sohbet

Candan Varnalı ve Alara Kap ile Keyifli Sohbet

Zeynep Tuğçe Bayat ile Oyunculuk Üzerine
Zeynep Tuğçe Bayat ile Oyunculuk Üzerine

Zeynep Tuğçe Bayat ile Oyunculuk Üzerine

Güzide Duran Aksoy ile Soru Cevap
Güzide Duran Aksoy ile Soru Cevap

Güzide Duran Aksoy ile Soru Cevap

Alpin Albayrak ile Koleksiyonerlik Üzerine
Alpin Albayrak ile Koleksiyonerlik Üzerine

Alpin Albayrak ile Koleksiyonerlik Üzerine

Zelia Kaçar ile Markası Üzerine
Zelia Kaçar ile Markası Üzerine

Zelia Kaçar ile Markası Üzerine

Yasemin Özilhan Hakkında Merak Edilen Her Şey
Yasemin Özilhan Hakkında Merak Edilen Her Şey

Yasemin Özilhan Hakkında Merak Edilen Her Şey

Melisa Tapan ile Soru-Cevap
Melisa Tapan ile Soru-Cevap

Melisa Tapan ile Soru-Cevap

Emine Avcu ile İlham Verici Sohbet
Emine Avcu ile İlham Verici Sohbet

Emine Avcu ile İlham Verici Sohbet

Hemington ile Babalar Günü Kutlaması
Hemington ile Babalar Günü Kutlaması

Hemington ile Babalar Günü Kutlaması

Efruz Çakırkaya ile İstanbul Müzik Festivali Üzerine
Efruz Çakırkaya ile İstanbul Müzik Festivali Üzerine

Efruz Çakırkaya ile İstanbul Müzik Festivali Üzerine

Gökşen Buğra ile Yeni Açılan Galerisi Bosfor Üzerine Konuştuk
Gökşen Buğra ile Yeni Açılan Galerisi Bosfor Üzerine Konuştuk

Gökşen Buğra ile Yeni Açılan Galerisi Bosfor Üzerine Konuştuk

Nazlı Bulum'u Yakından Tanıyoruz
Nazlı Bulum'u Yakından Tanıyoruz

Nazlı Bulum'u Yakından Tanıyoruz