NİŞANTAŞI'NIN YENİ MEKANLARI

22.03.2018 11:22:49

Nişantaşı’nda iki yeni mekan keşfettik; Healin Foods ve Vi Coffee & Healthy Living... İkisinin de en önemli özelliği, konseptlerinin sağlıklı yiyecek ve içecek üzerine olması.

Lara MUTLU - [email protected] / Fotoğraflar: Pınar GEDİKÖZER

HEALIN FOODS
Hülya Gedik
“Yalnızca yediklerimizden keyif alarak karnımızı doyurmanın ötesinde; vücudumuza ve dolayısıyla ruhumuza da fayda yaratacağına inandığımız bir yer açmak istedik.”

Buranın en büyük farkı nedir?
Healin Foods; doğal, taze, temiz yemek önceliğini vurgulayan menüsünde yeni ve tüm diyet ihtiyaçlarını kapsayıcı bir bakışla vegan, vejetaryen, glutensiz seçeneklerin yanı sıra; zengin proteinler, sağlıklı yağlar gibi seçenekleri daha iyi tanıtmak, yaygınlaştırmak ve erişilebilir bir sağlık hareketine öncü olmak amacı güdüyor. Menüyü oluştururken temel hedefimiz, “super food” denilen dünyanın en sağlıklı besinlerini her bir ürünümüzde kullanmak oldu. Besin kaynaklarının en tepe noktası olan bu ürünlerin yüksek antioksidan değerinden, yaşlanma karşıtı özelliklere, çok değerli sağlık faydaları var. Bu besinlerin kimisi zerdeçal, kişniş, yeşil çay, avokado, karabuğday, kinoa, çiya gibi önemini öğrendiğimiz; kimisi de spirulina yosunu, matcha çayı gibi ülkemizde yeni yeni duyulmaya başladıklarımız. Teşvikiye adresimizde restoranın yanı sıra bu ay içinde açılacak marketimiz ve çok yakında başlayacağımız atölye çalışmaları ile şehirli insanın sağlığa dair ihtiyaçlarını bütüncül bir şekilde karşılamayı amaçlıyoruz. Healin markası, önümüzdeki yıl içinde İstanbul Dragos’ta açılacak wellness merkezi ile bir büyük adım daha atmayı planlıyor.

En çok hangi lezzetler talep görüyor?
Vegan, unsuz, şekersiz tatlılar, Supreme Cheeseburger, nohut unundan yaptığımız pizetta, yeşil Thai köri, organik kahvaltı tabaklar ve ‘superbowl’ adlı salata kaseleri. İçeceklerden ise buğday çimi suyu, kombucha, ketojenik kahve, Hindistan baharat çayı Asya Masala ve Asu’detox çayı.

Adres: Hüsrev Gerede Caddesi, no: 110 Teşvikiye, İstanbul

VI COFFEE & HEALTHY LIVING
Beril Oymak

“Menünün geneli, hiçbir süt ürünü kullanmadan, sadece aktive edilmiş kuruyemişler ve en doğal içeriklerle hazırladığımız tatlılardan oluşuyor. Vegan tatlı ve pastalarımız kısa bir zaman içinde bizim imzamız oldu.”

Buranın en büyük farkı nedir?
Kaliteli kahveyi en sağlıklı tatlı ve yiyeceklerle beraber bulabileceğiniz bir yer. Kendi yaptığımız badem sütü ile tercih edilebilen kahve ve kendi espresso’muz ile hazırlanan raw tiramisu kesinlikle sadece Vi’ye özel.

En çok hangi lezzetler talep görüyor?
Raw tiramisu ve Acai bowl. 

Menüden sizin favori lezzetiniz hangisi?
Kendi yaptığımız aktive edilmiş karabuğday ekmeğine avokado tost ve raw brownie.

Gelenlerin mutlaka tatmaları gereken lezzet nedir?
İlk gelenlere önerimiz genelde raw tiramisu ya da limonlu lavantalı raw cheesecake oluyor. Ev yapımı badem sütüne kendi karışımımız matcha latte’yi de tavsiye ediyoruz.

Adres: Teşvikiye mahallesi, Ahmet Fetgari Sk. no: 18b Şişli/İstanbul

PAYLAŞ