İstanbul'un En İyi 27 Teraslı Mekanı

İstanbul manzaraları eşliğinde leziz yemeklerin tadına bakarken, açık havada yaz meltemini hissedebileceğiniz İstanbul'un en iyi teraslı mekanları.

YAZAR: Çisem Danacı
ABONE OL
10 Mayıs 2024 Cuma 15:13 | Son Güncellenme:
18 dakika okunma süresi
İstanbul'un En İyi Teraslı Mekanları

1. Izaka Terrace

Panoramik boğaz manzarası ile misafirlerini ağırlayan Izaka Terrace, CVK Park Bosphorus'un teras katında konumlanıyor. Akdeniz, Asya ve Anadolu mutfağından lezzetler sunan Izaka Terrace, canlı müzik programları ile de ilgi çekiyor.

Adres: Gümüşsuyu, İnönü Cad. No:8 Beyoğlu

Telefon: 0212 708 38 38

Instagram: @izakaterrace


2. Biz İstanbul

AKM'de yer alan Biz İstanbul, İstanbul'un tarih boyunca ev sahipliği yaptığı imparatorluklar ve farklı etnik, dini ve kültürel yapılara sahip medeniyetler tarafından şekillendirilen çok katmanlı, kozmopolit yemek kültürünü bambaşka deneyimler eşliğinde sunuyor. Terasındaki göz alıcı Boğaz manzarası ile Biz İstanbul'da, İstanbul'un eşsiz sokak lezzetleri, Türk ve Akdeniz mutfağının temel direği tencere yemekleri ve şehrin geçmişine, Bizans ve Osmanlı saraylarına uzanan mükellef sofraları da yeniden hayat buluyor.

Adres: Atatürk Kültür Merkezi, Gümüşsuyu, Mete Cad. No:2 Beyoğlu

Telefon: 0212 806 07 66

Instagram: @bizistanbulcuisine


3. Spago

Michelin Yıldızlı ünlü şef Wolfgang Puck'ın İstanbul'da açtığı restoranı Spago, Nişantaşı'daki The St. Regis Otel'in çatısında bulunuyor. Amerikan, Asya ve İtalyan mutfaklarından esinlenerek yaratılan eklektik lezzetler sunuyor.

Adres: Harbiye, Mim Kemal Öke Cad. No:35, Şişli

Telefon: 0212 368 08 08

Instagram: @spagoistanbul


4. Monkey İstanbul

DJ setleri eşliğinde, kokteylini içerken panoramik Haliç manzarasında keyifli vakit geçirmeyi sevenler, Monkey İstanbul'u tercih edebilir. Yemek menüsü bulunmaması nedeniyle, kokteyl ve bar mutfağı için uygun bir seçenek. Monkey İstanbul, Şişhane'deki Nejat Eczacıbaşı Binası'nın çatısında yer alıyor.

Adres: Nejat Eczacıbaşı Binası, Şişhane, Beyoğlu

Instagram: @monkeyistanbul


5. Restoran Modern

Restoran Modern, İstanbul'un kültür, sanat ve tarihinden ilham alan çağdaş bir yemek deneyimi sunuyor. Misafirlerini, Türk mutfağına modern bir yorum getiren lezzetler eşliğinde, Tarihi Yarım Ada'nın nefes kesen manzarasını sunan mekanında ağırlıyor.

Adres: Kılıçali Paşa, Tophane İskele Cad. No:1/1 Beyoğlu

Instagram: @restoranmodern_


6. Sail Loft Vakkorama

Zorlu Center ve Galataport'ta mekanları bulunan Sail Loft Vakkorama, özellikle Galataport'taki teras mekanı ile yaz aylarında keyfine varılabilecek restoranlardan. Yemekleri ile olduğu kadar kokteylleri ile de memnun kalabileceğiniz bir deneyim.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Kemankeş Cad. No:40 Beyoğlu

Instagram: @sailloftvakkorama


7. Frankie İstanbul

Frankie, Galataport İstanbul'un sevilen mekanlarından biri. Terası ise konumunun tüm avantajlarını kullanarak gerek gün içinde gerekse de gün batımında inanılmaz bir manzaraya sahip. Mekanda, açık tonlarda bir renk paleti ve malzeme seçimiyle yaz hissi veren dokular dikkat çekiyor. Akdeniz-Asya mutfağından imza lezzetler, akılda kalıcı tabaklar olarak karşımıza çıkıyor.

Adres: Kılıçali Paşa, Galataport, Meclis-i Mebusan Cad. O Blok Kat:2 Beyoğlu

Telefon: 0212 401 05 57

Instagram: @frankieistanbul


8. Firuzende Restaurant

Tarihi eser kategorisindeki Anemon Koleksiyon Galata Otel'in teras katında yer alan Firuzende Restaurant, kahvaltıdan akşam yemeğine dek günün her saatinde misafirlerini ağırlıyor. Firuzende'de etkileyici Galata Kulesi manzarası eşliğinde 400'den fazla şarap ve peynir çeşidini deneyebilirsiniz.

Adres: Bereketzade, No:5 Büyük Hendek Cad. Beyoğlu

Telefon: 0212 243 90 16

Instagram: @firuzendegalata


9. IST TOO Restoran

Shangri-La Bosphorus İstanbul'da yer alan IST TOO, mevsimsel lezzetler ve spesiyalitelerle Akdeniz, Uzak Doğu ve Türk mutfaklarının en güzel örneklerini birleştirdiği menüsünde tüm dünyadan tatlar sunuyor.

Adres: Sinanpaşa, Hayrettin İskelesi Sk. No:1 Beşiktaş

Telefon: 0212 275 88 88

Instagram: @shangrilaistanbul


10. Vogue Restaurant & Bar

Boğaz manzaralı teras barlardan bir diğeri de Akaretler'de yer alan BJK Plaza'nın çatı katındaki Vogue Restaurant & Bar. Dünya mutfağı ve Akdeniz mutfağının lezzetlerini bir araya getiren restoran, akşam yemeklerinin yanı sıra öğle yemekleri için de tercih edilebilir.

Adres: Vişnezade, BJK Plaza, Süleyman Seba Cad. No:48, Beşiktaş

Telefon: 0212 227 44 04

Instagram: @voguerestaurantistanbul


11. Mikla Restaurant

The Marmara Pera'da bulunan Mikla Restaurant, "Yeni Anadolu Mutfağı" konseptini benimsiyor. Türk mutfağından Osmanlı mutfağına ve daha pek çok kültürü bir araya getiren geniş bir coğrafyanın yemeklerini, modernize ederek günümüze taşıyor.

Adres: Asmalı Mescit, The Marmara Pera, Meşrutiyet Cad. No:15, Beyoğlu

Telefon: 0212 293 56 56

Instagram: @miklarestaurant


12. 16 ROOF Restoran & Bar

Swissotel The Bosphorus'un terasında yer alan 16ROOF Restoran & Bar, canlı DJ performanslarını sevenlerin tercih edilebileceği bir seçenek. Boğaz manzarası eşliğinde, geniş yemek ve bar menüsünün tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: Vişnezade Mah. Acısu Sk. No:19 Maçka, Beşiktaş

Instagram: @16roof


13. Simone İstanbul

Akdeniz mutfağının leziz seçeneklerini Galata Kulesi manzarası eşliğinde Simone İstanbul'un ferah terasında deneyimleyebilirsiniz. Pizzalardan makarnalara ruhunuzu doyuracak tabaklara bira, şarap ve kokteyl seçenekleri eşlik ediyor.

Adres: Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. No:6 Beyoğlu

Instagram: @simoneistanbul


14. Roka İstanbul

Çağdaş Japon robatayaki mutfağı ile bilinen Roka İstanbul, misafirlerini alışkanlıkları aşan bir gastronomi yolculuğuna çıkarmayı önemsiyor. Galataport İstanbul'da konumlanan restoran, brunch mekanı olarak da tercih ediliyor. Geniş terasta gün batımını izlemek de akılda kalan bir deneyim yaratıyor.

Adres: Kılıçali Paşa Mah. Meclis-i Mebusan Sk. O2 Blok, No:14/2E Galataport, Beyoğlu

Telefon: 0212 401 02 60

Instagram: @rokaistanbulofficial


15. Alaf Kuruçeşme

Alaf, giriş katında hızlı yemeğe uygun Alaf 2 Tek, ikinci katında ise fine dining deneyimine uygun olan Alaf Kuruçeşme ile hizmet veriyor. Yörük dilinde alev anlamına gelen ve adının hakkını veren mekan, misafirlerine çoğu odun ateşinde pişen, köz ve is tadı olan yemekler sunuyor. Menüsünde Anadolu ve göçebe mutfağından tariflere yer verilirken, restoranda deneyim bazlı bir yemek vadediliyor. Menünün mevsimsel olarak değiştiği restoranda, yurdun çeşitli bölgelerinin geleneksel yemeklerinin mutfak ekibi tarafından yorumlandığı a la carte seçkinin yanı sıra iki adet de tadım menüsü sunuluyor.

Adres: Kuruçeşme, Kuruçeşme Cad. No:19 Beşiktaş

Instagram: @alafkurucesme


16. Summit Bar & Terrace

Summit Bar & Terrace'ın leziz aperatifleri, dünyanın dört bir yanından gelen içecekleri ve suşi menüsü kesinlikle keşfetmeye değer. Boğaz ve Tarihi Yarımada'nın etkileyici manzarası eşliğinde, Conrad Istanbul Bosphorus'un 14. katında Japon mutfağının iz bırakan tabaklarını deneyebilirsiniz.

Adres: Conrad Istanbul Bosphorus, Cihannüma Mahallesi Saray Cad. No:5, Beşiktaş

Instagram: @summitbarandterrace


17. Rooftail Galata

Leziz kokteyller ile yemeğe küçük bir mola vermek isterseniz, adresiniz Rooftail Galata. İmza kokteylleri, mekanın terasında Galata Kulesi manzarası eşliğinde tadabilirsiniz.

Adres: Hacımimi, Necatibey Cad. No:95 Kat:9 Beyoğlu

Instagram: @rooftail.galata


18. Sunset Grill & Bar

Akdeniz lezzetleri ve suşinin ön plana çıktığı menüsüyle Sunset Grill & Bar, Beşiktaş'taki Ulus Parkı'nda konumlanıyor. 'Fine dining'in İstanbul'daki temsilcilerinden biri olan restoran, göz alıcı bir Boğaz manzarası sunuyor.

Adres: Kuruçeşme Mah. Ulus Park, Yol Sokağı No:2, Beşiktaş

Telefon: 0212 287 03 57

Instagram: @sunsetgrillbar


19. The Populist

Galataport'taki restoranlardan The Populist, atıştırmalık konseptini sevenler için ideal bir seçenek. Yemek menüsü ve kokteylleri de olmakla birlikte 'bira ve atıştırmalık' stili ön planda. Ayrıca canlı müzik performansları da bulunuyor.

Adres: Kılıçali Paşa Mah. Meclis-i Mebusan Cad. L5 Blok No: 8/2D, Beyoğlu

Telefon: 0212 401 04 56

Instagram: @thepopulisttr


20. Los Altos Gourmet Mexicano

Meksika mutfağını sevenler için Los Altos, hem yemekleri hem de kokteylleriyle eğlenceli bir teraslı mekan seçeneği. Beyoğlu'nda yer alan restoran, Antik Maya ve Aztek figürlerinden esinlenilmiş mimarisi ile dikkat çekiyor.

Adres: Tomtom, Yeni Çarşı Cad. No:38/5, Beyoğlu

Instagram: @losaltosistanbul


21. Café de Paris Suadiye

Suadiye'de bulunan Café de Paris, akşam yemeği saatinden sonra bara dönüşerek DJ performanslarına yer veriyor. Yemek menüsüyle birlikte, oldukça geniş bir şarap seçkisi de sunan restoran, adalara kadar uzanan bir Boğaz manzarasına sahip.

Adres: Suadiye, Plaj Yolu Sk. No:27, Kadıköy

Telefon: 0216 384 00 24

Instagram: @cafedeparissuadiye


22. Bebek Terrace Restaurant & Bebek Roof Bar

Bebek Hotel'in giriş katında bulunan Bebek Terrace Restaurant ve otelin çatısında yer alan Bebek Roof Bar, tek bir konumda yer alan iki farklı teraslı mekan. Restoranın imza yemek ve barın özel kokteyl seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cad. No:34, Beşiktaş

Telefon: 0212 970 78 36

Instagram: @bebekhotelbythestay


23. Vandal

Galataport'taki Vandal, modern dünya mutfağından lezzetleri denizin hemen yanında, orijinal bir ambiyans ile sunuyor. Amerika'da doğup Türkiye'ye gelen restoran, sanatla iç içe geçmiş bir tasarıma sahip ve belli bir saatten sonra gece kulübüne dönüşüyor.

Adres: Kılıçali Paşa, Galataport İstanbul, Meclis-i Mebusan Cad. No:8, Beyoğlu

Instagram: @vandalturkiye


24. Mükellef

Ünlü TV programcısı ve Chef Arda Türkmen'in son dönemde oldukça popüler hale gelen mekanı Mükellef, İstanbul'un en sevilen kahvaltı mekanlarının başında geliyor. Karaköy'de konumlanan The Haze Hotel'in teras katında yer alan Mükellef, leziz kahvaltılarının yanı sıra misafirlerine bir yandan Galata Kulesi diğer yandan da Boğaz manzarası sunuyor. Her gün 07.30-12.30 saatleri arasında kahvaltı servisi sunan Mükellef, yalnızca rezervasyon ile hizmet veriyor.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Maliye Cad. 8/A Karaköy, Beyoğlu

Telefon: 0212 252 86 36

Instagram: @mukellefkarakoy


25. Béatrice Restaurant

Beyoğlu'un mimarisiyle iz bırakan otellerinden Adahan DeCamondo Pera'nın teras katında yer alan Béatrice Restaurant, lezzetli yemekleri ile birlikte kokteylleriyle de dikkat çekiyor. Canlı müzik eşliğinde Boğaz manzarasının tadını çıkarabileceğiniz mekanlardan.

Adres: Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. No:14, Beyoğlu

Instagram: @beatricerestaurant


26. Korto İstanbul

Kuruçeşme'de konumlanan Korto İstanbul, kesintisiz bir Boğaz manzarasına sahip. Suşi ve Akdeniz lezzetlerini sunan mekanın, geniş bir kokteyl menüsü de bulunuyor.

Adres: Kuruçeşme Mah. Muallim Naci Cad. ÖksüzÇocuk Sk. No:7 Beşiktaş

Instagram: @kortoistanbul


27. Barnathan Roof

130 yıllık tarihiyle dikkat çeken Meroddi Barnathan Hotel'in terasında yer alan Barnathan Roof, göz alıcı bir Galata Kulesi ve panoramik İstanbul manzarasına sahip. Burger'lerden salatalara, makarnalardan noodle'lara oldukça geniş bir menüye sahip olan Barnathan Roof, vegan seçenekler de sunuyor.

Adres: Şahkulu Mah.Tımarcı Sk. No:1, Beyoğlu

Instagram: @barnathan_istanbul


İstanbul'un En İyi Fine Dining Restoranları

İstanbul'un En İyi Japon Restoranları

İstanbul'un En İyi Şef Restoranları

EN ÇOK OKUNANLAR

2024'ün Favori Stili: Tenniscore
2024'ün Favori Stili: Tenniscore

2024'ün Favori Stili: Tenniscore

1 dakika okunma süresi
2024/25 Cruise Defileleri
2024/25 Cruise Defileleri

2024/25 Cruise Defileleri

1 dakika okunma süresi
77'inci Cannes Film Festivali'nin En İyi Kırmızı Halı Stilleri
77'inci Cannes Film Festivali'nin En İyi Kırmızı Halı Stilleri

77'inci Cannes Film Festivali'nin En İyi Kırmızı Halı Stilleri

1 dakika okunma süresi
Fransız Sarayı'nda Brothers Daveti
Fransız Sarayı'nda Brothers Daveti

Fransız Sarayı'nda Brothers Daveti

1 dakika okunma süresi
77. Cannes Film Festivali'ne Katılan Türk Oyuncular
77. Cannes Film Festivali'ne Katılan Türk Oyuncular

77. Cannes Film Festivali'ne Katılan Türk Oyuncular

1 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Hakkasan Bodrum'un İmza Lezzetleri
Hakkasan Bodrum'un İmza Lezzetleri

Hakkasan Bodrum'un İmza Lezzetleri

Türkiye'nin Michelin Yeşil Yıldız'lı Restoranları
Türkiye'nin Michelin Yeşil Yıldız'lı Restoranları

Türkiye'nin Michelin Yeşil Yıldız'lı Restoranları

İstanbul'un En İyi Şef Restoranları
İstanbul'un En İyi Şef Restoranları

İstanbul'un En İyi Şef Restoranları

Moda'nın En İyi Kahvaltı Mekanları
Moda'nın En İyi Kahvaltı Mekanları

Moda'nın En İyi Kahvaltı Mekanları

İstanbul'da Pastane Önerisi: Plum Patisserie
İstanbul'da Pastane Önerisi: Plum Patisserie

İstanbul'da Pastane Önerisi: Plum Patisserie

Hong Kong'un En İyi Restoranları
Hong Kong'un En İyi Restoranları

Hong Kong'un En İyi Restoranları

İstanbul'da Mekan Önerisi: Ferida Brasserie
İstanbul'da Mekan Önerisi: Ferida Brasserie

İstanbul'da Mekan Önerisi: Ferida Brasserie

İstanbul'da Yeni Mekan Önerileri
İstanbul'da Yeni Mekan Önerileri

İstanbul'da Yeni Mekan Önerileri

Amsterdam'ın En İyi 10 Restoranı
Amsterdam'ın En İyi 10 Restoranı

Amsterdam'ın En İyi 10 Restoranı

İstanbul'un En İyi Japon Restoranları
İstanbul'un En İyi Japon Restoranları

İstanbul'un En İyi Japon Restoranları

Kadıköy'de Uğramanız Gereken 6 Kahve Mekanı
Kadıköy'de Uğramanız Gereken 6 Kahve Mekanı

Kadıköy'de Uğramanız Gereken 6 Kahve Mekanı

Çırağan Palace Kempinski, Saray Lezzetleri İle Adresinizde
Çırağan Palace Kempinski, Saray Lezzetleri İle Adresinizde

Çırağan Palace Kempinski, Saray Lezzetleri İle Adresinizde