İZ BIRAKAN KADINLAR

03.10.2019 16:47:00

Hayallerinin peşinde koşarken zorluklara meydana okuyan kadınlar 
Simay Bülbül, Kapıları Aralayan Kadınlar koleksiyonu ile Ben kapıları araladım sen de yapabilirsin mesajı veriyor.

Ayça BARUT TANMAN – [email protected] / Portre: Abdulkadir ARSLAN / Koleksiyon fotoğrafları: Hakan ÖZTÜRK

 

Defilelerinde her zaman bir kadın hikayesi anlatan Simay Bülbül, “Kapıları Aralayan Kadınlar” ile bu kez farklı disiplinlerde başarılara ve ilklere imza atmış kadınların dünyasına davet ediyor bizleri. “Ben kapıları araladım sen de yapabilirsin” mesajı veren yeni koleksiyon, Simay Bülbül’ün objektifinin karşısına geçen 11 başarılı kadının fotoğraf sergisiyle eş zamanlı olarak ilk kez modaseverlerin karşısına çıkıyor. 3 Ekim’deki defile öncesi Simay Bülbül’ün heyecanına olup, hikayesini dinledik.

 

Her koleksiyonunuzla çarpıcı bir hikaye anlatıyorsunuz. “Kapıları Aralayan Kadınlar”ın hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?

Bugüne kadar tüm defilelerimde hep kadın hikayeleri anlattım. Kimi zaman bir Cumhuriyet kadını kimi zaman da bir Şaman kadını defilelerimin karakteri oldu. Bu defile benim için çok özel bir organizasyon. Çünkü içinde sanat ve tarih var, moda ve sosyal sorumluluk var. Yeni mekanımız Hangarist’teki gece “Kapıları Aralayan Kadınlar” sergisi ile başlayacak. Sonrasında Anadolu’dan özel topladığımız kapı koleksiyonu ile dekorunu hazırladığımız alanda teatral bir defile sunacağız.

 

 

Koleksiyon kaç parçadan oluşuyor? Deri sizin vazgeçilmezlerinizden, bu koleksiyonda başka hangi
materyalleri kullandınız?

Koleksiyon 27 “look”, 50 parçadan oluşuyor. Tabii ki vazgeçilmezimiz deri ama deriyi elegan kumaşlarla kombinleyerek avangart bir şıklık sergileyeceğiz. Pul payetler, ışıltılı kumaşlar, deri işlemeler koleksiyonun ana hatlarını oluşturuyor.

 

Hepsinin yeri ayrıdır ama sizin için koleksiyonun yıldız parçası hangisi?

Hepsinin yeri ve bıraktığı hikayeler apayrı. Her birinin detayları ile o kadar çok uğraşıyoruz ki hepsi birbirinden başka şekilleniyor. Fakat siyah tülden yaptığımız bir elbise styling’i ile beraber yıldız parça diyebilirim.

 

Kapıları Aralayan Kadınlar Koleksiyonu’nun vermek istediği en önemli mesaj nedir?

En önemli mesaj: “Ben kapıları araladım sen de yapabilirsin.” Her kadının hikayesi isterse başarıya ulaşabilir ve bu zarif şıklığa sahip olabilir.

 

HABERİN TAMAMI BU HAFTA ALEM'DE. 

 

PAYLAŞ