İyi Hissettiren; Antidepresan Niyetine İzlenecek Film Önerileri

Negatif hislerden uzaklaşmak isteyenlere özel, en güncel iyi hissettiren film önerilerini derledik. Hayat enerjisini yükselten romantik, komedi ve en yeni biyografi filmleri listesi.

YAZAR: Çisem Danacı
ABONE OL
2 Haziran 2022 Perşembe 13:50 | Son Güncellenme:
24 dakika okunma süresi
Kendinizi Daha İyi Hissetmenizi Sağlayacak Filmler


"Mamma Mia!" (2008)

Yaz, müzik, deniz, güneş ve aşk... İyi hissettirecek bir film için gerekli tüm malzemeler "Mamma Mia!"da mevcut. Yunan Adaları'nın kendine has parlak mavi ve beyaz renkli manzaralarında, ABBA müzikleri eşliğinde geçen bu filmde, evlenmek üzere olan genç Sophie'nin, annesi Donna'nın geçmişteki üç büyük aşkından hangisinin kendi babası olduğunu keşfetmeye çalışmasını izliyoruz. Düğünün en büyük davetlileri Donna'nın iki en yakın dostu ve geçmişteki üç büyük aşk hikayesinin erkekleri. Filmin yıldız oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Amanda Seyfried, Dominic Cooper, Pierce Brosnan, Stellan Skarsgard, Colin Firth, Julie Walters ve Christine Baranski yer alıyor. "Mamma Mia!"yı izleyip beğendiyseniz, Lily James'in Donna'nın gençliğini canlandırdığı "Mamma Mia: Here We Go Again" filmini de izleyebilirsiniz."Legally Blonde" (2001)

2001 yılındaki ilk filminin ardından büyük bir başarı elde eden "Legally Blonde" serisi, 2003 yılındaki ikinci filmi "Legally Blonde 2: Red, White & Blonde" ile devam etti. 2022 yılında üçüncüsünü izleyeceğimiz serinin hikayesi Elle'in, evlenme teklif edeceğini düşündüğü sevgilisinin daha zeki bir kadın bulmak için ondan ayrılmasıyla başlıyor. Elle, kendisini eski sevgilisine kanıtlamak için Harvard'da Hukuk Bölümü'ne giriyor ancak yaptığı işi sevmesiyle öncelikleri tamamen değişiyor. "Legally Blonde" filminde karşımıza Reese Witherspoon, Luke Wilson, Selma Blair, Matthew Davis, Victor Garber, Jennifer Coolidge, Holland Taylor ve Ali Larter gibi oyuncular çıkıyor."Always Be My Maybe" (2019)

Marcus ve Sasha, San Francisco'da komşu olarak büyümüştür. Hayatları boyunca birbirlerine karşı duygu beslemiş olsalar da Sasha'nın gidişiyle aralarında romantik bir ilişki olmaz. Bir gün Sasha, yakınlarda bir restoran açmak için büyüdükleri yere geri taşınır. İkili yeniden bir araya gelir, ancak bu sefer de aralarında başka engeller vardır. Keanu Reeves tarafından canlandırılan ikinci bir erkek gibi. Filmin oyuncu kadrosunda Ali Wong, Randall Park, James Saito, Michelle Buteau, Vivian Bang, Susan Park, Daniel Dae Kim, Karan Soni ve tabii ki Keanu Reeves'i görüyoruz."Ocean's 11" (2001)

Brad Pitt, George Clooney, Matt Damon ve Julia Roberts'ın dahil olduğu "Ocean's 11"dan daha karizmatik bir oyuncu kadrosu bulmakta zorlanabilirsiniz. Eğlenceli bir senaryo ve dahice bir Las Vegas soygunu da eklenmiş bu filmi izlerken keyifli zaman geçireceğinizi garanti ediyoruz. "Daha önce izledim" diyorsanız bile, tekrar tekrar izlemekten keyif alınabilecek bir film. Üstelik "Ocean's 12", "Ocean's 13" gibi devam filmleriyle birlikte kadro giderek daha iyi hale geliyor."The Devil Wears Prada" (2006)

En ikonikleşmiş moda filmlerinden "The Devil Wears Parada", aynı zamanda tüm zamanların en iyi hissettiren filmleri arasında da yer almaya devam edecek. Akıllı ama mantıklı bir yeni mezun olan Andy, yüksek moda dergisinin talepkar Genel Yayın Yönetmeni Miranda Priestly'nin asistanı olarak işe başlar. Başta ciddiye almadığı bu işi sandığından daha fazla önemsemesi gerektiğini anladığında bir süre sonra bir bağımlılığa dönüşür. "The Devil Wears Prada"yı izlemeye veya yeniden izlemeye hala ikna olmadıysanız size dört neden daha sayabiliriz; eğlence, moda, Anne Hathaway ve Meryl Streep."Clueless" (1995)

"Clueless", hep güneşli Beverly Hills'te geçmesi nedeniyle mi, yoksa başarılı kostüm tasarımındaki canlı renklerle mi bilinmez, sadece yaz mevsiminde geçmese de tam bir yaz hissi veren filmlerden. Bu da daha baştan iyi hissetmeye başlamanız için yeterli bir neden. Jane Austen'in "Emma" romanının göz alıcı bir modernizasyonu olan "Clueless", zengin, popüler ve yardımsever lise öğrencisi Cher'in okullarına yeni gelen ve kesinlikle yardımına ihtiyaç duyduğunu düşündüğü Tai'yi baştan yaratıp ona birini ayarlamaya çalışmasını ve hiçbir şeyin planladığı gibi gitmemesini anlatıyor. Amy Heckerling'in yönettiği filmin başrollerindeki Alicia Silverstone, Stacey Dash, Brittany Murphy ve Paul Rudd'a Dan Hedaya, Donald Faison, Breckin Meyer, Elisa Donovan ve Jeremy Sisto gibi isimler eşlik ediyor."Julie & Julia" (2009)

Meryl Streep ve Amy Adams'ı bir arada görmek bu filmi izlemek ve iyi hissetmek için yeterli bir neden olsa da biz, konusundan da bahsedelim. Ünlü şef Julia Child'ın aşçılık mesleğine başlama hikayesini ve blog yazarı Julie Powell'ın, Child'ın "Mastering the Art of French Cooking" isimli kitabındaki 524 tarifin tamamını pişirmeye karar vermesiyle başlayan meydan okumanın iç içe geçmiş hikayesini izliyoruz. Malzemeler gerçek bir hikaye, bolca lezzetli yemek ve iki başarılı oyuncu olunca, ortaya kaçınılmaz bir şekilde iyi bir film çıkıyor."13 Going on 30" (2004)

Bu filmin bu kadar ünlü olmasının önemli bir nedeni var; ne zaman izlenirse izlensin daima keyif vermesi. Jenna, ergenliğindeki çoğu çocuğun istediği bir şeyi diler: Bir an önce büyümeyi. Ancak farklı olarak Jenna'nın dileği gerçekleşir ve bir anda kendisini 13 yaşındaki zihniyle 30 yaşındaki bedeninde bulur. Jenna, büyüdüğünde olacağını sandığı insandan çok farklı biri olmuştur ve bunu değiştirmek için elinden geleni yapmaya karar verir. Eğlenceli ve sevimli oyunculuğuyla Jennifer Garner'a hayran kalmadan edemeyeceksiniz. Garner'a Mark Ruffalo ve Judy Greer eşlik ediyor."Crazy Rich Asians" (2018)

Belki bu cümleyi herkes kurmaz ama çoğu kişinin kurduğunu biliyoruz: "Artık bir zamanların romantik komedileri kadar iyi filmler çekilmiyor." İşte "Crazy Rich Asians", tam da o bir zamanların iyi hissettiren romantik komedilerini aratmayacak tatta bir yapım. Başrollerini Henry Golding ve Constance Wu'nun paylaştığı bu film, Singapur'un zenginliklerini ve renklerini o kadar güzel yansıtıyor ki izlerken keyif almamak imkansız. Singapur'un en zenginlerinden Young Ailesi'nin oğlu Nick, New York'ta üniversitede eğitmen olan kız arkadaşı Rachel'ı eve getirir. Ancak ne Young Ailesi'nin Rachel'dan ne de Rachel'ın Nick'in zenginliğinden haberi vardır."Bridget Jones's Diary" (2001)

Kendimizi iyi hissetmediğimiz veya yeterince iyi olmadığımızı hissettiğimiz zamanlar için en ideal motivasyon deposu, "Bridget Jones's Diary" filmi olabilir. Bu klasikleşmiş hikayede 32 yaşındaki Bridget, mükemmel olmadığına ama olmak zorunda olduğuna kendisini ikna eder. Kendisini değiştirmek için bir plan yapar. Ancak hayatın, Bridget için başka planları vardır. İkoniklemiş Bridget Jones karakterini Renée Zellweger canlandırıyor ve Zellweger'e Colin Firth ile Hugh Grant eşlik ediyor."The Princess Diaries" (2001)

Bir gün uyanıp uzaktaki küçük bir krallığın prensesi olduğunuzu keşfetseniz ne yapardınız? Mia, işte tam da bunu yaşıyor ve ne yapması ya da ne yapmaması gerektiğine dair her şeyi de bize gösteriyor. Bu filmin iyi hissettirmeyen tek yanı, sadece bir tane devam filmi çekilmiş olması. "The Princess Diaries"in başrollerinde Anne Hathaway, Julie Andrews, Hector Elizondo, Heather Matarazzo, Mandy Moore, Caroline Goodall ve Robert Schwartzman yer alıyor."Grease" (1978)

"Grease" müzikali, lise aşkı hikayelerinin harika bir örneği. Tipik bir "iyi kız" olarak Sandy, Danny ile tanışır ve aşık olurlar. Yaz bitip okula döndüğünde Sandy, Danny ile tesadüfen aynı okulda olduğu fark eder. Ancak fark edeceği bir şey daha vardır ki o da Danny'nin sandığı kadar "iyi" biri olmadığı. John Travolta ve Olivia Newton-John'un başrolünü paylaştığı "Grease"in yönetmenliğini Rendal Kleiser yapıyor."Set It Up" (2018)

"Set It Up", ne gereksiz bir karmaşıklıkta ne de klişelerle bezeli. Bu nedenle de aynı anda hem günümüzün en iyi romantik komedi filmlerinden biri olmayı hem de izleyicisini iyi hissettirmeyi başarıyor. Zor patronları için çöpçatanlık yaparken aşık olan iki aşırı çalışan, alaycı asistan hakkında tatlı, komik ve eğlenceli bir film izliyoruz. Zoey Deutch ve Glen Powell arasındaki kimya görmeye değerken, ikiliye Lucy Liu ve Taye Diggs eşlik ediyor."Enchanted" (2007)

Bazen kendinizi günümüz modern toplumunda bir yabancı gibi mi hissediyorsunuz? O zaman sizi "Enchanted" izlemeye davet ediyoruz. Evlenmek üzere olan genç bir kız, kötü kraliçenin laneti nedeniyle masal diyarından günümüz New York'una düşer. "Enchanted"ın oyuncuları arasında Amy Adams, Susan Sarandon, James Marsden, Patrick Dempsey, Julie Andrews ve Timothy Spall gibi isimler bulunuyor."How to Lose A Guy in 10 Days" (2003)

Hep basit nedenlerle ayrılıp sonra kavuşan çiftleri izliyoruz. Biraz da inanılmaz bir kaosun ortasında kalmalarına rağmen ayrılamayan bir çifti izlemenin keyfine varalım. Andie, çalıştığı dergide yeni bir yazı hazırlıyordur. "Bir Erkeği 10 Günde Nasıl Kaybedersiniz" konulu yazısı için yeni tanıştığı Ben'i çıldırtıp kaçırmak için her yolu dener. Ancak bilmediği bir şey vardır; Ben de ne olursa olsun Andie'den ayrılmayacağına dair bir iddiaya girmiştir. Başrollerini Kate Hudson ve Matthew McConaughey'in paylaştığı "How To Lose A Guy In 10 Days"in oyuncu kadrosunda Adam Goldberg, Kathryn Hahn, Michael Michele ve Annie Parisse gibi isimler yer alıyor."Hitch" (2005)

Bir aşk doktoruna mı ihtiyacınız var? New York'ta erkeklere, hayallerindeki kadının kendilerine aşık olmasını sağlayacak tüyolar veren bir adam var ve bu konuda haber yapmak isteyen bir muhabir var. Tabii ki bu ikili, farkında bile olmadan birbirlerine aşık oluyor. 2000'lerin başında çekilen romantik komediler, günümüzde izlendiğinde problematik görülebiliyor ama "Hitch" sandığımızdan daha iyi yaş almış bir film. Bu nedenle keyifle izleyebilirsiniz. Filmin başrollerinde Will Smith, Eva Mendes, Kevin James ve Amber Valletta bulunuyor."Paddington" (2014)

Sevimli mi sevimli bir film izleyerek kafanızı tamamen boşaltmak ve pozitif duygularla dolmak istiyorsanız; biz, "Paddington"ı yazdık ama siz hem onu hem de devam filmi "Paddington 2"yi (2017) arka arkaya izleyebilirsiniz. Genç bir Peru ayısı, bir ev aramak için Londra'ya gider. Paddington İstasyonu'nda kendini kaybolmuş ve yapayalnız bulduğunda, ona geçici bir sığınak sunan nazik Brown ailesiyle tanışır. Bir yere ait olamama hissini zaman zaman çoğumuz yaşarız. İşte "Paddington" serisi, tam da bu hissi doldurmaya yönelik sevgi dolu bir film. Oyuncu kadrosunda Ben Whishaw, Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Jim Broadbent, Tim Downie, Madeleine Worrall, Lottie Steer ve Imelda Staunton gibi isimleri izliyoruz."Harry Potter and the Sorcerer's Stone" (2001)

Harry Potter sevenlerdenseniz zaten bu filmi ve serinin geri kalanını pek çok defa izlemişsinizdir. Ancak tüm filmler arasında -ki serinin giderek karanlıklaştığını söylemekte fayda var- muhtemelen en iyi hissettiren yapım, ilk film olan "Harry Potter and the Sorcerer's Stone"dur. Oyuncu kadromuzun henüz sevimli küçük çocuklar olmasından mı, bu büyülü dünyaya attığımız ilk adım oluşundan mı ya da verdiği yılbaşı ruhundan mıdır bilinmez; bu film, gözlerinizden yaş gelmeden kafanızı dağıtmanızı sağlayacak yegane "Harry Potter" filmi. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Maggie Smith, Richard Harris, Robbie Coltrane, Ian Hart ve daha birçok başarılı İngiliz oyuncuyu bir arada görüyoruz."The Parent Trap" (1998)

Başrolde iki küçük kızı canlandıran Lindsay Lohan da olsa "The Parent Trap"in kendine has cazibesi, yetişkin izleyicileri de iyi hissettirmeyi başarıyor. Hikayemiz anne ve babalarını yeniden bir araya getirmeye çalışan iki küçük kızı konu alıyor. Birbirlerinden hiçbir haberleri olmadan ayrı ayrı büyütülen tek yumurta ikizleri, tesadüf eseri gittikleri yaz kampında karşılaşırlar. Bunun üstüne ikizler, ebeveynlerini yeniden bir araya gelmeye ikna etmeye çalışmak için kimliklerini değiştirir. Oldukça eğlenceli bir plan yapsalar da yollarına bolca engel çıkacaktır. Nancy Meyers'ın yönettiği filmin başrollerinde Lindsay Lohan, Dennis Quaid ve Natasha Richardson'ın yer alıyor. Dilerseniz "The Parent Trap"in, başrollerini Hayley Mills, Maureen O'Hara ve Brian Keith'in paylaştığı, aynı isimli orijinal 1961 yapımını da tercih edebilirsiniz."The Singin' In The Rain" (1952)

Gerek komedisi gerekse de şarkılarıyla asla eskimeyen filmlerden biri olan "Singin' In The Rain", 1920'ler Hollywood'unda ilk sesli filmlere geçiş dönemini anlatıyor. Kathy, ünlü bir film yıldızı olmasına rağmen sesi çok kötü olan Lina'nın dublörlüğünü yapmaya başlar. Lina, başta bu durumdan memnunken bir süre sonra, çoğu filmdeki partneri Don ile Kathy arasındaki yakınlaşmadan rahatsız olmaya başlar. "Singin in the Rain"in başrollerinde Gene Kelly, Donald O'Connor, Debbie Reynolds ve Jean Hagen yer alıyor."Amélie" (2001)

Jean-Pierre Jeunet'nin yönetip, senaryosunu Guillaume Laurant ile yazdığı "Amélie"nin büyüsü, bizi tanımlayan şeyin davranışlarımız olduğunu göstermesi. Özgün özelliklerimiz, bize karakterimizi verir ve bu filmde de gerçekten kendine özgü insanların, kendilerine has aşk hikayesini izliyoruz. Film, Amélie Poulain'in kendi mutluluğunu görmezden gelse de çevresindeki kırılmış insanları düzeltme girişimleriyle dolup taşıyor. Jeunet'nin merceğinden, Paris'e ve oradaki benzersiz karakterlere çılgın, coşkulu, neşeli bir bakış atıyoruz. Yann Tiersen'in unutulmaz müziğinin büyüsüne kapılırken, Audrey Tautou ve Mathieu Kassovitz'in oyunculuğu ile keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.


En İyi Romantik Komedi Filmler

Az Bilinen En İyi Romantik Filmler

Oscar Ödüllü Romantik Filmler

EN ÇOK OKUNANLAR

Haftanın Stil İlhamı: Bikiniler
Haftanın Stil İlhamı: Bikiniler

Haftanın Stil İlhamı: Bikiniler

1 dakika okunma süresi
Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Filmler
Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

20 dakika okunma süresi
Haftanın Stil İlhamı: Plaj Kombinleri
Haftanın Stil İlhamı: Plaj Kombinleri

Haftanın Stil İlhamı: Plaj Kombinleri

1 dakika okunma süresi
ALEM Summer Weekend / MINI ile BIG LOVE Terrarium Workshop
ALEM Summer Weekend / MINI ile BIG LOVE Terrarium Workshop

ALEM Summer Weekend / MINI ile BIG LOVE Terrarium Workshop

1 dakika okunma süresi
2022 Yaz Moda Trendleri
2022 Yaz Moda Trendleri

2022 Yaz Moda Trendleri

1 dakika okunma süresi
Cartier'nin Yeni Mücevher Koleksiyonu
Cartier'nin Yeni Mücevher Koleksiyonu

Cartier'nin Yeni Mücevher Koleksiyonu

1 dakika okunma süresi
En Etkili Güneş Koruyucular
En Etkili Güneş Koruyucular

En Etkili Güneş Koruyucular

1 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Milyar Dolar Gişeli Filmler
Milyar Dolar Gişeli Filmler

Milyar Dolar Gişeli Filmler

En Yakın Arkadaşınızla İzlemeniz Gereken Filmler
En Yakın Arkadaşınızla İzlemeniz Gereken Filmler

En Yakın Arkadaşınızla İzlemeniz Gereken Filmler

Modunuzu Yükseltecek 18 Dizi Önerisi
Modunuzu Yükseltecek 18 Dizi Önerisi

Modunuzu Yükseltecek 18 Dizi Önerisi

Tüm Zamanların En İyi Müzikal Filmleri
Tüm Zamanların En İyi Müzikal Filmleri

Tüm Zamanların En İyi Müzikal Filmleri

Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Filmler
Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

Julia Roberts ve Ethan Hawke Netflix Filminde Buluşuyor
Julia Roberts ve Ethan Hawke Netflix Filminde Buluşuyor

Julia Roberts ve Ethan Hawke Netflix Filminde Buluşuyor

Tüm Zamanların En İyi Lise Filmleri
Tüm Zamanların En İyi Lise Filmleri

Tüm Zamanların En İyi Lise Filmleri

2022 MTV Film ve Televizyon Ödülleri Sahiplerini Buldu
2022 MTV Film ve Televizyon Ödülleri Sahiplerini Buldu

2022 MTV Film ve Televizyon Ödülleri Sahiplerini Buldu

Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi 10 Dizi
Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi 10 Dizi

Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi 10 Dizi

2022 MTV Film & TV Ödülleri Adayları Açıklandı
2022 MTV Film & TV Ödülleri Adayları Açıklandı

2022 MTV Film & TV Ödülleri Adayları Açıklandı

Tüm Zamanların En İyi Bilim Kurgu Dizileri
Tüm Zamanların En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Tüm Zamanların En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Haziran 2022'de Vizyona Giren Yerli ve Yabancı Film Önerileri
Haziran 2022'de Vizyona Giren Yerli ve Yabancı Film Önerileri

Haziran 2022'de Vizyona Giren Yerli ve Yabancı Film Önerileri