Kova Burcunda Mavi Dolunay; Burcunuza Etkileri Neler?

Dolunaylar; bitişleri, sonlanmaları, emeklerin karşılığını almayı ve arkadan çevrilen işlerin ortaya dökülmesini temsil eder. Bu dolunaya mavi dolunay diyoruz, çünkü bu ay içerisinde ikinci dolunay aynı burçta gerçekleşiyor. Bu dolunayı diğerlerinden ayıran ise içerisinde Jüpiter gezegeninin olması. Peki Kova'da gerçekleşen mavi dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

YAZAR: Gülser Çelik
ABONE OL
23 Ağustos 2021 Pazartesi 12:16 | Son Güncellenme:
13 dakika okunma süresi
Mavi Dolunay Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

Dolunaylar; bitişleri, sonlanmaları, emeklerin karşılığını almayı ve arkadan çevrilen işlerin ortaya dökülmesini temsil eder. Bu dolunaya mavi dolunay diyoruz, çünkü bu ay içerisinde ikinci dolunay aynı burçta gerçekleşiyor. Bu dolunayı diğerlerinden ayıran ise içerisinde Jüpiter gezegeninin olması. Biraz abartmak, biraz büyütmek, fazla yürek çarpıntısı, fazla heyecan, fazla dürtüsel hareket etmek de mavi dolunayın temaları içerisinde yer alıyor. Mavi dolunay ile ilgili genel vereceğim tavsiye: Sakin karar vermeye çalışın. Mavi dolunay sırasında gerçekleşen diğer gökyüzü hareketleri genel anlamda olumlu. Uranüs'ün Mars ve Merkür ile yapacağı üçgen açı ile Satürn'ün Venüs'e yapacağı üçgen açı; bize güzel, sağlam ve beklenmedik gelişmeler olacağını, güzel fikirlerin üretilebileceğini, yeni iletişim kanallarının açılabileceğini gösteriyor. Tabii ki burçlara ve yükselen burçlara göre etkisi değişiyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayın Burçlara ve Yükselen Burçlara Olan Etkileri;

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Koç ve Yükselen Koç Burçlarını Neler Bekliyor?

Mavi Dolunay Koç burçlarının hayatına çevresel değişiklikler getiriyor. Mevcut çevrelerinden uzaklaşma ve yeni insanlarla tanışma isteğini bol bol hissedecekler. Sadece kapıları sert kapatmamaya dikkat etmeliler ki geri dönüş olsun. Aynı zamanda hayalleri ile ilgili adım atmış Koç burçları varsa bu dönem emeklerinin karşılığını almaya başlayabilirler. Gökyüzündeki gezegen geçişleri Koç burçlarına para anlamında beklenmedik sürpriz haberler getirebilir. İlişkisi olan Koç burçlarının bu ilişkiyi toplumla paylaşma zamanı gelmiş olabilir. Yalnız olan Koç burçları ise biraz sosyalleşmeliler, çünkü ciddi bir ilişki için aday karşılarına çıkabilir.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Boğa ve Yükselen Boğa Burçlarını Neler Bekliyor?

Mavi dolunay Boğa burçlarının kariyer evinde gerçekleşiyor. Boğa burçları verdikleri emeklerin karşılığını alabilir ya da 'artık bu iş tamam' deyip bırakma kararı da verebilir. Mavi dolunayda kararlarını daha dürtüsel değil de daha temkinli ve mantık çerçevesi içerisinde vermeli. Gökyüzünün geçişleri ise aşk konusunda beklenmedik fırsatlar ve karşılaşmalar sunuyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda İkizler ve Yükselen İkizler Burçlarını Neler Bekliyor?

Mavi dolunay İkizler burçlarına bir eğitim, seyahat ya da ticari konuda bir sonuçlanma vadediyor. Yurt dışı işleri olanlar, akademik kariyer ile ilgili adım atanlar için bu dönem sonuç alma olasılığı daha yüksek. Sadece Jüpiter gezegeni de işin içinde olduğu için fazla aceleci ve dürtüsel davranmamalılar. Aşk evlerindeki Venüs ve Satürn arasında gerçekleşen üçgen açı, yalnız olan İkizler burçlarına standartları dışında birinden teklif alabileceğini; uzun süreli ilişkisi olanlara ise ciddi bir teklif gelebileceğini söylüyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçlarını Neler Bekliyor?

Yengeç burçları için Mavi dolunayda yaptıkları bir yatırımın ya da bir davanın sonuca varması mümkün olabilir. Ellerine para geçebilir. Sadece beklentilerini çok yüksek tutmamalı ve çok büyük harcamalar yapmamalılar. Mavi dolunayda Yengeç burçlarının dürtüsel davranma ihtimali çok yüksek, sakin karar vermeliler. Gökyüzündeki diğer geçişler ise Yengeç burçlarına yeni çevrelere girme fırsatı verirken; aile kurma, ev değiştirme gibi kararlarını da destekliyor. Ayrıca yatırım yapacaklarsa da toprak üzerine yapmalılar.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Aslan ve Yükselen Aslan Burçlarını Neler Bekliyor?

Mavi Dolunay Aslan burçlarına ilişkileriyle ilgili bir karar verdirecek. Bu bir ortaklık, ilişkiyi devam ettirme ya da bitirme kararı olabilir. Ancak Aslan burçları karar verirken dürtüsel davranmamalılar. Bir duygu yoğunluğu ile karar verip sonra 'ah ne yaptım ben' diyebilirler. Daha sakin davranmalarında fayda var. Yalnız olan Aslan burçlarının bu dönem güçlü bir bağla birine kapılma ihtimalleri çok yüksek. Gökyüzünün diğer geçişleri ise Aslan burçlarına para ve iş konularında beklemeyen haberler gelebileceğini gösteriyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Başak ve Yükselen Başak Burçlarını Neler Bekliyor?

Başak burçları mavi dolunayda işle ilgili bir karar verecek. Verdikleri emeklerini karşılığını alabilir ya da 'artık bu iş tamamdır' şeklinde düşünebilirler. Sadece biraz fazla hızlı ve dürtüsel davranma ihtimalleri var, ancak temkinli olmalılar. Gökyüzünün diğer geçişleri ise Başak burçlarına hayata bakış açıları ve vizyonları ile ilgili değişiklikler getirecek gibi görünüyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Terazi ve Yükselen Terazi Burçlarını Neler Bekliyor?

Mavi dolunay Terazi burçları için bir aşk dolunayı. İlişkisi olan Terazi burçları bu dönem kararlar verebilir, ancak aşırı beklenti ve tepkilerden uzak kalmalılar. Yalnız olan Terazi burçları için bu dönem yalnızlığın bitişi söz konusu olabilir ama işin içinde Jüpiter gezegeni olduğundan bir anda 'hayatımın aşkını buldum' hissiyatına kapılmamalılar. Gökyüzünün diğer geçişleri bu dönem Terazi burçlarına ruhani anlamda değişim ve dönüşüm mesajı veriyor olabilir, rüyalarına dikkat etmeliler.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Akrep ve Yükselen Akrep Burçlarını Neler Bekliyor?

Mavi dolunay Akrep burçlarına aile, ev ve yaşam konularında kararlar aldıracak. Bir anda taşınmaya karar verebilirler ya da evleriyle ilgili değişiklik yapabilirler. Gökyüzünün diğer geçişleri ise Akrep burçlarına yeni insanlarla tanışma, yeni ortaklıklar kurma fırsatı veriyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Yay ve Yükselen Yay Burçlarını Neler Bekliyor?

Yay burçları mavi dolunayda yakın çevreleri ve arkadaşları ile ilgili karar verebilir, bazı insanları hayatlarından çıkarmak isteyebilirler. Araba almak isteyen Yay burçları ise bu dönem bir dürtüyle karar verip alabilir. Sadece kararlarını verirken duygu yoğunluğu içinde olmamalılar. Diğer gökyüzü geçişleri ise Yay burçlarına kariyer konusunda beklemedikleri güzel tekliflerin gelebileceğini gösteriyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçlarını Neler Bekliyor?

Mavi dolunayda Oğlak burçlarının gündeminde para yer alacak. Bazı yeni para kaynaklarının açılması ya da bazı kaynakların elden çıkması söz konusu olabilir. Dürtüsel ve heyecanla karar vermemeye özen göstermeliler. Aşırı harcamalara dikkat etmeliler. Gökyüzünün diğer geçişleri Oğlak burçlarına normalde şans vermeyecekleri insanlara çekilebileceğini söylüyor. İlişkisi olan Oğlak burçları ise ilişkilerinde yenilik isteyebilir.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Kova ve Yükselen Kova Burçlarını Neler Bekliyor?

Mavi dolunayda Kova burçları hayatlarının geneli ile ilgili değişiklik yapmak isteyebilirler. Bu değişiklik izledikleri yolu değiştirme olabileceği gibi fiziksel görünümü değiştirmeyle ilgili de olabilir. İçgüdüsel bir karar almamalı, fikirlerinin süzgeçten geçirmeliler. Gökyüzünün diğer geçişleri Kova burçlarına; aile ve para konularında sürpriz gelişmeler yaşayabileceklerini gösteriyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Gerçekleşen Mavi Dolunayda Balık ve Yükselen Balık Burçlarını Neler Bekliyor?

Mavi dolunay Balık burçlarının 12. evinde gerçekleşiyor. Biraz daha hüzünlü biraz daha bardağın boş tarafını görecekleri bir dönem olabilir. İşin içerisinde Jüpiter gezegeni olduğu için abartmaya meyilliler. Bu nedenle bu dönemi biraz daha sakin geçirmeli; meditasyon ve yürüyüş gibi etkinlikler yapmalılar. Gökyüzünün diğer geçişleri Balık burçlarına değişim ve dönüşüm anlamında destek veriyor.

Zeynep Turan Astrolojide Dolunay ve Yeniay'ın Etkilerini Anlatıyor

16 Ağustos'ta Venüs Terazi Burcuna Geçiyor

2021 Yılına Astrolojik Bakış

Astrolog Zeynep Turan'ın 2021 Yılı Astrolojik Öngörüleri

EN ÇOK OKUNANLAR

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın Nikah Töreni
Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın Nikah Töreni

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın Nikah Töreni

1 dakika okunma süresi
Şans Gezegeni Jüpiter Retrosunu Bitiriyor; Burçları Nasıl Etkileyecek?
Şans Gezegeni Jüpiter Retrosunu Bitiriyor; Burçları Nasıl Etkileyecek?

Şans Gezegeni Jüpiter Retrosunu Bitiriyor; Burçları Nasıl Etkileyecek?

13 dakika okunma süresi
“What Collectors Collect” Sergi Daveti
“What Collectors Collect” Sergi Daveti

“What Collectors Collect” Sergi Daveti

1 dakika okunma süresi
Zayıflama Hastalığı Nedir? Zayıflama Hastalığının Belirtileri Nelerdir?
Zayıflama Hastalığı Nedir? Zayıflama Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Zayıflama Hastalığı Nedir? Zayıflama Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

3 dakika okunma süresi
En İyi 10 Cilt Temizleyici
En İyi 10 Cilt Temizleyici

En İyi 10 Cilt Temizleyici

1 dakika okunma süresi
"A Taste of Tiffany" Daveti
"A Taste of Tiffany" Daveti

"A Taste of Tiffany" Daveti

1 dakika okunma süresi
'Nail Art' Önerileri: Sonbahar İlhamı
'Nail Art' Önerileri: Sonbahar İlhamı

'Nail Art' Önerileri: Sonbahar İlhamı

1 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Venüs 10 Eylül'de Akrep Burcuna Geçiyor
Venüs 10 Eylül'de Akrep Burcuna Geçiyor

Venüs 10 Eylül'de Akrep Burcuna Geçiyor

Kolektif “Hafıza” Sergisi Daveti
Kolektif “Hafıza” Sergisi Daveti

Kolektif “Hafıza” Sergisi Daveti

ALEM Talks Podcast: Pelin Karahan
ALEM Talks Podcast: Pelin Karahan

ALEM Talks Podcast: Pelin Karahan

ALEM Talks Podcast: Tamer Yılmaz
ALEM Talks Podcast: Tamer Yılmaz

ALEM Talks Podcast: Tamer Yılmaz

Sonbahar için Kitap Önerileri
Sonbahar için Kitap Önerileri

Sonbahar için Kitap Önerileri

ALEM Talks Podcast: Tuba Ünsal
ALEM Talks Podcast: Tuba Ünsal

ALEM Talks Podcast: Tuba Ünsal

Doğum Rengi Nasıl Bulunur?
Doğum Rengi Nasıl Bulunur?

Doğum Rengi Nasıl Bulunur?

20 Ekim'de Koç Burcunda Dolunay Gerçekleşiyor
20 Ekim'de Koç Burcunda Dolunay Gerçekleşiyor

20 Ekim'de Koç Burcunda Dolunay Gerçekleşiyor

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın Nikah Töreni
Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın Nikah Töreni

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın Nikah Töreni

Art Goes Argos Programının İlk Konuğu: Sudi Etuz
Art Goes Argos Programının İlk Konuğu: Sudi Etuz

Art Goes Argos Programının İlk Konuğu: Sudi Etuz

ALEM Talks Podcast: Özge Yağız
ALEM Talks Podcast: Özge Yağız

ALEM Talks Podcast: Özge Yağız

6 Ekim'de Terazi Burcunda Yeni Ay Gerçekleşiyor
6 Ekim'de Terazi Burcunda Yeni Ay Gerçekleşiyor

6 Ekim'de Terazi Burcunda Yeni Ay Gerçekleşiyor