ANNELER GÜNÜ İÇİN ÖNERİLER

30.04.2020 11:47:18

Evden çıkmadan Anneler Günü’nü kutlamanın beş farklı yolunu derledik. İşte Anneler Günü için önerilerimiz.

via GIPHY

1. HÜNERLERİNİZİ SERGİLEME ZAMANI

Kabul edelim, güne harika bir kahvaltı ile başlamak gibisi yok. Anneler Günü'nde mutfağı annenizden devralıp; güzel bir kahvaltı hazırlamaya ne dersiniz? Yıllardır süren usta çırak ilişkisini, test sürüşüne çıkarmanın belki de tam zamanıdır. Bakalım, boynuz kulağı geçmiş mi? Annenizle beraber güne zinde bir başlangıç için kahvaltı önerilerimize ise buradan göz atabilirsiniz.

via GIPHY

2. ANNE İLE SANAL TUR DENEYİMİ

Fiziki yolculuklara ara versek de kabul edelim ki, annemiz yanımızdaysa her yolculuk keyifli oluyor. Koltuğunuzdan kalkmadan, sıcak bir çay ya da kahve eşliğinde anneniz ile dünyanın dört bir yanındaki müzeleri gezebilir, sevdiğiniz eserlerin dünyasında entelektüel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Sanal tur ile gezebileceğiniz müze önerilerimize ise buradan bakabilirsiniz.

via GIPHY

3. FİLM SEANSINIZ BAŞLIYOR

Herkesin olduğu gibi annenizin de filmlerde görüp ilk bakışta tutulduğu bir gençlik aşkı vardır. Peki, bir randevuya ne dersiniz? Annenizin gençlik yıllarından en sevdiği filmleri açarak beraber nostaljinin kapılarını aralayabilirsiniz. Siz belki de hiç bilmediğiniz bir dönemin şaşkınlığı içerisinde ekrana bakarken; annenizin yüzünde çoktan tatlı bir tebessüm oluşmuş olabilir. Nostalji kuşağına selam duran film önerilerimize buradan göz atabilirsiniz.

via GIPHY

4. TOPRAKLANMA ETKİSİ

Biraz toprak, biraz çiçek, biraz da su… İşte bütün malzemeler bunlar. Doğanın ruhumuzu dengeleyen enerjisine kulak verip kendi bahçenizi yaratabilirsiniz. Anneniz ile beraber saksılara can verirken aranızdaki duygusal bağ da kendini tazeleyecek. Evde beraber çiçek aranjmanı hazırlamanın püf noktalarına buradan bakabilirsiniz.

via GIPHY

5. YAP, BOZ, BİRLEŞTİR

Annenizle beraber yaptığınız puzzle'ları çerçeveleyip duvara asmaya ne dersiniz? Bu tatlı deneyim anıya dönüşürken, puzzle'ların ruh ve beden sağlımız üzerindeki optimist etkilerine buradan göz atabilirsiniz.

Melda YÜZBAŞIOĞLU - [email protected] 

PAYLAŞ