SELMA ÇİLEK'İN BALAYI NOTLARI

17.01.2018 13:12:18

İki yıl önce Sinan Çiftçi ile hayatını birleştiren Selma Çilek, “Balayımın her anı unutulmazdı; hala dün gibi aklımda” diyor ve balayı notlarını paylaşıyor.

Lara MUTLU - [email protected]

Balayı rotaları
“Aslında 12 gün Bali ve üç gün Singapur’a gidecektik. Fakat Bali’deki son günümüzde değişiklik yapmaya karar verdik. Singapur’da bulunan virüs nedeniyle ülke kırmızı alarma geçmişti ama biz de İstanbul’a dönmek istemiyorduk. Bu nedenle rotayı benim çok sevdiğim Maldivler’e çevirdik. Orada dört gün konakladıktan sonra arkadaşlarımızla buluşmak için Amsterdam’a geçtik ve balayımızı tamamladık.”

Bali tavsiyeleri
“Bali’ye gidecek olanlara verebileceğim en önemli tavsiye mutlaka uzun kalmaları ve tatillerinin yarısını Ubud, diğer yarısını Seminyak tarafında kalacak şekilde ayarlamaları. Çünkü ikisi birbirinden çok farklı yapıya sahip iki bölge. Ubud, daha orman içinde daha spa odaklı bir yer. Seminyak ise daha çok alışveriş, restaurantlar ve denizin olduğu bölge. Bu nedenle her iki bölümde de konaklamalısınız. Yoksa Bali’yi tam görmüş sayılmazsınız.”

Mekan önerileri

“İlk olarak Ubud tarafında Four Seasons Sayan’da altı gece konakladık. Bu otelin en büyük özelliği içinden geçen dere ve onun etrafında çevrilmiş villalar olması. Orada kaldığımız süre boyunca her gün Bali’ye özgü bir masaj denedik. Ayrıca rafting yaptık; maymun ormanını gezdik; fil parkını ziyaret ettik. Otelin içinde bulunan restaurantlar çok keyifliydi o nedenle hep otelde yemeyi tercih ettik. Fakat Karma Khandara’da gittiğimiz Akdeniz restoranı da çok keyifliydi. Seminyak da ise beş gece Ayana Resort and Villas’da konakladık. Burası deniz kenarı olduğu için beach’i vardı ve gerçekten çok güzel bir manzaraya sahipti. Seminyak’ta yapacak çok fazla şey var zaten. Alışveriş için özellikle Kuta bölgesi çok güzel. Buradan Bali’ye özgü parçalar satın alabilirsiniz. Yemek içmek için ise deniz kenarında bulunan Pateto Head’i mutlaka tavsiye ederim. Hatta yemekten sonra mekanın hemen yanında W Hotel yer alıyor. Orada gün batımında bir kokteyl içmenizi tavsiye ederim. Akşam fine dining bir yemek için ise Kuteda’yı şiddetle öneriyorum. Tüm bunların dışında hayatımda yediğim en iyi hamburger Seminyak’ta yediğim Strawberry Fields’dı.”

PAYLAŞ