VICTORIA'S SECRET DEFİLESİNDE TÜLİN ŞAHİN'LE ÇOK ÖZEL

29.11.2017 11:15:11

Top model Tülin Şahin, Victoria’s Secret için Şanghay’daydı. ALEM okuyucuları için, tüm deneyimini kaleme aldı.

Fotoğraflar: Ece OĞULTÜRK

İlk defa 10 yıl önce kendi billboardlarımın basın lansmanı için gitmiştim Şanghay’a. Büyülenmiştim, aklım kalmıştı Şanghay’da. Tam 10 yıl sonra tekrar gitmek nasip oldu. Bu sefer ise eşsiz ve heyecanlı bir şova tüm dünyanın takip ve merak ettiği bir etkinliğe davet edildim. 

Victoria’s Secret defilesinden bahsediyorum. Defile öncesi o çok özel ‘pink carpet’da yürümek ve defileyi izlemek için Victoria’s Secret tarafından özenle seçildim. Özenle diyorum çünkü ‘pink carpet’da yürüyecek kişiler Victoria’s Secret tarafından çok özel olarak seçiliyor. İlk defa bir Türk o halıda yürüyor olacaktı. Bu ilki ve heyecanı yaşıyor olmak benim için çok gurur vericiydi. Ülkemi tüm dünyanın takip ettiği bir platformda temsil etmenin  onuru, gururu ve heyecanı fazlasıyla vardı.

İç giyim çok önemli. Bir kıyafetin adeta fondöteni. İç giyim seçimleriniz ne kadar doğruysa vücudunuz o kadar iyi ve şekilli durur. Bu yüzden her zaman doğru iç giyime yatırım yapmakta fayda var. Mesela her kıyafetinize göre sutyenleriniz olmalı. Pembe halıda giydiğim elbiseye gelince sutyen elbette VS, en son çıkardıkları bir model çok güzel bir kesime sahip. Sutyenin altından başlayan çok özel bir dantel ile Barrus elbise tasarladı. Ayakkabılarımı nude tonda giymek istedim çünkü bacağımı, ayağımı başka hiçbir detay bölmesin, kesmesin istedim. Mücevherlerim ise rose rengindeydi. 

Gördüğünüz gibi her yer pespembe dolayısıyla halıda tercih edilebilecek en doğru renkler siyah, beyaz veya metalik renkler. ‘Pink carpet’da yürüyecek celebrity, model için eşsiz bir VS deneyimi yaşatılıyor. Her şey o kadar iyi organize ediliyor ki tek bir hataya yer yok. Halıya celebrity’ler bambaşka alanlardan geçerek dünya basınının karşısına o şekilde çıkıyorlar. Yanınızda sürekli bir görevli var. Halıya çıkmadan kıyafetinizin ve her şeyin kusursuz olmasını sağlıyor. Defile çıkışında yine aynı şekilde after party’de ‘pink carpet’da poz vermeniz için de yine sistemleri kurulmuş. Asansörden çıkıyorsunuz, basına görünmeden panonun arkasından geçerek adeta podyuma çıkıyor gibi tekrar halıya çıkıyorsunuz. Böylece hep ‘pink carpet’da şık görüntüleriniz oluşuyor. Onun dışında basının başka yerde görüntü almasına izin yok. Zaten şova belli fotoğrafçılar girebiliyor ve defileyi de zaten sadece VS videoya çekiyor ve hemen ardından servis ediliyor.

Kulis, daha önce birçok melek ile moda çekimi yaptığım ve birlikte defilelere çıktığım için gayet sıcak geçti. İçlerinde en çok Adriana Lima ile birlikte çalıştığım için birbirimizi ne zaman görsek hep çok eğleniriz işte o kareler de objektiflere böyle yansıdı. 

Yazının tamamı bu hafta ALEM'de... 

PAYLAŞ