SANEM KARDIÇALI TEZMAN İLE #TBT

31.05.2018 11:31:47

Tezman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tezman ve eşi Tilda Tezman’ın oğlu Ralf Tezman’ın eşi Sanem Tezman ile 2013 yılına dönüyor ve #tbt yapıyoruz. Tezman, Beykoz’daki evlerinde ALEM'e çok özel pozlar vererek oğlu Emir ile paylaştıklarını, anneliğin mutluluğunu, çok sevdiği takı- mücevher tasarımından, modaya kadar tüm sorularımıza içtenlikle cevap veriyor.

Fotoğraflar: Zeynel Abidin AĞGÜL

Sanem Hanım sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Eğitiminiz ve  ailenizden bahseder misiniz?

Medya ve iletişim üzerine olan eğitimimi tamamladıktan sonra bir süre farklı medya alanlarında kısa süreli iş tecrübelerim oldu. Fakat içimde gelen sese kulak vererek bambaşka bir alanda ilerlemeye karar verdim. Sanayici bir ailenin kızı olmama rağmen, aile işlerimizi yürütmek yerine son 4 senedir takı-mücevher tasarımı yapıyorum.

Takı –mücevher koleksiyonuna nasıl başladınız?

Ben her zaman çok meraklıydım mücevhere. Beni her zaman heyecanlandıran ve mutlu eden bir işti. Bu kadar keyif aldığım bir şeyi işe dönüştürmek istedim. 2009’da şirketimi kurdum tasarımlarımı yapmaya ve üretmeye başladım. Önce birkaç mağazaya corner verdim. Bir sene sonra da Abdi İpekçi’deki showroomumu açtım.

Hayatınızın en önemli değerleri nelerdir?

Haksızlığa tahammül edemem. Dürüstlük ve saygı da en önemli değerlerimin başındadır.

Oğlunuz doğduktan sonra hayatınızda nasıl değişiklikler oldu?

Hayatımın büyük bir kısmı oğlum üzerine kurulu, vaktimin en fazla bölümünü oğluma ayırıyorum, zaten çok çabuk büyüyor; elimden geldiğince onunla birlikte kaliteli zaman geçirmeye çalışıyorum.

Seyahat ederken en çok gitmeyi tercih ettiğiniz şehirler hangisi? Neden?

Paris ve New York’u çok seviyorum bana mutluluk veriyorlar

Sizce şıklık nedir? Nelere dikkat etmek gerekir?

Bence kendine yakışandır, şıklık. Aşırıya kaçmamak gerekir diye düşünüyorum. Çok sevdiğim moda tasarımcısı bir arkadaşımın dediği gibi kusurlarınızı örtüp güzel olan taraflarınızı ortaya çıkartmak en doğru  ve dikkat edilmesi gereken şeydir diye düşünüyorum.

Moda nedir sizce? Favori renkleriniz nelerdir? Giyim tarzınızı anlatır mısınız?

Moda bence bir keyif, fazla da kafa yormamak gerektiğini düşünüyorum. Klasik ve moderni karıştırmayı severim. Kışın en fazla siyah ve beyaz giyiyorum sanırım, yazın da renkli giyinmeyi severim.

Şimdiye kadar yapmak isteyip de yapamadığınız bir şey oldu mu?

Olmadı açıkçası, İspanyolca eğitimime ara vermiştim en kısa zamanda tekrar başlamak istiyorum.

Formunuzu nasıl koruyorsunuz? Spor yapar mısınız?

Kendime bir kısıtlama getirmiyorum, canımın istediği şeyi yiyorum. Bir gün fazla yemişsem ertesi gün dengelemeye çalışırım. Açıkçası şu an spor yapacak pek vaktim olmuyor fakat en kısa zamanda tekrar başlamayı istiyorum

Unutamadığınız güzel bir anınızı anlatır mısınız?

Şu an düşününce oğlumun dünyaya geldiği zaman, en unutulmaz anımdır.

PAYLAŞ