ASLI ŞEN HAKKINDA MERAK EDİLENLER

18.07.2018 11:25:27

“Hayatta ürettiklerimin karşılığını aldığım bir dönemdeyim” diyen Aslı Şen, her zaman aktif, dinamik, bakımlı, çalışkan ve göz önünde bir isim. Şen ile Youtube kanalını ve gittikçe büyüyen markasını konuştuk.

Röportaj: Lara MUTLU
Fotoğraflar: Murat SARGIN
Styling: Özge ÖZYALÇIN
Saç: Akın ÜNAL
Makyaj: Alp KAVAŞOĞLU

Aslı Şen’i ne zaman, nerede görseniz mutlaka bakımlıdır ve her zaman çok hoş görünmeyi başarır. Şen’e göre bakımlı kadın, güzel kadındır. Ve Aslı Şen, gerçekten çok güzel bir kadın. Sadece görünüş olarak değil. O içi de güzel olan kadınlardan. Samimi, doğal, içten ve her zaman dobra. Onun samimiyeti bir süre önce açtığı Youtube kanalına da yansımış durumda. Aslı Şen, “Kanalımın en büyük farkı, her şeyi çok araştırmamız ve gerçekten samimi olmamız” diyor. Aslı Şen ile kapak çekimi için evinde buluştuğumuzda Youtube kanalı henüz açılmamıştı. Şen bir hayli heyecanlıydı. Zaman geçti, kanalı açıldı ve tam da tahmin ettiğimiz gibi büyük ses getirdi... Tam da bu dönemde Şen, Ashley Joy saç bakım ürünleri markasına da üç yeni ürün ekledi ve saç bakımı konusunda iddiasını artırdı. Şen ile bakım sırları ve hayata bakışı üzerine sohbet ettik.

Ashley Joy macerası başlayalı ne kadar oldu?
Ashley Joy markasını dört yıl önce kurdum. Yağların mucizevi gücüne ve doğal ürün kullanım bilincine hamileliğim döneminde başlamıştım ilk. Zaman içinde hayatıma giren insanlar, meraklı olmam, kozmetiğe merakım ve paylaşımcı kişiliğim kendimi bu sektörün içinde bulmama sebep oldu.

Marka adını nereden alıyor?
Ashley Joy’u kurduğum zaman hayalim bir dünya markası olmaktı. O yüzden hem yurt dışında anlaşılabilir, hem de feminen bir isim olmalıydı. Yurt dışında okurken arkadaşlarım bana Ashley derlerdi, Joy ise soyadımın İngilizce anlamı. Bunu bu güne kadar pek söylemedim aslında çünkü benim ismimin markamın önüne pek geçmesini istemedim. Ama Ashley Joy artık benden daha çok bilindiğine göre bu bilgiyi paylaşabilirim artık...

Saç bakımında nasıl bu kadar iddialı hale geldiniz?
Yurt dışından danışmanlık aldığım bitki bilim uzmanım benim hayatımın yönünü değiştirdi. Ve tabii ki benim bitmek bilmeyen kozmetik merakım... Kadının en güzel aksesuarının saç olduğunu iddia ettim hep. Şu zamana kadar da gittiğim her ülkede saç ve yüz bakımı ile ilgili yüzlerce ürün deneme fırsatım oldu. Arkadaşlarım dergi okurken ben kozmetikle ilgili makaleler okurdum hep.  Ya çok iyi ama kimyasalı bol ürün vardı, ya da doğal ama etkisi az ürün vardı. Bu arayışta en iyisini yaptığımı düşünüyorum.

Siz saç bakımınız için neler yapıyorsunuz?
Her pazar bir bakım yaparım. Bir hafta yağ ile kuvvet bakımı yaptıysam, diğer hafta nem bakımı yaparım. Yılda bir kere ilik bakımı yaparım. Kuaförlerdeki çok bildiğimiz markaları kullanmamaya özen gösteriyorum çünkü işin içine girdikçe içlerindeki kimyasallar beni çok tedirgin ediyor. Bugünkü aklımda saçımın ucuna sürmeyeceğim birçok marka var maalesef.

Saçlarınızı kime yaptırıyorsunuz?
Saç rengimi yıllardır Toni and Guy’da Özcan Bey ve Ahmet Bey boyar. Salih de fönünü çeker. Kesimi de Yıldırım Özdemir yapar. Yıldırım Özdemir’de ise Ercan, Cenk ve Fatih çok iyilerdir.

Cilt bakımınız için neler yapıyorsunuz?
Pazar günleri peeling yaparım Glam Glow peelingler bu ara favorim. Bir gece bile yatağa yüzümü yıkamadan ve nemlendirmeden girmem. Bana göre bakımlı kadın, güzel kadındır. 

Kozmetiğe olan merakınızı Youtube kanalınıza da taşıdınız. Nasıl gidiyor o mecra?
Beni tanıyanlar çok iyi bilirler; yenilikleri yakından takip eder ve bunları paylaşmaktan mutluluk duyarım. Bu kanal da yenilikleri bulabileceğiniz samimi bir kanal oldu. Sizin için en iyisini kimse, neyse, nerdeyse bulup getiriyoruz. Aynı zamanda tecrübe ettiğim güzellik sırlarımı, makyajlarımı, kullandığım ürünleri de paylaşıyorum.

Kanalın en büyük farkı nedir?
Samimiyeti ve sanırım çok araştırmacı olmamız. Tabii beş çayı sohbetlerimiz de olacak. Kanalda Arzu Sabancı, Yasemin Özilhan, Zeynep Yılmaz gibi konuklarımın yanı sıra işin uzmanları ile de çok yararlı sohbetlerimiz yer alıyor.

Hayat motto’nuz nedir?
Sevgi paylaştıkça büyür.

Çekim arkası

PAYLAŞ