RÜYA BÜYÜKTETİK İLE MAKYAJ VE GÜZELLİK ÜZERİNE

21.03.2018 10:54:59

Moda sitesi ile binlerin takibinde olan Rüya Büyüktetik güzellik ürünlerine olan ilgisi ile de dikkat çekiyor. Kombini tamamlayan en önemli parça makyaj olunca Rüya Büyüktetik’in bilgisinden faydalanalım dedik.

Petek KIRBOĞA - [email protected] / Fotoğraf: Pınar GEDİKÖZER

Rüya Büyüktetik ile Renaissance İstanbul Polat Bosphorus’ta bir araya gelince yüksek bir enerji ile çekimimize başladık. Karşımızda yazan ve araştıran bir isim olunca oldukça keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Çıkan her ürünü araştıran ve bilgi sahibi olan başarılı blogger’a merak ettiklerimizi sorduk.

Favori makyaj ürünleriniz hangileri?

Aslında hepsi. Ben makyaj yapmayı ve yeni çıkan ürünleri denemeyi çok seviyorum. Olmazsa olmazlar nemli ve parlak bitişli bir renkli nemlendirici, maskara ve ruj. 

Gündelik hayatınızda nasıl bir makyaj tercih edersiniz?

Cildimi nemli ve parlak gösterecek cilt ürünlerini uygulayarak makyajıma başlıyorum. Ardından gözlerimi kahverengi bir kalem ile belirginleştirip siyah bir maskara uyguluyorum. Hafif aydınlatıcı etkili şeftali tonunda bir allık ile pembe mat bir allığı karıştırıp yüzüme canlılık katarak doğal tonlarda bir ruj ile makyajımı bitiriyorum.

Özel bir davete giderken nasıl bir makyaj tercih edersiniz?

Genellikle koyu ve belirgin bir göz makyajını tercih ederim. Bu tip makyajlar gece saatlerinde ışıklı bir ortamda sizi çok daha iyi gösteriyor. Nadiren de olsa ters köşe yapıp gözleri hafif tutup parlak bir cilt ile kırmızı ruj kullandığım da oluyor tabii. 

Cilt bakımı yaptırır mısınız?

Aylık olarak klasik cilt bakımı yaptırıyorum. Arada hydrafacial uygulaması ile derin demizlik yaptırıyorum. Bu yıl dermapen uygulamasına başladık, bir kür denedik, çok memnun kaldım. Bunun dışında her gün makyaj yaptığım için cildimi sabah ve akşam çok iyi temizlemeye özen gösteriyorum. 

Her gün yaptığınız güzellik rutini nedir?

Mutlaka yüzümü çok iyi temizleyip hyalüronik asit içeren serum kullanıyorum. Eğer ihtiyacım olursa nemlendirici bir krem uyguluyorum. Ayrıca her sabah yaz ya da kış fark etmeksizin yüzüme güneş koruyucumu uygulamadan dışarı çıkmıyorum. 

PAYLAŞ