18.05.2018 19:19:16

Meksikalı yönetmen GuIllermo Del Toro’nun yönettiği ve fantastik bir aşk hikayesini konu alan “Suyun Sesi”, 13 dalda aday olduğu geceden En İyi Film dahil olmak üzere dört ödülle ayrıldı.

Elif Öksüz - [email protected]
Fotoğraflar: Getty Images

Jennifer Lawrence

Ev sahibi edası
90. Oscar Töreni’nin belki de en çok eğlenen ismi Jennifer Lawrence’tı. Lawrence, bir ev sahibi edasıyla kırmızı halıdan başlayarak, ödüllerin verildiği Dolby Theatre’a kadar her alanda her davetliyle ilgilendi, Steven Spielberg, Woody Harrelson, Christopher Plummer ve Meryl Streep ile uzun uzun sohbet etti. Elinden bir an olsun şarap kadehini bırakmayan Oscar ödüllü aktris, törende de geçtiğimiz yılın “En iyi kadın oyuncu” Oscar’ının sahibi Emma Stone’la yan yana oturdu.

Emma Stone

Aykırı tarz
Louis Vuitton’un yeni yüzü olarak açıkladığı, Nicolas Ghesquière’nin yeni gözdesi Emma Stone’un Louis Vuitton tasarımı giymesi kaçınılmazdı. Törene katılan diğer aktrislerin aksine elbise yerine blazer ceket ve pantolon giymeyi tercih eden Stone, kıyafetini sallantılı küpeleriyle tamamladı.

Nicole Kidman

Oscar'ın yıldızı
Gözler Nicole Kidman’ın yanında eşi Keith Urban ya da “Big Little Lies” dizisindeki rol arkadaşı Reese Witherspoon’u aradı ama Kidman törene yalnız katılmayı tercih etti.

Jane Fonda

Rozer tercih etti
Balmain’in “44 François Premier” koleksiyonundan olan elbisesiyle törene katılan Jane Fonda, kırmızı halıda ilk gözüken isimlerden biriydi. Yakasına, Hollywood’da cinsiyet ayrımcılığı hareketi olan #TimesUp rozeti iliştiren 80 yaşındaki yıldız, 80’li yıllarda video kasetlerini yaptığı spor derslerini hiç bırakmamış olacak ki kıyafet seçimiyle olduğu kadar, kusursuz figürüyle de kırmızı halı dersi verdi adeta.

Jennifer Garner

İlham kaynağı: Sophia Loren
Instagram hesabından törene nasıl hazırlandığını an an paylaşan Jennifer Garner, Atelier Versace elbisesiyle, kırmızı halının en şık isimlerinden biriydi.

PAYLAŞ