18.05.2018 20:48:08

Dünya podyumlarında da ses getiren genç ve başarılı model Öykü Baştaş, Türk tasarımcıların öne çıkan tasarımlarıyla bu kez ALEM’e modellik yaptı!

Yazı: Lara MUTLU
Fotoğraflar: Mehmet ERZİNCAN
Styling: Bengisu GÜREL
Makyaj: Ömer Faruk DİNÇ /
MAC ÜRÜNLERİYLE
Saç: Ali YILANCI
Fairmont Quasar İstanbul'a teşekkür ederiz.
 
Öykü Baştaş dünya podyumlarından sonra Mehtap Elaidi, Gül Ağış, Aslı Filinta gibi Türk tasarımcılarının kreasyonlarıyla ALEM objektifinin karşısına geçti.
 
 
Modelliğe yaklaşık iki yıl önce Instagram’da Amerikan bir modellik ajansının hashtag’ini görüp fotoğrafını paylaşarak başlayan Öykü Baştaş, “Modellik daima aklımın bir köşesinde vardı ama cesaret edemiyordum. Bu hashtag iyi bir vesile oldu” diyor. Öykü’nün macerası, ajansın fotoğrafını çok beğenmesi üzerine, kendisini New York’a davet etmesiyle başlamış. Şimdiye kadar dünya podyumlarında onlarca defileye çıkan Baştaş’ı en çok heyecanlandıran defile ise her zaman için Gucci.
 
 
Hatta kendisinin favori tasarımcısı da Alessandro Michele. “Geçmişten favori tasarımcım ise tarzları her ne kadar farklı olsa da Hubert de Givenchy” diyor Baştaş. Kendisine modelliğin en zor ve en iyi yanlarını sorduğumuzda ise yanıtı, “Hiçbir zaman çok düzenli bir hayatım olmuyor. Yani her şey son dakika belli oluyor ve bir anda, “Bavulunu hazırla; yarın Paris’e uçacaksın” denebiliyor. Bunun dışında moda haftaları zamanında çok yoğun çalışıyorsunuz; bazen günde 10 tane casting’e gitmeniz gerekiyor.
 
 
 İyi yanlarına gelirsek, şimdiye kadar birçok hayran olduğum tasarımcı ile tanıştım ve pek çok farkı ülkeyi görme şansı elde ettim” oluyor. Öykü’nün en büyük hedeflerinden biri önümüzdeki sezon New York Moda Haftası’na katılmak ve bir gün Gucci kampanyasında yer almak.
 
 
Genç model kendi stilini ise Frances Bean Cobain’in tarzına yakın buluyor. Her ne kadar New York Moda Haftası’na katılsa da Baştaş, en çok Paris Moda Haftası’nı beğeniyor. Bu durumu ise “Tüm favori markalarım orada; Paris şehir olarak da çok büyüleyici” olarak açıklıyor.
PAYLAŞ