MEGHAN MARKLE'DAN FEMİNİST AÇIKLAMASI

25.05.2018 11:46:41

İngiliz Kraliyet Ailesi, Meghan Markle'ın adının geçtiği günden beri büyük değişime doğru ilerliyor. 19 Mayıs'ta Prens Harry ile hayatlarını birleştiren Meghan Markle şimdiden bazı kuralları yıkmayı başardı.

Çise GÜNGÖR - [email protected]

Windsor Şatosu'ndaki St George's Kilisesi'nde birbirlerine 'evet' diyen Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğün törenlerinde geleneklerini değiştiren detaylar yaşanmıştı. Markle, diğer kraliyet gelinlerinin aksine “Kocama her koşulda itaat edeceğim” ifadesini yemininden çıkarmış ve nikah töreninden sonra düzenlenen yemekte konuşma yaparak, düğününde konuşma yapan ilk kraliyet gelini olmayı da başarmıştı. Yine Markle’ın özel isteğiyle, evliliklerinin ilanı da kadın bir “çığırtkan” tarafından gerçekleştirilerek kraliyet tarihi açısından bir ilk yaşanmıştı.

Sussex Düşesi unvanını alan Markle’ın, kraliyetin internet sitesinde merakla beklenen biyografisi yayınlandı.

İçinde bulunduğu sosyal sorumluluk projelerinin yer aldığı biyografisinde ’Bir kadın ve feminist olmaktan gurur duyuyorum’’ açıklaması en dikkat çeken detaylardan yalnızca bir tanesiydi. Kız çocuklarının eğitimleriyle ilgili çalışmalarda yer almak istediğini de belirten Sussex Düşesi’nin kraliyet ailesine yenilikler getireceği bir kez daha belli oldu.

PAYLAŞ