SOSYAL FARKINDALIK YARATIN

24.03.2020 15:03:40

Herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bireysel sosyal sorumluluk projenizi oluşturabileceğiniz adımları sıraladık.

BEŞ ADIMDA KENDİ SOSYAL SORUMLULUK PROJENİZİNİ OLUŞTURUN

Sosyal ilişkilerimizi minumuma indirdiğimiz bugünlerde, yalnızlık hissinin aksine birlik ve beraberlik duygusunu her zamankinden daha çok hissediyoruz. İnziva sürecimizi sadece kendi adımıza değil; herkes için verimli hale getirebiliriz. Bireysel sosyal sorumluluk projemizi nasıl oluşturabiliriz? Sizler için maddelendirdik.

Melda YÜZBAŞIOĞLU - [email protected] 

via GIPHY

1.  BEDEN DİLİNİ ÇEŞİTLENDİR

Selamlaşmak için yakın temasa gerek yok. Sosyal mesafemizi koruyarak da yapabiliriz. Bir göz teması, hafif baş sallama da niyetimizi göstermeye yeterli.

via GIPHY

2. KOMŞULARIMIZI YOKLAYALIM

Yardıma ihtiyacı olan yalnız yaşayan yaşlı komşularımıza bu süreçte yardımcı olabilir; kendi alışveriş listemize onların ihtiyaçlarını da ekleyebiliriz.

via GIPHY

3. DOĞAYA TAM DESTEK

Sosyal etkileşimin azalmasına pozitif tepki veren doğa üzerindeki bilinçli farkındalığımızı artırabiliriz. Kişisel karbon izimizi daha sürdürülebilir seçimler yaparak telafi edebiliriz.

via GIPHY

4. SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP

Sokakla temasımızı azalttığımız bugünlerde hayvan dostlarımızı unutmamalıyız. Bir kap mama ve suyu kapımızın önüne bırakarak onlara destek olmamız mümkün.

via GIPHY

5-) EVDE KALALIM

En önemlisi ise bu süreci en az hasarla atlatabilmek için ev inzivamıza devam etmek. Unutmayalım, duyarlı tavrımız ile sadece kendimizi değil; herkesi koruyabiliriz.

PAYLAŞ