Margot Robbie'nin En İyi Performansları

Hollywood'a resmi girişini “Pan Am” dizisiyle yapan ve “The Wolf of Wall Street”, “Once Upon a Time in…Hollywood” ve “I, Tonya” gibi filmlerle yıldızı parlayan Margot Robbie'nin geçmişten günümüze en iyi performansları.

YAZAR: Çisem Danacı
ABONE OL
7 Temmuz 2022 Perşembe 13:49 | Son Güncellenme:
16 dakika okunma süresi
Margot Robbie'nin En İyi Filmleri


"Pan Am" (2011-2012)

Avusturalyalı oyuncu Margot Robbie'nin ABD'deki ilk projesi olması nedeniyle "Pan Am"i Hollywood'un kapılarını Robbie'ye açan yapım olarak değerlendirebiliriz. Christina Ricci, Michael Mosley, Karine Vanasse, Mike Vogel ve Kelli Garner'ın yanı sıra başrollerden biri olarak yer alan Margot Robbie, oyunculuğuyla da parlamayı başardı. Bir dönem dizisi olan "Pan Am", ismini aldığı havayolu şirketinin dünyanın en lüks yolculuk imkanını sağladığı zamanlarda geçiyor ve şirketteki uçuş görevlilerini ve pilotları takip ediyor. Nancy Hult Ganis ve Jack Orman'ın yaratıcılığını üstlendiği dizi, 14 bölümlük ilk sezonunun ardından yayından kaldırılarak pek de uzun ömürlü olamasa da Margot Robbie'nin dikkatleri üstüne çekmesine büyük katkısı oldu."About Time" (2013)

"About Time", Margot Robbie'nin yardımcı oyuncu olarak küçük bir rolünün olduğu yapımlardan ancak yine de başarılı bir film olması nedeniyle listemizde yer vermek istedik. Üstelik burada başroldeki Domhnall Gleeson ile yan yana oynaması, gelecekte başka bir projede ikilinin başrollerdeki uyumunu güçlendiriyor. Richard Curtis'in yazıp yönettiği "About Time", zamanda yolculuk yapan bir aşk hikayesiyle ilgili. Tim, 21 yaşına geldiğinde zamanda yolculuk yapabildiğini ve gerçekleşmiş olayları değiştirebildiğini fark eder. Hayatını daha iyi yapabilmek için ve aşık olduğu kadınla ilişkisini mükemmelleştirmek için sürekli zamanda yolculuk yapar. Ancak bazı hatalar yapılmalıdır ve bazı şeyler de değiştirilemezdir. "About Time"ın başrollerinde Domhnall Gleeson, Rachel McAdams ve Bill Nighy yer alıyor."The Wolf of Wall Street" (2013)

"The Wolf of Wall Street", Margot Robbie'nin tüm Hollywood'un dikkatlerini üstüne çektiği yapım oldu. Suç filmlerinin ustası Martin Scorsese'nin bu ikonikleşmiş kara komedi suç filminde Robbie, Naomi karakterini herhangi bir "güzel kadın" olmaktan çok öteye taşıyor. Leonardo DiCaprio ile karşılıklı oynayan ve DiCaprio'nun bile "Oyunculuğuna hayran kaldım" sözleriyle kendisini övdüğü Margot Robbie, büyük yönetmenlerin de ilgisini çekmeye başladı. 1980'lerin yozlaşmış Wall Street'inde aldatma ve açgözlülük dünyasına giren bir borsacı olan Jordan Belfort'un yükseliş ve düşüş hikayesini izliyoruz. Robbie de filmde Jordan'ın eşi ve çocuklarının annesi Naomi'yi canlandırıyor. "The Wolf of Wall Street"in oyuncu seçmelerinde Margot Robbie, karakteri farklı bir şekilde ele aldığını kanıtlamak ve şansını denemek için Leonardo DiCaprio'nun yüzüne beklenmedik bir tokat atmıştı. Bu denemesi ve cesareti hem DiCaprio'yu hem de Scorcese'yi afallatmış ama bir yandan da etkileyerek, rolü kapmasını sağlamıştı."Focus" (2015)

Margot Robbie'nin Will Smith ile kimyalarının çok övüldüğü "Focus" filmi, akıcı ve keyifli bir seyir sunması nedeniyle de sevildi. Glenn Ficarra ve John Requa'nın birlikte yazıp yönettiği "Focus", uzman bir dolandırıcı olan Nicky'nin büyük planının tam ortasında geçmişinden tanıdığı Jess ile karşılaşmasını ve işlerin planlamadıkları bir yola sapmasını anlatıyor. Margot Robbie, kariyerinin ilk dönemlerinde suç ve aksiyon filmlerinde görünmeyi seviyor gibi görünüyor."Suicide Squad" (2016)

Film, izleyici ve eleştirmenler tarafından çok sevilmemiş olmasına rağmen pek çok kişinin hemfikir olduğu bir konu vardı ki o da Margot Robbie'nin Harley Quinn karakterine ne kadar uyduğu ve ne kadar başarılı bir şekilde rolün hakkını verdiğiydi. David Ayer imzalı filmde Robbie bir kez daha Will Smith ile yan yana geliyor ve kadroda ikiliye Viola Davis, Jai Courtney, Jared Leto, Joel Kinnaman, Karen Fukuhara, Cara Delevigne, Adewale Akinnuoye-Agbaje ve Jay Hernandez gibi isimler eşlik ediyor. Gizli bir devlet kurumu, bir savunma görev gücü oluşturmak için hapsedilmiş en tehlikeli süper kötülerden bazılarını bir araya getirir. İlk görevleri: dünyayı kıyametten kurtarmaktır. Muhtemelen filmdeki en sevilen sahneler Margot Robbie'ninkiler olabilir. Sonrasında Margot Robbie, Harley Quinn olarak seride yer almaya devam etti."I, Tonya" (2017)

Margot Robbie'nin en sevilen ve en övülen performanı "I, Tonya" filminden geliyor olabilir. Oscar ve BAFTA gibi büyük ödül törenlerinde En İyi Kadın Oyuncu dalında adaylık kazanan Robbie, ünlü buz patenci Tonya Harding'i canlandırıyor. Gerçek bir kişiye hayat vermesi nedeniyle hem bölgesel aksan hem gerçek kişi ve olaylara göstermesi gereken özenin büyük olduğu zorlu bir işin altından kalktı. Robbie'nin filmde büyük oyunculuk sergilediği bazı sahneleri, bugün bile zaman zaman sosyal medyada karşımıza çıkabiliyor. Rekabetçi buz patencisi Tonya Harding, ABD Artistik Patinaj Şampiyonası'nda üst sıralara yükselir, ancak eski kocası araya girince geleceği şüpheye düşer. Steven Rogers'ın senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Craig Gillespie oturuyor. "I, Tonya"da Margot Robbie'nin yanı sıra Sebastian Stan, Allison Janney, Paul Walter Hauser, Bobby Cannavale ve Mckenna Grace'i izliyoruz."Goodbye Christopher Robin" (2017)

Margot Robbie ile Domhnall Gleeson, 2013 yılındaki "About Time"dan sonra 2017 yılında "Goodbye Christopher Robin" ile bir kez daha bir araya geliyor. Bu film ile aralarındaki ekran önü kimyasının arttığını görebiliyoruz. Tabii bunda senaryonun ve bu sefer ikisinin de başrolde yer almasının etkisi büyüktür. Frank Cottrell Boyce ve Simon Vaughan tarafından senaryosu yazılan filmin yönetmenliğini ise Simon Curtis üstleniyor. Yazar A.A. Milne ve oğlu Christopher Robin arasındaki ilişki ve bunun nasıl ünlü "Winnie the Pooh" için ilham kaynağı olduğunu izliyoruz. Filmde Gleeson ve Robbie'ye Will Tilston, Alex Lawther, Kelly Macdonald ve Vicki Pepperdine eşlik ediyor."Marry Queen of Scots" (2018)

İskoçya Kraliçesi Mary Stuart'ın, İngiltere Kraliçesi olan kuzeni I. Elizabeth'i devirme girişimini anlatan film, Mary'i hapis cezasına ve ardından da idama sürükleyen tarihi hikayeyi anlatıyor. Mary Stuart'ı Saoirse Ronan ve I. Elizabeth'i de Margot Robbie canlandırınca filmde oyunculuk şöleni görmeyi beklemek çok olağan ve bu beklentimiz de karşılığını kesinlikle buluyor. John Guy'ın "Queen of Scots: The True Life of Mary Stuart" isimli kitabından Beau Willimon tarafından senaryoya uyarlanan filmin yönetmenliğini Josie Rourke yapıyor."Once Upon a Time in...Hollywood" (2019)

Quentin Tarantino'nun yazıp yönettiği filmde sinemanın üç karizmatik ismi Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie bir araya geliyor. 1969 Los Angeles'ta Hollywood'un Altın Çağı'nın son yıllarında işlenen korkunç cinayetin sinema ve hatta ABD tarihini değiştirmesinin hikayesi Tarantino'nun gözünde, alternatif bir şekilde anlatılıyor. Margot Robbie'nin Sharon Tate'i canlandırdığı filmde Leonardo DiCaprio solmakta olan bir Hollywood yıldızı olan Rick Dalton'ı ve Brad Pitt de onun sadık yoldaki ve dublörü Cliff Booth'u canlandırıyor. Filmde üçlüye Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Autin Butler, Dakota Fanning, Damian Lewis, Al Pacino, Maya Hawke, Victoria Pedretti ve Sydney Sweeney gibi ünlü isimler eşlik ediyor. Margot Robbie, filmin merkezindeki bir karakteri olabildiğince az replikle ama Sharon Tate'e dair bilmemiz gereken tüm özellikleriyle aktarmayı başarıyor."Bombshell" (2019)

Gerçek olayları anlatan "Bombshell", Fox News'in kurucusu ve CEO'su Roger Ailes'ın kadın çalışanlarına uyguladığı taciz skandalının perde arkasını anlatıyor. Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie, bu davadaki üç önemli ismi canlandırıyor. "Sarışın bomba" gibi çevirebileceğimiz "bombshell" kelimesini ismi yapan film, stereotipik olarak "bombshell" olarak görülen bu üç kadının, dışarıdan görünenden çok daha fazlasıyla mücadele edişini anlatıyor. Filmde üçlüye John Lithgow, Allison Janney, Malcolm McDowell, Kate McKinnon ve Connie Britton eşlik ediyor. Charles Randolph'un yazdığı "Bombshell"in yönetmenliği Jay Roach yapıyor."Birds of Prey" (2020)

Tam adı "Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn" olan filmde Margot Robbie bir kez daha Harley Quinn karakterine hayat vermek için dönüyor. DC Comics'in sevilen karakterlerinden biri olan Harley Quinn, Joker'den ayrılmasının ardından yeraltı dünyasında adeta bir kenara atılmış olur. Bir zamanlar kraliçe gibi yaşayan Harley, bir kral olmadan da önemli ve istediği bir noktaya gelmeye karar verir. Ancak bu süreçte küçük bir kızı, bir suç lordundan korumak zorunda kalınca Black Canary, Huntress ve Rene Montoya'dan oluşan başka bir grupla bir araya gelmek zorunda kalır. Margot Robbie, Harley Quinn'in hafif deli, hafif kötü, bazen de iyi ama her zaman sempatik karakterini bir kez daha oldukça başarılı bir şekilde yansıtmayı başarıyor. Cathy Yan'ın yönettiği "Birds of Prey"de Robbie'ye Rosie Perez, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett, Ewan McGregor, Ella Jay Basco ve Chris Messina eşlik ediyor.


İştahınızı Açacak En İyi Gastronomi Filmleri

Tatil Temalı En İyi Filmler

Son Yılların En İyi 18 Süper Kahraman Filmi

En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri

EN ÇOK OKUNANLAR

En İyi 10 Vücut Yağı
En İyi 10 Vücut Yağı

En İyi 10 Vücut Yağı

1 dakika okunma süresi
Angelina Jolie'nin En İyi Filmleri
Angelina Jolie'nin En İyi Filmleri

Angelina Jolie'nin En İyi Filmleri

14 dakika okunma süresi
En İyi Fantastik Diziler 2022
En İyi Fantastik Diziler 2022

En İyi Fantastik Diziler 2022

29 dakika okunma süresi
Antalya'daki Gizli Koylar
Antalya'daki Gizli Koylar

Antalya'daki Gizli Koylar

4 dakika okunma süresi
Gardıropların Klasik Parçası: Breton Çizgiler
Gardıropların Klasik Parçası: Breton Çizgiler

Gardıropların Klasik Parçası: Breton Çizgiler

1 dakika okunma süresi
"Humor and Human" Sergisi
"Humor and Human" Sergisi

"Humor and Human" Sergisi

1 dakika okunma süresi
Damien Hirst “The Currency” Sergisiyle Para ve Sanat İlişkisini İnceliyor
Damien Hirst “The Currency” Sergisiyle Para ve Sanat İlişkisini İnceliyor

Damien Hirst “The Currency” Sergisiyle Para ve Sanat İlişkisini İnceliyor

12 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Marilyn Monroe'nun En İyi Filmleri
Marilyn Monroe'nun En İyi Filmleri

Marilyn Monroe'nun En İyi Filmleri

Hayal Gücünüzü Artıracak Filmler
Hayal Gücünüzü Artıracak Filmler

Hayal Gücünüzü Artıracak Filmler

Ağustos 2022'de İzlenebilecek Dizi Önerileri
Ağustos 2022'de İzlenebilecek Dizi Önerileri

Ağustos 2022'de İzlenebilecek Dizi Önerileri

Vampir Dizi ve Filmlerini Sevenler İçin Öneriler
Vampir Dizi ve Filmlerini Sevenler İçin Öneriler

Vampir Dizi ve Filmlerini Sevenler İçin Öneriler

Ben Affleck'in En İyi Filmleri
Ben Affleck'in En İyi Filmleri

Ben Affleck'in En İyi Filmleri

Animasyondan Uyarlanan En İyi Filmler
Animasyondan Uyarlanan En İyi Filmler

Animasyondan Uyarlanan En İyi Filmler

Ünlü Oyuncuların Kendi Kurgusal Versiyonlarını Canlandırdığı Filmler
Ünlü Oyuncuların Kendi Kurgusal Versiyonlarını Canlandırdığı Filmler

Ünlü Oyuncuların Kendi Kurgusal Versiyonlarını Canlandırdığı Filmler

“Interview with the Vampire” Dizisi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
“Interview with the Vampire” Dizisi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

“Interview with the Vampire” Dizisi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

“Don't Worry Darling” Filminden Yeni Fragman Geldi
“Don't Worry Darling” Filminden Yeni Fragman Geldi

“Don't Worry Darling” Filminden Yeni Fragman Geldi

Keanu Reeves ve Leonardo DiCaprio Aynı Projede
Keanu Reeves ve Leonardo DiCaprio Aynı Projede

Keanu Reeves ve Leonardo DiCaprio Aynı Projede

Stanley Kubrick'in En İyi Filmleri
Stanley Kubrick'in En İyi Filmleri

Stanley Kubrick'in En İyi Filmleri

“Blonde” Filminden İlk Fragman Yayınlandı
“Blonde” Filminden İlk Fragman Yayınlandı

“Blonde” Filminden İlk Fragman Yayınlandı