UNUTULMAZ BİR DENEYİM: SAINT MORITZ

10.03.2017 10:46:15

Donmuş göl üzerinde oynanan polo ve yılın 322 günü güneş alan havasıyla Saint Moritz Gölü kesinlikle İsviçre’nin gizli kalmış güzelliklerinden biri.

Soğuk havasıyla tanınan bir ülke olsa da aslında İsviçre’nin kendi içinde sıcak bir yapısı var. İçerisinde barındırdığı onlarca gölden sadece biri olan Saint Moritz Gölü belki de en eğlenceli tatil beldesi. Göl Engadine vadisinde yer alıyor. Saint Moritz, coğrafi konumu gereği de termal kaplıcalarıyla adından söz ettiriyor. Küçük bir kasaba içerisinde bulunan gölde saray ziyareti ve kış sporları oldukça popüler...

Her Yıl Şubat ortasından Mart’ın ilk haftasına kadar donmuş göl üzerinde polo oynanıyor. Buradan elde edilen gelir de farklı yardım kuruluşlarına gönderiliyor. Kış sporları merkezde popüler olunca buradaki konaklama seçeneklerini arttırıyor.

Saint Moritz Gölü’nde Konaklama Seçenekleri

KEMPINSKI GRAND HOTEL DES BAINS
Otel 2 Aralık - 2 Nisan ve 16 Haziran – 15 Ekim arasında kapılarını açıyor. 184 odası, 27 exclusive odası ve 3 farklı gurme restoran bulunuyor.

CARLTON HOTEL
2007 Aralık ayında 18 aylık bir restorasyondan sonra kapılarını açan beş yıldızlı otelin bu zamana “En İyi Kayak Merkezi” dalında üç altın madalyası bulunuyor. 1913 yılında kurulan otelin 60 suit odası bulunuyor.

KULM HOTEL
160 yıllık bir özgeçmişle İsviçre Alp’lerinin bilinen en ünlü oteli. Beş yıldızlı oteller içerisinde en gösterişli olan Kulm Hotel yaz döneminde ayrı kış döneminde ayrı hizmetleriyle müşterilerine kusursuz bir deneyim sunuyor. 

PAYLAŞ