KİTAPLARLA SEYAHAT EDİN

12.05.2020 15:06:11

Sosyal izolasyonda ilhamınızı sanattan alıyorsanız, derlediğimiz fotoğraf kitaplarıyla oturduğunuz yerden seyahat etmeniz mümkün.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Think this might just be the most beautiful thing I’ve had the pleasure of working on: super proud of this project — it’s available for pre-order now at monocle.com. Head to my stories for a sneak peek inside 🇯🇵

Joe Pickard | London (@josephowen)'in paylaştığı bir gönderi ()

THAMES & HUDSON, THE MONOCLE BOOK OF JAPAN

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Japonya, mimariden yiyeceğe kadar her konuda küresel ve lider bir tavır sergilerken kendi hakkında aynı cömertliği göstermiyordu. Şimdiye kadar gizemini koruyan Japonya, bu tavrını bir kenara bırakarak The Monocle Book of Japon ile Japonya’yı tanımlayan insanlara, mekanlara ve ürünlere benzersiz bir bakış açısı sunuyor. Tyler Brule, Andrew Tuck ve Joe Pickard tarafından oluşturulan kitap: Kuzeyde ki karlı Hokkaido’dan, Okinawa’nın tropik güney adalarına kadar okurlarını, tüm ülkenin manzaralarını ve kültürünü yansıttığı büyük resimli bir tura davet ediyor. Daha önce hiç olmadığı kadar Japonya’yı gözler önüne seren bu kitapla; oturduğunuz yerden seyahat edip, merakınızı giderebilirsiniz. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NEW BOOK!! PERFECT DAY Un libro que reúne 15 años de trabajo y que ha esperado pacientemente el momento justo para ser publicado ;) Un libro que nos habla de la increíble resiliencia tanto física como emocional de nuestra especie. En esta resiliencia, paradójicamente, reside la tragedia del ser humano. Donde otras especies se rinden nosotros somos capaces de aguantar un poco más. Ahora disponible en txemasalvans.com/books/ Los primeros 50 libros con una bonita copia firmada! — A book that brings together 15 years of work and has patiently waited for the right moment to be published ;) Perfect Day aims to reveal the physical and emotional resilience of ous species. In this resilience, paradoxically, lies the tragedy of being human. Where other species gice up, ours is able to withstand a little more. Now available at txemasalvans.com/books/ The first 50 books with a nice signed copy! Published by Mack Books Hardback 28 x 27.5 cm, Text: Joan Foncuberta

Txema Salvans (@txemasalvans)'in paylaştığı bir gönderi ()

TXEMA SALVANS, PERFECT DAY 

Txema Salvans, Perfect Day kitabında; İspanya’nın tatilcilerini sanayi sonrasında şehir manzaralarının beklenmedik köşelerinde fotoğraflıyor. Binaların arasındaki yüzme havuzları, otoparklarda konumlanmış şezlonglar, plajların üzerinde soğutma kuleleriyle yan yana beliren vinçler fotoğrafçının mizahi ve gerçeküstü dünyasını yansıtıyor. Salvans, insanların kendilerine zaman ayırma ihtiyaçlarının baskılara rağmen nasıl devam ettiğini vurgularken bir yandan olasılıklara karşı adapte olmak için derinden gelen insani bir kararlılığı ifade ediyor. Üstelik sosyal izolasyonda olduğumuz bugünlerde mesafelerimizi korurken; bizlere eski yaz anılarımızı İspanya'nın şehir görünümü üzerinden tazeleme fırsatı sunuyor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My book, Living Trust, published by @jointsloose, is available for preorder today! It’s got essays by @l_cy_v_s and @oritgat and an excerpt from Brooke Harrington’s “Capitol Without Borders”. Link in bio!!! 🎈

Buck Ellison (@buckellison)'in paylaştığı bir gönderi ()

BUCK ELLISON, LIVING TRUST

LA merkezli fotoğrafçı Buck Ellison’ın, Living Trust adlı on yıllık fotoğraflarının bir araya getirildiği monografı, Loose Joints tarafından Nisan ayında yayınlandı. Beyaz Amerika’nın zenginlik tasvirlerini elen alan Ellison, ayrıcalık kodlarını kendine has tarzıyla örüyor. Çalışmalarıyla ülkesinin zenginlik dilini araştıran Buck Ellison, ‘’Paranın dünya çapında nasıl hareket ettiğini ve bunun arkasında yatan sırları araştırıyorum’’ diyor. Amerika’nın üst ve orta sınıflarındaki beyazlığı ve ayrıcalığı keşfettiğini söylerken; aile portreleri, spor çalışmaları ve alaycı sahneleri bir araya getirerek imtiyaz kodlarını da vurguluyor. Okurlarını farklı bir kültürü kendi bakış açısından tanımaya davet ederken aynı zamanda sayfaları aracılığıyla seyahat etme imkanı da tanıyor.

ASSOULINE, ATHENS RIVIERA 

Ege Denizi’ne bakan, büyüleyici sahiliyle Athens Riviera, Atina’nın merkezindeki süregelen faaliyetlerden kaçmak için dönemin ziyaretçilerine sakin bir kaçış noktası oluşturuyordu. Attica Yarımadası’nın en güney noktasına kadar uzanan çekici plajları, kaliteli otelleri, seçkin restoranlarıyla dünyanın en şık tatil rotalarından biriydi. 1960’lı yıllarda jet sosyetenin uğrak noktası haline gelen ikonik lakabıyla Athens Riviera, Assouline yayınlarından çıkacak kitabında tüm ihtişamıyla yeniden sunuluyor. 200’den fazla olan fotoğraf arşivinde; Jackie Kennedy’den Nelson Mandela’ya kadar herkesi ağırlayan Four Seasons Astir Palas Otel de dahil olmak üzere Riviera’nın cazibesi yeniden yansıtılıyor. Siz de bu heyecana ortak olmak istiyorsanız, Assouline yayınlarından 25 Mayıs’ta çıkacak olan kitabı takipte kalın.

Melda YÜZBAŞIOĞLU - [email protected] 

PAYLAŞ