HOLLYWOOD'DA RÜYA EV

05.09.2019 15:02:43

Bir dönem Marilyn Monroe, Tony Curtis ve Cher’in yaşadığı, Los Angeles’ta Beverly Hills ve Bel Air’in tam ortasında konumlanan Owlwood Estate satışa çıktı.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN – [email protected]

 

Los Angeles’ın batısında Holmby Hills’te yer alan Owlwood Estate, iki misafir evi ve 1936 yılında inşa edilmiş dokuz yatak odalı bir İtalyan Rönesans’ı stilinde evi barındırıyor. Compass’tan Sally Forster Jones, Tyrone McKillen, & Tomer Fridman ve Drew Fenton of Hilton & Hyland tarafından 115 milyon dolara satışa çıkarılan evin önemi, Holywood’a adını altın harflerle yazdırmış ünlülerin burayı bir dönem evleri olarak benimsemeleri.

 

 

Özellikle Marilyn Monroe’nun bu evde uzun süre zaman geçirmesi evi daha da değerli kılıyor. Monroe’nun 50’li yıllarda çok yakın arkadaşı olduğu söylenen ve adı aşk dedikodularına da karıştığı Joseph Schenck, aynı dönemde bu evde yaşıyordu. United Artists’in CEO’su olan Schenck, o yıllarda Hollywood’un en güçlü adamıydı. Mimar Robert D. Farquhar’ın tasarladığı ev, Arthur Letts’in dul eşi Florence Letts Quinn tarafından inşa edildiğinde, Los Angeles’ın en büyük eviydi. Schenck’e dönersek; film stüdyosu CEO’su olarak buraya gelmesi olası Hollywood yıldızları, yıldız adayları ve büyük patronlar için bu evi gösterişli döşemek istedi.

 

 

Dokuz odalı, 10 banyolu, mermer şömineli, kristal avizeli, tenis kortlu Owlwood State, daha önce 2017 yılında 180 milyon dolara satışa çıksa da alıcı bulamadı. Bu yılın Temmuz ayı itibariyle ise fiyatı 115 milyon dolara düşürüldü. Acaba evin bundan sonraki sahibi kim olacak?

 

 

HABERİN TAMAMI DERGİLİK'TE.

PAYLAŞ