SANAL TUR İLE GEZEBİLECEĞİNİZ BAHÇELER

04.05.2020 15:16:29

Evinizde bahar ruhunu yaşamak için sanal tur ile gezebileceğiniz bahçeleri bir araya getirdik.

Waddesdon Manor, İngiltere

Buckinghamshire’da yer alan malikanenin bahçesi, yılda yaklaşık 500 bin ziyaretçiye kapılarını açıyor. Yeni rönesans stilinde inşa edilen bir şatonun etrafında çevrelenen bahçe,1800’lü yıllardan beri davetlere ev sahipliği yapıyor.

Foundation Monet, Fransa

Monet’nin ünlü “Nilüferler” tablolarına ilham veren bahçeyi sanal tur ile gezmeye ne dersiniz? Giverny’de bulunan bahçe, birçok çiçek türünü barındırıyor ve muhteşem gülleri ile ön plana çıkıyor. Üstelik sadece bahçede değil, Monet’nin evinde de bir tura çıkabilirsiniz.

Chicago Botanik Bahçesi, ABD

Dört doğal habitatta 27 farklı bahçeyi içinde barındıran Chicago Botanik Bahçesi, dünyadaki en büyük botanik bahçeler arasında yer alıyor. 1972’den bu yana kapılarını ziyaretçilere açan bahçe, sanal tur ile gezmek için öne çıkan alternatiflerden.

RHS Garden, İngiltere

Sanal bahçe turumuzda bir kez daha istikamet İngiltere! Ülkenin güneyinde yer alan Surrey’de bulunan RHS Gardens, ülkenin en çok ziyaret edilen ikinci bahçesi. Yılda neredeyse iki milyon kişinin uğrak noktası olan bahçe, Viktoryen tarzda bir malikanenin etrafında konumlanıyor. 

Keukenhof, Hollanda

Lale denince akla gelen Keukenhof’a her yıl yedi milyondan fazla lale soğanının ekildiğini biliyor muydunuz? Lale mevsiminde Hollanda’yı ziyaret etme fırsatı bulamamış olsanız da; sanal tur ile bahçe, yıl boyunca bir tık uzağınızda.

Hazırlayan: Dilara TAŞKIN

PAYLAŞ