SOSYAL İZOLASYONDA DOĞUM GÜNÜ

02.04.2020 16:39:12

İzolasyon sürecine uyum sağlayan tavrımız, özel günleri kutlamamıza engel değil. Sosyal mesafeleri fırsata dönüştürerek doğum günü kutlamanın inceliklerini yazdık.

via GIPHY

İlk adım: Mutfak becerilerinizi konuşturun

Pastasız bir doğum günü hayal etmek tabii ki mümkün değil. Ama bu sefer aşçı bizzat sizsiniz. Sipariş vermek yerine evdeki mevsimsel malzemeleri değerlendirerek de harikalar yaratabilirsiniz. Mutfakta acemi olmanız sizi korkutmasın; unutmayın ki en önemli malzeme sevginiz:)

via GIPHY

İkinci adım: Parti ruhunu hissedin

Evi basit dekoratif malzemelerle süsleyerek, ev halkı için parti ruhunu kendiniz de yaratabilirsiniz. Üstelik dönem odaklı dekoratif eklemeler ortamın havasını yükseltecektir. Misal; 90’lar, Hollywood ruhu, pijama partisi vb.

via GIPHY

Üçüncü adım: Uzaktan etkileşim

Zoom ya da Houseparty uygulamaları üzerinden sevdiğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelmeniz mümkün. Hatta onur konuğununun herkesten sonra oturum açmasını sağlayarak onu doğum günü şarkısı eşliğinde karşılamaya ne dersiniz? Günün ilerleyen saatlerinde rotanızı Neftlix Party uygulamasına çevirerek sevdiğiniz dizi ve filmleri beraber izleyebilirsiniz. Sanal müze turları da bu seçeneğe dahil tabii ki. Oturduğunuz yerden sevdiklerinizle beraber dünyanın en iyi müzelerine tek tıkla bağlanma fikri de oldukça cazip.

via GIPHY

Dördüncü adım: Sanal davetiye

Arkadaşlarınızın e-postalarına sanal partilerinizden önce davetiye yollayarak etkinliğinizin duygusal titreşimini arttırmaya ne dersiniz? Canva programı ile davetiyelerinizi bizzat kendiniz tasarlamanız mümkün. Aynı yöntemi doğum günü kutlamalarını özelleştirmek için de kullanabilirsiniz.

via GIPHY

Beşindi adım: Duygusal paylaşımlar

Bu doğum gününde sevdiklerinizi özel hissettirirken, başka kalpleri de mutlu edebilirsiniz. Tohum Otizm, Mikader, Tema gibi vakıflara bağışlarda bulunmak, Darüşşafaka ile gençlerin eğitimine destek olmak, WWF ile nesli tükenen pandaları evlat edinmek bu seçeneklerden sadece bazıları.

 

Melda YÜZBAŞIOĞLU - [email protected] 

PAYLAŞ