PRETTY WOMAN’IN MÜZİKALİ GELİYOR

27.09.2017 11:26:46

90’lı yılların popüler filmlerinden biri olarak gösterilen ve Julia Roberts’la Richard Gere’e en parlak günlerini yaşatan Pretty Woman, Broadway’e geliyor.

Elif ÖKSÜZ – [email protected]

Pretty Woman, 1990 yılında vizyona girdiğinde büyük sansasyon yaratmıştı. Alışılagelmedik bir aşk hikayesi etrafında dönen film, başrol oyuncuları Julia Roberts ve Richard Gere’e en parlak günlerini yaşatmıştı. Pretty Woman’ın 2018 yılının sonbaharında Broadway’de sahnelenecek olması da dolayısıyla büyük heyecan yarattı. Bu kez Julia Roberts’ın canlandırdığı ‘Vivian’ karakterini Samantha Barks, Richard Gere’in canlandırdığı ‘Edward Lewis’ rolünü ise Steve Kazee canlandıracak. 


Samantha Barks


Steve Kazee

Müzikalin yapımcısı Paula Wagner, Pretty Woman: The Musical ismini taşıyacak müzikalin en az film kadar sıcak, esprili ve neşe dolu olacağı konusunda filmin hayranlarının yüreğine su serpti. Film, 463 milyon dolar hasılat yapmıştı.

Wagner aynı zamanda müzikalin filme kıyasla bazı farklılıklar da barındıracağını açıkladı. Buna göre, yönetmen Jerry Mitchell hikayeyi daha duygusal bir moda sokacak. Müzikalin müziklerini yapacak olan Bryan Adams ise David Bowie’nin Fame, Roy Orbison’ın Pretty Woman şarkısını kendi şarkılarıyla değiştirecek. 

PAYLAŞ