KRISTEN STEWART PRENSES DIANA’YI CANLANDIRIYOR

18.06.2020 14:23:32

Kristen Stewart yeni projesinde Prenses Diana’yı canlandırıyor.

“Twilight” serisiyle yıldızı parlayan Kristen Stewart, “No”ve “Jackie” gibi başarılı yapımlara imza atan ödüllü yönetmen Pablo Larraín’in yeni filmi “Spencer”de Prenses Diana’yı canlandırıyor. Pablo Larraín’in “Spencer” adlı draması Prenses Diana’nın, Prens Charles ile evlilikleri yürümediği için ayrılmaya karar verdiği 1990’lı yılların başındaki bir hafta sonunu anlatıyor. Prenses Diana’nın gençlik soyadını alan filmin senaryosu ise “Peaky Blinders” ve “Eastern Promises” gibi yapımların senaristliğini üstlenen Steven Knight tarafından kaleme alınıyor.

“SPENCER” FİLMİ SANDRINGHAM SARAYI'NDA GEÇİYOR

“Spencer” filmi ise Kraliçe II.Elizabeth'in Noel tatillerini geçirdiği özel evlerinden biri olan Sandringham Sarayı’nda geçiyor. Prenses Diana, 1981’de Prens Charles ile evlendikten sonra her Noel’de Sandringham'daki aile toplantılarına katılırdı. Royal Estate'teki Park House'da doğan ve ilk çocukluk dönemlerini Norfolk'ta geçiren Prenses Diana’nın oğulları Prens William ve Prens Harry ile Norfolk'ta diğer ziyaret ettiği yerler olan Old Hunstanton Plajı veya yakınındaki Prenses Tiyatrosu gibi yerlerde herhangi bir sahnenin çekilip çekilmeyeceği ise henüz netleşmedi. 2021’de üretime başlayacak olan “Spencer”in yönetmeni Pablo Larraín Kristen Stewart ile igili, "Kristen günümüzün en büyük oyuncularından bir tanesi. Filmi iyi yapmak için çok önemli bir şeye ihtiyacınız var: Gizem. Kristen birden fazla role girebilir, aynı anda hem kırılgan hem güçlü olabilir. Bu tam da ihtiyacımız olan” diyor. 

"THE CROWN" 4.SEZONUNDA PRENSES DIANA DÖNEMİ BAŞLIYOR

"The Crown"un 4.sezonunda Prenses Diana’yı canlandıracak bir başka karakterde Emma Corrin. Rolü gereği saç, makyaj ve kıyafet seçimleriyle Prenses Diana’ya oldukça benzeyen Corrin, “Prenses Diana bir ikondu ve dünya üzerindeki derin etkisi hala ilham vermeye devam ediyor” açıklamalarında bulunmuştu. Bakalım daha önce Pamuk Prensesi canlandıran Kristen Stewart, “Ben kalplerin prensesiyim” diyen Prenses Diana’yı canlandırırken nasıl bir performans sergileyecek. Filmi heyecanla beklesek de gündelik halleri aynı enerjiye sahip olduklarının ipucunu veriyor, öyle değil mi?

Melda YÜZBAŞIOĞLU – [email protected] 

PAYLAŞ