COPPOLA AİLESİ'NİN KAÇIŞ NOKTASI

20.06.2018 15:21:10

The Palazzo Margherita, Francis Ford Coppola’nın The Family Coppola Hideaways’ adı altında topladığı beş butik otelden biri.

Berin SOMAY – [email protected] / Fotoğraflar The Family Coppola Hideaways

Margherita Ailesi tarafından Güney İtalya’nın Bernalda kasabasında 1892 yılında inşa edilen Palazzo Margherita, 19. yüzyılın dokusuna sahip bir konak. Yönettiği ‘Baba’ filmiyle akıllara kazınan Francis Ford Coppola’nın büyükbabası Agostino Coppola’nın doğup, büyüdüğü yer olan Bernalda, ünlü yönetmen için o kadar büyük bir önem taşıyor ki, bu şirin kasabada yer alan Margherita Palazzo’yu 2004 yılında satın almaya karar veriyor. Coppola’nın büyük emekleriyle, lüks ama samimi bir butik otele dönüştürülen Palazzo Margherita, o günden beri hizmet veriyor. Francis Ford Coppola’nın Fransız tasarımcı Jacques Grange ile birlikte restore ettiği konak, sadece bir otel değil, aynı zamanda bir aile evi. Ailesiyle düzenli olarak Palazzo’da kalan Coppola, oteli dekore ederken onların da fikirlerini almayı ihmal etmemiş. Hatta süitlerden bazılarını çocukları ve torunlarına atfetmiş. Coppola Ailesi’nin The Palazzo Margherita’da kalmadığı zamanlarda ise bu büyülü konağın keyfini çıkarmak misafirlerine kalıyor.

Otelde toplamda sadece dokuz oda ve süit bulunuyor. Her odanın bir hikayesi var ve hepsi de farklı stillerde dekore edilmiş.

www.thefamilycoppolahideaways.com

PAYLAŞ