Adriyatik Cazibesi: Portonovi Resort

El değmemiş sahilleri, doğası ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan tarihi şehirleri ile seyahatseverlerin en gözde tatil noktalarından biri olan Karadağ'a uzanıyoruz. Boka Körfezi'nin muhteşem kıyılarında yer alan Portonovi Resort'un sunduğu hizmetleri pazarlama ve iletişim direktörü Adrijana Husic anlattı.

YAZAR: Kübra Bıçak
ABONE OL
7 Haziran 2023 Çarşamba 12:58 | Son Güncellenme:
21 dakika okunma süresi
Adriyatik Cazibesi: Portonovi Resort

Portonovi Resort; konukların ihtiyacına göre tasarlanmış kiralanabilen lüks villa ve daire seçenekleri, yaşam alanları, restoranları, yat limanı ve yat kulübü ile tatil konseptine yeni bir pencere açıyor. Otelin pazarlama ve iletişim direktörü Adrijana Husic, Portonovi Resort'u "Misafirlerin, birinci sınıf olanaklardan yararlanırken Karadağ'ın cazibesini ve güzelliğini deneyimleyebilecekleri, eşi benzeri olmayan bir macera..." cümlesiyle tanımlıyor. Karadağ'da Boka Körfezi'ne açılan kıyılarıyla tatil deneyiminde yeni kodlar yazan Portonovi Resort'u yakından keşfediyoruz.

Size göre Karadağ'ı diğer turizm noktalarından bir adım öne çıkaran özellikler neler?

Turizm söz konusu olduğunda, Karadağ her şeye sahip gibi görünüyor. Bu ülkeyi diğer turizm destinasyonlarından bir adım önde kılan, deniz ve doğanın mükemmel birleşimi, el değmemiş doğal güzellikleri, zengin tarihi yerleri ve tüm bunların nispeten küçük bir alanda yer alması. Ve gastronomiyi unutmayalım! Taze deniz ürünlerinden ev yapımı geleneksel yemeklere kadar en seçici damak zevkini bile cezbedecek seçenekler mevcut. Her köşesinde hayran bırakan doğası taptaze deniz ürünleri, zengin kültürel mirası düşünüldüğünde samimi tatiller için Karadağ'ın diğer turizm destinasyonlarından bir adım önde olduğunu söyleyebilirim.

Bölge aynı zamanda UNESCO Tarihi Miras Şehirleri'ne de ev sahipliği yapıyor. Tarihi yerler bölgeyi cazip hale getiriyor mu?

Tarih meraklısıysanız, bölgeyi seyahat yapılacaklar listenize eklemek isteyeceksiniz. Tarih ve kültürle dolu Kotor ve Perast, ziyaret eden herkesin aklında kalan özel şehirler. Ayrıca bölgeyi çekici kılan, her birinin benzersiz hikayesi olan ve keşfedilmeyi bekleyen sayısız tarihi yer ve simge yapı burada yer alıyor. Kalelerden katedrallere, pazarlardan doğal parklara kadar her yerin anlatacak bir hikayesi var. Önceki zamanlardan insanların hayatlarına açılan bir pencere bu bölge. Bu özellikler şüphesiz bölgenin dünya çapındaki turistler için çekici hale gelmesinde önemli bir rol oynuyor.

Karadağ eğlence ve festival alanında neler vadediyor?

Eğlence ve festivaller söz konusu olduğunda büyük şeyler vadediyor. Ülkenin modern ve kentsel atmosferi, onu iyi vakit geçirmek isteyenler için mükemmel bir yer haline getiriyor. Karadağ'da şafağa kadar süren tekno çılgınlıklarından yıldızlı gökyüzünün altındaki caz konserlerine kadar her zaman keyif alınacak etkinlikler oluyor. Ayrıca, Boka Körfezi'nin fiyortlara benzeyen kıyılarında yapılan yelken yarışları, denizseverlerin takip ettiği etkinlikler arasında. Kesin olan bir şey var ki Akdeniz bölgesinde sıkılmanız mümkün değil.

Portonovi Resort'un Karadağ'daki serüveni nasıl başladı?

Her şey Azerbaycan'dan gelen yeni bir proje ve büyük bir yatırımla başladı. Amaç, Akdeniz güneşini teninde hissetmek isteyen seyahatseverler için düşünülmüş lüks bir tesiste benzersiz bir deneyim yaratmaktı. Ve bu hedeflerini tam olarak gerçekleştirdiler. 2019'da büyük bir açılışla hayata geçen Portonovi Resort, abartısız lüks arayışında olan misafirler için destinasyon haline geldi. Portonovi'yi tanımlamak için sıklıkla kullandığımız cümle: "Misafirlerin, birinci sınıf olanaklardan yararlanırken Karadağ'ın cazibesini ve güzelliğini deneyimleyebilecekleri, eşi benzeri olmayan bir macera..." Ayrıca Portonovi'nin yolculuğunun daha yeni başladığını söylemek yanlış olmaz.

Portonovi Resort'un DNA'sını nasıl tarif edersiniz?

Portonovi, Boka Körfezi'nin nefes kesen doğasını, üstün kaliteli evlerini, özenli iç mekanları ve olağanüstü restoran, bar ve butiklerini takdir edenler için, lüks ama sakin bir kaçış olmaktan gurur duyuyor. Boka Koyu'nun tam girişindeki eşsiz konumumuz, tepelerin ardında unutulmaz gün doğumları ve görkemli gün batımlarını, körfeze girip çıkan balıkçı teknelerinden lüks yatlara, kayıklardan kruvaziyer gemilerine tüm deniz araçlarını izleme imkanı veriyor. Koşuşturmacadan ve günlük kalabalıktan uzakta, yatırımcılarımızı ve ziyaretçilerimizi çeken, deniz kenarında şirin bir mini modern şehiriz. Bizi en iyi anlatacak üç kelime; doğal, lüks, samimi olacaktır.

Ne tür konaklama hizmeti sunuyorsunuz? Portonovi Resort'ta misafirleri ne tür deneyimlere davet ediyorsunuz?

Portonovi'de, 1.8 kilometrelik sahil şeridi boyunca 26 hektarlık bir alana konumlanmış 218 lüks satılık konutun yanı sıra 105 tane de kiralanabilir lüks villa ve daire bulunuyor. Tek yatak odalı dairelerden dubleks dairelere, özel bahçeli havuzlu villalardan kendi sahili olan çok özel müstakil villalara kadar çeşitlilik gösteren konut seçenekleri arasından seçim yapmakta zorlanabilirler. Village Residences, The Marina Apartments, lüks Sky Villa'ları ve One&Only Private Homes gibi bulunduğu konuma ve büyüklüklerine göre sınıflandırılan her biri Portonovi'nin temel değerlerini yansıtan ama farklı ihtiyaçlara cevap veren evlerimiz ve rezidanslarımız mevcut. Villa Residences'larda bahçede havuz başında palmiye ağaçlarının gölgesinde huzurla güneşlenirken, Marina dairelerinde Boka Koyu'ndaki tekneleri seyredebilirler. Tercih edilecek ev hangisi olursa olsun, ihtiyaç ister dinlenmek, sosyalleşmek ister eğlenmek olsun, sunduğu sanatla dolu geniş alanları, restoran ve kafeleri, butik mağazaları ve spor imkanları ile Portonovi ziyaretçilerin vazgeçilmezi olacak. Yüksek hızlı internet bağlantılarımız, tesis genelindeki dizüstü bilgisayar dostu alanlarımız şüphesiz dijital göçmenlerin ilgisini çekecektir. Sahilde yüzmek, koşmak, yoga yapmak, tekneyle çevreyi ve sahil kasabalarını gezmek, körfezin yukarısındaki dağlarda yürüyüş yapmak, müzik ve kültür festivalleri... Karadağ sahilinde hayatın sunduğu günlük aktivitelerin listesi uzayıp gidiyor.

Portonovi Resort olarak gurme lezzet arayanlara neler vadediyorsunuz?

Portonovi Resort, yemek söz konusu olduğunda misafirlerimize gurme lezzet ve kalitede en iyi seçenekleri sunuyor. Aşçıları, dünya mutfağını ve en titiz damak zevklerini bile memnun eden geleneksel tatları birleştiren yemekler yaratma konusunda uzmandır. Sadece en taze malzemeleri kullanarak, tüm restoranlarımızda servis edilen her yemekle gurur duyuyor ve her yemeğin hayranlık bırakması için uğraşıyoruz. İster bir gurme olun ister karnınızı doyurmak için yemeğe çıkın, damağınızı daha önce hiç olmadığı kadar heyecanlandıracağımızı garanti ediyoruz.

Sizin Portonovi Resort'ta favori lezzetleriniz neler?

Portonovi Marina'daki Koffein Café'de oturup kahvenin tadını çıkartırken, marinanın manzarasının keyfine varmak beni yeniliyor ve çok mutlu ediyor. Portonovi, yerel ürünler ile uluslararası yemekleri harmanlayan, her zevke ve duruma uygun restoranları, barları ve kafeleri ile 7/24 gastronomi festivalidir. Bu aralar, sık sık İtalyan restoranı Romeo&Juliet'i ziyaret ediyorum; sloganları "yemek ve tiyatro" ama benim için yemekleri, tiyatro! Taze malzemelerle İtalyan klasikleri ve alışılmadık lezzet kombinasyonlu özel pizzalarıyla tanınırlar.

Portonovi Resort'ta deniz tutkunları için hangi seçenekler mevcut?

Bir deniz aşığıysanız, 1.800 m uzunluğundaki sahilde yürüyüşe çıkabilir, masmavi denizin keyfine varabilir, bölgedeki küçük adaları ve mağaraları tadını çıkartabilirsiniz. Ayrıca Portonovi, denizciliği sevenler için de tam donanımlı bir yat limanına sahip ve denizciler için düzenli olarak yarışlar ve etkinlikler organize ediliyor.

2023 yılında Portonovi Resort'ta ziyaretçileri ne gibi yenilikler bekliyor?

Bu yıl, yılbaşı döneminde yakaladığımız doluluk ve şubat ayında Herceg Novi Belediyesi tarafından düzenlenen Mimoza Festivali'nde elde ettiğimiz başarıya dayanarak sezona daha erken başladık. Geçen yıl turist artışında Avrupa'da ikinci ülke olan Karadağ, kendisini bir destinasyon olarak konumlandırmaya devam ediyor. Bizler de daha fazla misafir çekmek ve sezon süresini uzatmak için bugüne kadar yapılmayan veya nadiren yapılan etkinlikleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Portonovi 2023 Etkinlik Takvimi, konserlerden sergilere temalı etkinliklerden çocuk oyunu günlerine kadar her nesilden konuklar için etkinlikler içeriyor. En son baharın gelişini kutladığımız Spring Saga etkinliğinde yüzlerce misafir Portonovi Meydanı'nda eğlendi.

Lüks kavramı son yıllarda farklı bir anlam kazandı. Otelcilik sektöründe yeni lüksü nasıl tanımlarsınız?

Konaklama endüstrisinde lüksü düşündüğümüzde, görkemli beş yıldızlı otellerin görüntüleri hemen aklımıza gelebilir. Günümüzde lüks, yalnızca gösterişli mekanlardan ve pahalı hizmetlerden ziyade, konukların konakladıkları sürece edinecekleri hoş ve anlamlı deneyimlerdir. Kendilerini ne kadar iyi hissettikleriyle ilgilidir. Misafirlerin kendilerini iyi ve dinlenmiş hissetmeleri için kişiye özel ve anlamlı deneyimler sunmak, ilgilenildiğini hissettirmek lüks bir hizmetin olmazsa olması. Konaklama endüstrisinde, misafir memnuniyetini ön planda tutan samimi bir ortam yaratmak lükse yönelik yeni yaklaşımdır. Bu durum öncelikli ve her şeyden önemli.

Peki, Portonovi Resort olarak lüksü nasıl tanımlarsınız?

Portonovi Resort'ta lüksün, her türlü ihtiyacın karşılandığı sakin ve hoş bir ortam yaratmakla ilgili olduğunu söyleyebilirim. Geldiğiniz andan itibaren konaklama sektöründe benzersiz bir anlayış ve özen yaşayacaksınız. Lüksün, yavaşlamak, gevşemek ve hayattaki daha güzel şeylerin tadını çıkarmak için zaman ayırmak olduğuna inanıyoruz ve Portonovi'de misafirlerimize tam da bunu sunmaya özen gösteriyoruz.

Karadağ'ı ziyaret etmeyi planlayanlara neler önerirsiniz?

İlk tavsiyem, mümkün olduğunca çok şey keşfetmek olacaktır. Bu ülke, hepsi de görülmeyi hak eden çarpıcı doğal manzaralar, tarihi kasabalar ve hareketli şehirlerle dolu. En güzel manzaralardan bazıları alışılmışın dışında bulunabileceğinden, etrafta dolaşmaktan ve kaybolmaktan çekinmeyin. Başka bir tavsiye, farklı şeyler denemek ve konfor

alanınızın dışına çıkmak olacak. İster yerel mutfağı tatmak ister su sporlarında şansınızı denemek veya kültürel etkinliklere katılmak olsun, Karadağ sizi yeni deneyimler yaşamaya teşvik eden bir yer. Ve son olarak, kültürlerini ve hikayelerini paylaşmaya her zaman istekli olan dost canlısı yerel halkla kaynaştığınızdan emin olun. Güvenin bana, pişman olmayacaksınız.

Deneyimleriniz çerçevesinde misafir ağırlamanın altın kuralları neler sizce?

Misafir ağırlamak biraz stresli olabilir ama biraz empati ve aktif dinleme ile her misafiri memnun edebilirsiniz. Öncelikle ve en önemlisi, misafirinizin ihtiyaçlarını önceden düşünebilmek ve tatilinin mükemmel geçmesini sağlamak için vadedilen her hizmeti yerine getirmek olacak. Olası taleplere ve yorumlara karşı yaratıcı çözümler üretmek, her zaman kibar ve saygılı olmak önemli. İster eşsiz bir gezi planlıyor olun ister nefis bir vegan yemeği servis edin, misafirleriniz, konaklamalarını unutulmaz kılmak için gösterdiğiniz çabayı takdir edecektir. Ev sahipliği yapmak tamamen rahat ve davetkar bir ortam yaratmakla ilgili; bu nedenle alışılmışın dışında düşünmek ve konuklarınıza harika zaman geçirmek karşılıklı mutluluğun anahtarı.

Sizin için kusursuz bir tatil ne anlama geliyor?

Benim için ideal kaçış, bilinmeyeni keşfetmeyi ve yeni bir destinasyonu tanımayı

içerir. Ayrıca aşık olduğum şehirlere geri dönmeyi de seviyorum. Yerel mutfakları deneyimlemekten zevk alırım. Tercihlerimi şekillendiren şeylerden biri de macera tutkunu olmam. Tatilimi bütün gün bir kumsalda uzanmak yerine, açık havada yeni şeyler keşfederek geçirmeyi tercih ederim. Güzel ve yeni bir yerde olmak, tüm endişeleri unutmayı ve anın tadını çıkarmayı sağladığı gibi, günlük hayatın stresinden uzaklaşma ve gerçekten rahatlama fırsatı da sunuyor.

İşten arta kalan zamanlarda en çok neler yapmaktan hoşlanırsınız?

Ah, boş zaman... Öylesine değerli ki. Kendime ayıracak zaman bulduğumda, yaptığım üç şey var: Okumak, seyahat etmek ve dinlenmek. Bazen hiçbir şey yapmamak yapabileceğiniz en verimli şeydir. İster bir dizi ister şekerleme veya bir fincan kahve ile kaliteli bir zaman olsun, kendinize zaman ayırmak ve şarj olmak, yoğun yaşamlarımızda çok önemli.

Sizin favori tatil rotalarınız arasında nereler var?

İstanbul aşık olduğum şehirlerden biri; sokaklarında kaybolmayı, farklı restoranları deneyimlemeyi, Boğaz'ı seyretmeyi çok seviyorum. İstanbul'u ikinci evim olarak gördüğüm bir sır değil. İtalya her zaman benim için "Haydi gidelim" çağrısıdır. İster çarpıcı sahil kasabalarını keşfetmek ister lezzetli yemeklerin tadını çıkarmak olsun, ülkede büyülü hissettiren bir şey var.

Singapur Seyahat Rehberi

Karavanla İlk Kez Seyahat Edecekler İçin Öneriler

Malezya Seyahat Rehberi

Etiketler: Portonovi, seyahat, yaz

EN ÇOK OKUNANLAR

Burçin Terzioğlu Hakkında Merak Edilenler
Burçin Terzioğlu Hakkında Merak Edilenler

Burçin Terzioğlu Hakkında Merak Edilenler

35 dakika okunma süresi
Selin Türkmen ile Soru-Cevap
Selin Türkmen ile Soru-Cevap

Selin Türkmen ile Soru-Cevap

5 dakika okunma süresi
6 Haziran İkizler Burcu Yeni Ayında Burçları Neler Bekliyor?
6 Haziran İkizler Burcu Yeni Ayında Burçları Neler Bekliyor?

6 Haziran İkizler Burcu Yeni Ayında Burçları Neler Bekliyor?

10 dakika okunma süresi
Haziran Ayı Film Önerileri
Haziran Ayı Film Önerileri

Haziran Ayı Film Önerileri

27 dakika okunma süresi
Yaz Davetleri İçin İlham Veren Stiller
Yaz Davetleri İçin İlham Veren Stiller

Yaz Davetleri İçin İlham Veren Stiller

1 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Seyahat Rehberi: Leros Adası
Seyahat Rehberi: Leros Adası

Seyahat Rehberi: Leros Adası

Seyahat Rehberi: Samos Adası
Seyahat Rehberi: Samos Adası

Seyahat Rehberi: Samos Adası

AlUla Seyahat Rehberi
AlUla Seyahat Rehberi

AlUla Seyahat Rehberi

Türkiye'nin En İyi 10 Kamp Rotası
Türkiye'nin En İyi 10 Kamp Rotası

Türkiye'nin En İyi 10 Kamp Rotası

Seyahat Rehberi: Midilli Adası
Seyahat Rehberi: Midilli Adası

Seyahat Rehberi: Midilli Adası

Seyahat Rehberi: Balkanlar
Seyahat Rehberi: Balkanlar

Seyahat Rehberi: Balkanlar

Bodrum'un En Yeni Destinasyonu: Bvlgari Resort Bodrum
Bodrum'un En Yeni Destinasyonu: Bvlgari Resort Bodrum

Bodrum'un En Yeni Destinasyonu: Bvlgari Resort Bodrum

Seyahat Rehberi: Dubai
Seyahat Rehberi: Dubai

Seyahat Rehberi: Dubai

Kopenhag'da Mutlaka Yapmanız Gerekenler
Kopenhag'da Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Kopenhag'da Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Seyahat Rehberi: Patmos Adası
Seyahat Rehberi: Patmos Adası

Seyahat Rehberi: Patmos Adası

Seyahat Rehberi: Kalimnos Adası
Seyahat Rehberi: Kalimnos Adası

Seyahat Rehberi: Kalimnos Adası

Dünyanın En İyi Beach Club'ları
Dünyanın En İyi Beach Club'ları

Dünyanın En İyi Beach Club'ları