BİLEKTEKİ GÜÇ

07.06.2018 19:22:21

Longines Dünya Başkanı Mr. Walter von Känel ile İstanbul’da bir araya geldik ve yeni saat modelleri üzerine sohbet ettik.

Lara MUTLU - [email protected]

BaselWorld 2018’in ardından yeni modelleri Conquest VHP Chrono, HydroConquest, La Grande Classique de Longines, Record, The Longines Elegant Collection, The Longines Legend Diver Watch ve The Longines Master Collection - Annual Calendar’ı İstanbul’da da tanıtan Longines’in Dünya Başkanı Mr. Walter von Känel ile konuştuk.

İşinizle ilgili sizi en çok heyecanlandıran şey nedir?
49 yıldır Longines için çalışıyorum. Markanın başarısı beni motive ediyor. Firmada çalışan herkesi tanıyorum ve aile gibiyiz, bu da beni çok mutlu ediyor. Her sabah saat 05.00’da kalkıyorum ve işe gidiyorum. Bu kadar mutlu olmasam 49 yıl boyunca buna devam edemezdim.

Her daim favori saat modeliniz hangisi?
Ailem çiftçiydi. Ve durumumuz hiç yoktu. O dönem saatin kaç olduğunu anlamak için köydeki kilisenin tepesindeki büyük saate bakardık. İlkokuldaki kız arkadaşımla evlendim. Hayatımdaki ilk saati bana o hediye etti. Bu saat hala benim vazgeçilmezim. Ve sıkı durun hala çalışıyor! Şu an kullandığım model ise Longines’in deri kayışlı, kampanyalarda yer alan modeli.

Hayatta size en çok ne ilham veriyor?
Hayatımın büyük çoğunluğunu seyahat ederek geçiriyorum. Durum böyle olunca, markanın tüm dünyadaki algılanma biçimini de sürekli kontrol ediyorum. İnsanlarla alışveriş yaparken sohbet etmek ve onların ihtiyaçlarını gözetmek bana ilham veriyor. 

Longines’in en büyük farkı nedir sizce?
Oldukça eski bir saat markası ve hala kendi segmentinde lider olmayı başarıyor. Bu, bu dönemde gerçekten çok önemli bir şey.

PAYLAŞ