AYLİN TAHİNCİOĞLU VE MERAL PELTEKÇİ

28.02.2018 12:42:15

Aylin Tahincioğlu ve Meral Tahincioğlu Peltekçi’yi tanımlayacak en iyi söz kesinlikle kusursuz ikili olurdu. Her an mükemmel görünmeyi başaran ikiliye bu işin sırrını, birlikte yarattıkları markayı ve çok daha fazlasını sorduk.

Röportaj: Lara MUTLU

Fotoğraflar: Zeynel Abidin AĞGÜL

Aylin Tahincioğlu ve Meral Tahincioğlu Peltekçi ile tanıştığınız ilk andan itibaren onların pozitif enerjisinden etkilenmemeniz imkansız. İkisi de oldukça mükemmeliyetçi bir yapıya sahipler. Ve gerçekten her an kusursuz görünmeyi başarıyorlar. Çekim için Zeynel Abidin’in Maslak’taki stüdyosunda buluştuğumuz andan, çekim bitene kadar süper profesyonel olan ikili ile sadece ortaklıkları üzerine değil; kaliteli bir hayatın sırrından, gardıroplarındaki vazgeçilmezlere kadar yaşamlarına dair pek çok şeyi konuştuk.

İki ortak yollarınız nasıl kesişti?

Meral Tahincioğlu Peltekçi: Aylin’in kardeşim Özcan’la evlendiği günden beri moda ve genel stili konusunda fikirlerine çok değer veririm. Hem çok araştırır, hem de zevki kuvvetlidir. Mer’s kurulduğu günden beri aslında Aylin vardı, ama asıl profesyonel birleşmemiz 2015 yılında yurt dışına açılma ve mağazalar dışında perakende noktalarımızı artırma kararı ile oldu.

Aylin Tahincioğlu: Birlikte markayı daha ileri götürmek adına güç birliği yaptık. İki yıl içerisinde 20’den fazla ülkede Mer’s satılır hale geldi. Yurt dışında Mısır’da mağazamız var. Her geçen gün daha da yayılmaya devam ediyoruz.

Mer’s adı nereden çıktı?

M.T.P. Markanın adı benim ismimden geliyor. Meral’in İngilizce kısaltması.

A.T. Bu ismin yurt dışında her lisanda çok rahat okunmasının bize ciddi avantajları var; kolay markalaştırıyor. Marka adımızı çok seviyoruz.

Mer’s’i dünyada kimin üzerinde görseniz çok mutlu olursunuz?

M.T.P. Anna Della Russo’da gördüm ve çok mutlu oldum.

A.T. Giaovanno Bataglia, Bella Hadid, Jennifer Lopez ve Jennifer Lawrence üzerinde görmek isterim.

Neler size ilham veriyor?

A.T. Moda dünyası ve sokak modası çok ilham veriyor. Sezon trendlerini takip ediyor, onların en ihtiyaç kombinlerini kafamızda mutlaka stratejik olarak düşünüyoruz. ‘Günümüz kadını ne giymek ister?’ diye trendleri de mutlaka değerlendiriyoruz.

M.T.P. Mitoloji, enerji bilimleri, renkler, doğa bana her zaman ilham veriyor.

Favori seyahat destinasyonlarınız nereler?

A.T. New York’ta büyüdüğüm, okuduğum, ve uzun yıllar orada yaşadığım için orada hala kendimi evimde hissediyorum. Annem, babam ve kardeşim ailesiyle orada yaşıyor. Şimdi kızım da okumak için oraya gitti. Dolayısıyla ben de çok sık gidip geliyorum.

M.T.P. Havalar biraz güzelleşince, tüm yılın yoğunluğunu atmak için Bodrum’daki evime kaçmak, bol bol doğayla ve denizle iç içe olmak bana çok iyi geliyor.

Favori Türk tasarımcılarınız hangileri?

A.T. Sevan Bıçakçı, Melis Goral, Bee Goddess, Dice Kayek, Sanayi 313, Zeynep Arçay ilk aklıma gelenler.

M.T.P. Zeynep Tosun çok severek giyiyorum. Günlük kıyafet için My Best Friends  herhalde herkesin vazgeçilmezi.

RÖPORTAJIN TAMAMI ALEM'DE.

PAYLAŞ