ARZU SABANCI İLE MİLANO'DA

17.10.2017 10:42:56

Kendine has stilini tasarımlarına yansıtan Arzu Sabancı'nın peşine düşüp, modanın başkentlerinden Milano'da ALEM okuyucuları için bir hikaye yazdık.

Röportaj: Gözde YÖRÜKOĞLU

Fotoğraflar: Burak İŞSEVEN

Saç / Makyaj: Daniella DECILLO

Modanın kalbinin attığı şehirlerden birine doğru yolculuğa çıkıyoruz.  Kendine has stiliyle her daim beğenimizi kazanan Arzu Sabancı ile Milano’da gerçekleştireceği daveti sonrasında kapak çekimi yapmak üzere sözleştiğimizde aklımızda, hayalimizde ne varsa ortaya çıkan kareler ondan daha da fazlası oldu. Sabah erken saaatlerde başlayan hazırlığımız, moda dünyasının en etkili markalarının sıralandığı Monte Napoleone’ye çıkışımızla başlıyor. Milano’nun uzun ince caddesinde dolaşırken, kimi zaman en sevdiğimiz restoranlardan biri olan Il Salumaio’nun girişinde, kimi zaman bir kahve molasıyla Four Seasons Hotel’in bahçesinde set kurarken buluyoruz kendimizi. Duomo Katedrali, gitmeden önce aklımıza yazdığımız noktalardan biri. Evdeki futbol aşkının etkisiyle bu sezon tasarımlarında kartal figürünü, işlemelere taşıyan Sabancı’nın koleksiyonundan en sevdiği parçalarla buluşturuyoruz Milano’nun stil noktalarını.

Tasarım dünyasına nasıl giriş yaptınız?

Pinko İtalya’nın ilk defa 2014’te teklif ettiği bu özel proje, benim tarzımı beğendiklerini söyleyerek Milano’da satın almalara gittiğimde koleksiyonlar üzerine yapmış olduğum yorumların da etkisiyle gelişti. Her parçayı özenle kendi stilimden yola çıkarak tasarladım. Pinko İtalya tasarım ekibi ile yapılan uzun çalışmalar sonunda ise ilk defa yaz sezonuyla bu iş birliğine  başladık.

Farklı segmentlerde, markalarda adınızı taşıyan koleksiyonlarınız var, tamamen sizin yarattığınız bir marka ile de karşılaşacak mıyız?

Bunu zaman gösterecek.

Yeni sezon için gardırobunuzun olmazsa olmazları neler?

Bu sezon en sık kullanılacak parçalar arasında büyük beden hırkalar, broş ve işleme detaylı triko ve dış giyimler olmazsa olmazlar arasında. Benim dolabımda yerlerini aldılar bile.

HABERİN TAMAMI ALEM'DE. 

KAMERA ARKASI VIDEO'SU.

PAYLAŞ