18.05.2018 19:19:12

MBFWI’da 34 tasarımcı 2018/2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nu sergiledi. Moda haftasında öne çıkan defileleri sayfalarımıza taşıdık.

Ayça BARUT TANMAN – [email protected] /
Fotoğraflar: Getty Images Turkey, Reuters, Avşar GÜLENER

TUVANAM

Tuvana Büyükçınar Demir, Tuvanam’ın 2018/2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nu yaşamını, ışığını saklayarak sürdürmeye mecbur bırakılan kadınlara ithafen hazırlamış. Metalik ipekler ve özel dokulu payetlerin ön planda olduğu koleksiyon 90’lı yıllardan izler taşıyor. Gümüş, altın, platin ve antrasit tonların ağırlıkta olduğu koleksiyonda kat kat kesimler, jean kombinler, farklı örgüler ve nakış detayları öne çıkıyor. Tasarımları İnci Deri imzalı ayakkabılar, Mon Reve takılar ve vintage Ray Ban gözlükler tamamlıyor.

DB BERDAN

Deniz Berdan ve kızı Begüm Berdan’ın kurduğu DB Berdan, Choice of a New Generation adlı koleksiyonunu tanıttı. Güçlü kampanyalarıyla farklı nesilleri etkileyen Pepsi’nin sokak kültürüne kazandırdıklarından ilham alan tasarımcılar, koleksiyonda Pepsi logosuyla süslü tasarımlara geniş yer vermiş. “Senin gücün sen olman” mesajının öne çıktığı koleksiyonda sweatshirt elbiseler, 80’ler tarzında eşofman takımlar, desenli takımlar, crop top’lar, saten elbiseler ve sloganlı tasarımlar yer alıyor.

LUG VON SIGA

Gül Ağış, Lug Von Siga’nın 2018/2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nu Pera Palace Hotel Jumeirah’da düzenlediği defileyle tanıttı. Tasarımcı, koleksiyonu hazırlarken Kyoto seyahatinden ve özellikle de Zen bahçelerinden ilham almış. Baskılar, jakarlı dokular ve piliselerin öne çıktığı koleksiyon detaylarıyla Türk ve Japon kültürünü buluşturuyor. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı elbiseler, Japon kültürünü yansıtan kemerler, desenli ayakkabılar koleksiyonun yıldız parçaları.

PAYLAŞ