18.05.2018 19:19:07

Minimal ve farklı stili, olabildiğine duru güzelliğiyle modern zamanların prensesi o! Stiliyle hayranlık uyandıran Yasemin, bu gustosunu 'Yasemin Özilhan for Ipekyol' koleksiyonuna yansıtıyor.

Röportaj: Ceylan YENİACUN
Fotoğraflar: Lara SAYILGAN
Fotoğraf asistanı: Salih YILMAZ
Styling: Tuğba KUZDERE YORGANCIOĞLU
Saç: Ferit BELLİ
Makyaj: Cevahir ÖZKAN
Mekan için SOHO House Istanbul’a teşekkür ederiz.

Günler süren heyecan dolu hazırlık sürecinden sonra sabah 09:00’da Soho House Istanbul’da buluşmak üzere sözleşiyoruz. İlk gelenlerden biri Yasemin. İlk görüşte adeta içimizi ısıtan enerji dolu gülümsemesiyle karşılıyor tüm ekibi. Birlikte Ipekyol için hazırladığı tasarımlara bakarken heyecan dolu mutluluğunu fark etmemek imkansız. Profesyonel oyunculuk geçmişi, modellere taş çıkaran fiziği ve doğallığıyla buluşunca ortaya harika kareler çıkıyor.

Koleksiyon bu sezon da harika görünüyor. Neler bekliyor bizi?
Koleksiyonda ilk olarak yazın tazeliğini yansıtmak istedik ve benim çok sevdiğim puantiye, colour block ve dinamik kalıpları kullanmaya çalıştık. Kumaş olarak kendinden efektli jakarlı kumaşlar, koton poplinler, tül üzerine taş ve brode işlenmiş özel kumaşlar, şifon ve dantellere detaylarda yer verdik yani hareketli bir yaz havası yaratmaya çalıştık. Hem şık hem de rahat parçalar koleksiyonun ana parçalarını oluşturuyor.

Tasarımları oluştururken önceliğin neler oldu?
Kış mevsiminden sonra bahara enerji dolu bir başlangıç yapmak için doğal tonlardan ilham aldık. Özellikle daha nude ve beyaz tonlar üzerinden ilerledik. Bunun dışında gündüzden geceye kullanılabilir rahat parçalar aynı zamanda şık bir görünüm yaratsın istedik ve tül üzerine geliştirilen işleme efektli elbise, tül üzerine puantiye ve pilise efektli tütü etek, tek omuzlu bluz, desenli kimono, dantel mixli elbise, payetli blazer, haki parka ve patchwork efektli geometrik elbiselerle koleksiyonumuzu hazır hale getirdik.

Koleksiyonda öne çıkan, seni yansıtan renkler neler?
Desen olarak yasemin çiçeği referans noktamızın başında geliyordu. Ayrıca yaz ve bahar aylarında favori desenim puantiyeler, geometrik desenler sıkça karşımıza çıkan desenler arasında. Günlük hayatımda da beyaz ve tonlarını oldukça fazla kullanıyorum. Koleksiyonda da bu renklerin yanında ılık, sıcak havaların yansıması olduğunu düşündüğüm sarılar, haki ve pembeler koleksiyona enerji katan tonlar arasında.

Türkiye’de stiliyle öne çıkan isimlerin başında geliyorsun. Gardırobunda favori parçaların neler?
Özellikle yaz aylarında saten ve koton şortlar, uzun elbiseler benim vazgeçilmez parçalarım. Gün içinde birçok yere katılım gerçekleştiriyorum dolayısıyla gündüzden geceye kurtarabilecek şık ve rahat parçalar dolabımın vazgeçilmezi diyebilirim. Kombinlerimi ise sandaletlerle tamamlıyorum.

Asla giymem dediğin bir şey var mı?
Büyük konuşmak istemiyorum ama galiba renkli mus çoraplar.

Kendini iyi hissetmek istediğinde kombinin ne olur?
Açık renk bol kesim bir pantolon ve yine açık renk gömlek.

PAYLAŞ