18.05.2018 20:32:06

Kalabalık bir aile olmayı “Tek kelimeyle harika” sözleriyle tanımlayan Eda Kosif, üç çocuğuyla her anın keyfini doyasıya çıkarmanın sırrını çoktan çözmüş. Biz de onların bu mutluluğuna tanıklık ettik.

Röportaj: Ceylan Yeniacun
Fotoğraflar: Lara Sayılgan
Styling: Ebru Gülçek
Saç: Erdem Gül
Makyaj: Ufuk Celep
Dekor Styling: Hande Rakıcı
Dekor Styling Asistanı: Gülşah Aydur
Fotoğraf asistanı: Salih Yılmaz
Styling asistanları: Ece Şişik, Yaren Karabulut
Mekan için Swissotel the Bosphorus’a teşekkür ederiz.

Eda Kosif’le aylar öncesinden konuşuyoruz bu çekim için ve Anneler Günü öncesi için sözleşiyoruz. O gün gelip çattığında ise bende ayrı bir mutluluk. Birbirinden tatlı üç çocuk ve anneleriyle Swissotel the Bosphorus’un yeşillikler içindeki bahçesinde eğlenceli bir çekim bizi bekliyor. Piknik konseptinden yola çıkarak hazırlanan çekim alanında son kareye kadar Misafirlique ve Cutie Cake Co’nun hazırladığı atıştırmalıkları yememek için kendimizi zor tutuyoruz. Sonrasını ise sizin hayal gücünüze bırakıyoruz.

Üç çocuk annesi olmak sizi, hayatınızı nasıl etkiledi?
Yaşam şeklim değişti, sorumluluklarım arttı. Hayatımda kendimden çok düşündüğüm üç can var. Ama işin sonunda tarif etmekte zorlandığım mükemmel bir haz var.

Birlikte neler yapmaktan keyif alıyorsunuz?
Lila ilkokul 1. sınıfta ve tam bir kitap kurdu oldu. Onunla birlikte kitap okumak çok keyifli, Kaan’la birlikte araba yarışı oyunları oynamak ikimizi de çok eğlendiriyor. Melis biraz daha büyüdüğü için onunla özellikle hafta sonları kaydettiğimiz TV programlarını izliyoruz.

İlk kez anne olduğunuzda neler hissettiniz?
İlk anda, aslında çok yoğun bir histen çok endişe ve kaygı oluştu bende. İkinci günümde 'Ben bu sorumluluğun altından kalkabilecek miyim?' korkusu oldu. Lohusalık da var tabii ama sonrasında çok hızlı bir şekilde enteresan bir bağ kuruluyor. Gerçekten tarifi zor ama anne olanlar anlayacaktır.

Üç çocuk annesi olmak sürekli plan program gerektiriyordur sanırım?
Hem de nasıl! Özellikle şimdiki çocuklar bizden daha yoğunlar. Sürekli kurslar , dersler, arkadaşlarıyla yapılan programlar... Bazen yetişmekte zorlanıyorum.

Nasıl bir annesiniz, otoriter bir tarafınız var mı?
Çok katı kuralları olan dediğim dedik bir anne değilim ama tabii ki belirli kurallarım var. Bu kurallar da hep ilerleyen yaşlarında onlara faydalı olacağına inandığım konularla ilgili.

Melis, Lila ve Kaan’ın birbiriyle iletişimi nasıl?
Genelden çok farklı olduğunu düşünmüyorum. Bazen inanılmaz bir paylaşım içindeyken bir bakmışsınız
kızılca kıyamet kopuyor. Her şey olması gerektiği gibi.

Çocuklarınızın her birini birkaç kelimeyle özetlemenizi rica etsek...
Melis çok düşünceli ve fevri, Lila gözlemci ve hassas, Kaan anlayışlı ve sabırsız.

Bugüne kadar çocuklarınızdan aldığınız en güzel hediye nedir?
Kendilerinin emek verip yaptığı her şey çok değerli benim için. Benim için günler öncesinden oturup ne yapacaklarını düşünüyorlar ve heyecanlanıyorlar. Bundan daha değerli bir şey olabilir mi?

PAYLAŞ