PRINCE'İN HİÇ BİLİNMEYEN ALBÜMÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

15.12.2017 16:03:51

Prince'in 1987 yılında hazırladığı ama hiç beğenmeyip tüm kopyalarını imha ettirdiği "Black" isimli albümden üç tanesi gün yüzüne çıktı.

Elif ÖKSÜZ - [email protected]

Prince'in 1987 yılında, plak şirketi Warner Records'a imha ettirdiği albümü "Black albüm", 1994 yılında yine Prince'in isteğiyle kaset ve CD olarak piyasaya sürülmüştü. Ancak bütün plakların imha edildiğini düşünenler yanıldı. Çünkü anlaşılan o ki, geriye üç plak kaldı ve şimdi bunların satışa çıkması söz konusu. 

Eski  Warner Bros başkanı Jeff Gold, konuyla ilgili şöyle açıklama yaptı: "Tüm plakları imha etmiştik. Ancak bir gün, elinde Black isminde plaklar olduğunu söyleyen biri aradı. İlk başta ona inanmadım, ancak eski bir Warner Bros çalışanı olduğunu duyunca görüşmek istedim. Elinde beş plak vardı. Üç tanesini Gold'un kendisi, tanesi 15 bin dolara satın aldı. Bir tanesini bir arkadaşına sattıktan sonra geriye kalan ikisini kendi web sitesine koydu. Ve albümler 20 bin dolara alıcı buldu.

Prince'in en özel anlarını yansıtan fotoğraflar

2016 yılında hayatını kaybeden Prince’in en özel anlarını yansıtan fotoğrafları ise “Picturing Prince: Photographs by Steve Park” isimli sergide bir araya geldi.

Prince ve Park, 80’li yılların sonunda şarkıcının yaratıcılık mabedi olarak da bilinen evi ve stüdyosu Paisley Park’ta tanıştı ve Prince Steve Park’ı resmi fotoğrafçısı olarak seçti. Prince’in birlikte çalıştıkları 13 yıl boyunca 500 fotoğrafını çeken fotoğrafçı, sanatçının gizemli kişiliğini, kimsenin bilmediği karakterinin derinliğini ve onun insani yönünü bu fotoğraf sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

PAYLAŞ