Yengeç Burcu Aşk Uyumu; Yengeç Burcu Hangi Burçlarla Uyumludur?

Yengeç burcu hangi burçlarla uyumludur? Astrolog Filiz Özkol, yengeç burçları için astrolojik aşk rehberi hazırladı.

YAZAR: Filiz Özkol
ABONE OL
30 Temmuz 2021 Cuma 10:39 | Son Güncellenme:
21 dakika okunma süresi
Yengeç Burcu Hangi Burçlarla Uyumludur?

Yengeç Burcu Hangi Burçlarla Uyumludur?

Yaşamın sakin bir limanı olan Yengeç'ler karmaşık duygulara kapıldığı zaman tanınması güç insanlara dönüşür. Sevgi dolu, şefkatli, bir o kadar da ihtiraslı yapıları ile onları tanımanız her zaman mümkün olmayabilir. Kırılmaktan çok korkarlar. Partnerlerine kalplerinin kapılarını açmakta zorlanırlar. Geçmişten kolayca kopmadıkları için, anıların yaşantılarında yeri çok fazladır ve kimsenin, geçmişleri için kötü bir söz söylemelerine izin vermezler. Dünyaya gözlerini açtıkları anda, geçmişlerine bağlı olarak yaşarlar. Yaşamlarında anneleri çok önemlidir. Duygu ve sezgileri çok güçlüdür; ideal eşlerini gördükleri anda onlara bağlanırlar. Aldatmaktan ve aldanmaktan nefret ederler; bu konuda asla affedici değildirler. Güvenli ilişkileri severler. Aşkta mantıkla değil, duygularla hareket ederler. Devamlı reddedilme korkusu ile yaşarlar. Çoğu kez duygularını açıklamaktan hoşlanmazlar. Güvendikleri kişilerden aldıkları destek çok önemlidir.

Yengeç Erkekleri

Sakin ve dengeli yapıları onları bulundukları ortamın en sevilen kişisi haline getirir. Duygularını çok derin yaşadıkları için, gizemli bir tablo içinde görünürler. Sevilen ve aranılan insanlardır. Bulundukları ortamın şartlarına çok çabuk uyum sağladıkları için, asla şikayet etmezler ve edenlerden de hoşlanmazlar. Aile kavramına değer verirler. İyi bir baba ve iyi bir eştirler. Çocuklarına düşkün oldukları için, koruma içgüdüleri her zaman ataktadır. Alıngan oldukları için de kırıldıkları zaman kapılarını çok çabuk kapatırlar. Çevrelerine karşı hep yararlı olmak isterler ama çoğu kez bu duyguları istismar edilir.

Yengeç Kadınları

Anaç ruhlu Yengeç burcu kadını, kendisine kol kanat geren güçlü bir erkek arar. Fakat ona hükmeden erkeklerden hoşlanmaz. Onun, değişen duygusal mizacına ayak uyduracak bir partnere ihtiyaç duyar. Macera yaşanacak bir kadın değildir. Aldatılmaya hiç gelemez. Eğer evcil bir yapıya sahipseniz, bir Yengeç ömür boyu sizi mutlu edecektir. Rahatça sizi kucaklamasına izin verin.

via GIPHY

Yengeç-Koç Burç Uyumu

Ateşli ve heyecanlı sözleriyle bir anda sizi saracak olan Koç insanının başlangıçta her şeyi ile beğeneceksiniz. Hem Koç da sizin kadar ateşli ve duyguludur. Ancak bu duruma kanarak, denetimi elden bırakmamalısınız. Çünkü onun hayat görüşü sizinkinden çok fazladır. Başlangıçta Koç insanı sizi kıskanacak, her şeyinizi kısıtlamaya kalkacaktır. Gerçekten, o anda doğru söylüyordur. Duygularından emin olabilirsiniz. Fakat daha sonra sizden uzaklaşarak, türlü bahaneler uyduracaktır. Sizi kırmak istemiyordur fakat duygularındaki eksilmeler yüzünden aşkını sorgulamaktadır. Onun enerjik yapısının, sizin durgun halinize uymayacağını düşünerek, kendi içinde bu ilişkiyi bitirme kararı almıştır.

Yengeç-Boğa Burç Uyumu

Boğa kişisinin tam aradığınız insan olduğunu söyleyebiliriz. Yüreği sizin gibi sevgi doludur. O da güzel bir evi ve bir ailesi olmasını ister. Çocuklara düşkündür. Yaşamında maddi bakımdan güven beklentisi içindedir. Fakat bir Boğa, sizin kadar romantik değildir. Sizin beklediğiniz güzel sözleri söylemeyebilir. Onun ilgisi daha somut şeylere dayalıdır ve güzel sözler söylemeyi beceremez. Siz, inatçı ve duymak istedikleriniz konusunda ısrarcı davranabilirsiniz. O zaman, aranızda istenmeyen bazı tartışmalar çıkacaktır. Boğa'yı istediğiniz kadar sevebilirsiniz fakat yapması gereken şeyleri asla sizden duymamalı, tepkisi canınızı yakabilir. Ama bu beraberlik, uzun vadeli ve ömür boyu sürecek ilişkilerden biridir.

Yengeç -İkizler Burç Uyumu

Bu burcun iki temsilcisi olarak, başlangıçta birbirinizi cazip bulacağınız kesin. İkizler güzel konuşması ile dikkat çeken biridir. Sizin beklediğiniz güzel cümleleri bir çırpıda size sunacak ve mantıklı konuşmalarıyla aklınızı alacaktır. Sizi beğenecek ve birlikte olmak isteyecektir. Fakat bir Yengeç olarak ısrarcı yapınızı aşkta da gösterirseniz çabuk kırılırsınız. Oysa İkizler, nazik ve kibar biridir. Tek suçu konuşmaları akılcı ve mantıklı olmasıdır. Sizin beklediğiniz ve istediğiniz yorumları yapamayabilir. Üstelik aşkı çok çabuk tüketen bir yapısı vardır. Sizde görmek istediği ilginçliklerin bittiğini hissederse, uzaklaşmak isteyecektir. Gözyaşları ve duygusal konuşmalarla onu geriye döndürmeniz ise neredeyse imkansızdır.

Yengeç-Yengeç Burç Uyumu

İşte birbirini anlayan aynı tipte iki insan. Üstelik, ilk bakışta aşk bu olsa gerek dedirten şekilde birbirinize çekildiğinizi hissedersiniz. Sevgi, yuva, maddi güven her ikinizde de fazlasıyla vardır. Bu beraberlik tam anlamıyla mutlu bir sonuca gider. Yaşam boyunca sürecek bir aşkın, sizi beklediğini bilmek, ikiniz için de güven vericidir. Yalnız, iki tarafın da aynı özelliklere sahip olması, olumsuz yönlerin de aynı olacağını gösterir. İnatçı ve karamsar günlerinizde birbirinize anlayış göstermeli ve karşılıklı tartışmaktan kaçınmalısınız. Her anlamda uzun ömürlü ve masallara layık bir beraberlik olacaktır. Çocukları seven bir anne ve baba olarak, örnek teşkil edeceksiniz.

Yengeç-Aslan Burç Uyumu

Aslan kişisinin ilk görüşte ilgisini çekebilirsiniz. Çünkü o, ilgi ve sevgiden hoşlanan biridir ve bu özellik de sizde fazlasıyla vardır. Aslan kişisi ilk bakışta sizin için, çok cazip gelecektir. Fakat daha sonra sizin fazla duygusal yönleriniz açığa çıkacak ve sınırlandırılmayı sevmeyen bir Aslan'la birlikte yaşamak zorlaşacaktır. O, hesap vermekten hoşlanmaz ve daima birlikte olmak isteyeceği arkadaş çevreleri vardır. Eğer her şeye rağmen bir Aslan'a aşıksanız tüm bunlara değer bir ilişki ortaya çıkacaktır. Çünkü kaliteli bir insan olan Aslan, size her zaman değer verecek üstünüze düşecek ve size saygılı davranacaktır. Böylesine güzel bir ilişki her şeye değecektir. İnatlaşma duygusundan her ikiniz de uzak durmalısınız.

Yengeç-Başak Burç Uyumu

Başak burcu insanı ile anlaşmanız hayli çaba gerektirecektir. O,sizin kadar duygulu ve romantik değildir. Düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmez. Sizi üzeceğini aklına bile getirmez. Hem, dinlemekten çok anlatmayı seven bir kişidir. Durmadan kendi düşüncelerini söyler ve yaşamı detaylar üzerine kurulmuştur. Duyguları sizin kadar derin değildir. Yalnızlıktan hoşlanmadığı için de, çevresinde sürekli arkadaşları olsun ister. Onunla baş başa duygusal konuşmalar yapmanız mümkün değildir. Yalnızlıktan hoşlanmayan fakat kaliteli ve zevkleri konusunda titiz olan bu özel kişi ile anlaşma yolunu kesinlikle bulacaksınızdır. Eğer karşılıklı birbirinize saygı göstermeyi başarabilirseniz, ömür boyu sürecek bir ilişkiyi sürdürebilirsiniz.

Yengeç-Terazi Burç Uyumu

Terazi insanını ilk bakışta beğenebilirsiniz. Nazik, sevimli, zarif, hoş, çekici ve sevgiye önem veren bir tiptir. Bir Terazi duygusal ve romantik olmasına rağmen, asla mantıksız bir şey yapmaz. Her zaman oto kontrol sistemi gücünü gösterir. Sizin gibi yuvaya önem verir. Fakat sosyal yaşantısı olmayan bir hayat düşünemez. Aşka değer verse de, arkadaşları ile görüşecek ve beraberlikleri sürecektir. Onlara da size ayırdığı zaman kadar vaktini ayıracaktır. Terazi'ler saygılı birlikteliklerden hoşlanırlar. Kabalıktan nefret ederler. En az sizin kadar alıngan bir yapıya sahiptirler. Aynı noktada bulaşacağınız çok şeyiniz olabilir. Yıllar geçtikçe paylaşımlarınız artacaktır ve birbirinizin parçası haline geleceksiniz.

Yengeç-Akrep Burç Uyumu

İşte Zodyak'ın mükemmel çiftlerinden biri. Duygusal, hassas, ateşli, kıskanç, kuşkucu iki kişi bir araya gelirse neler yaşanmaz ki... Fırtınalı havaların arkasından sakin bir denizi andıran farklı çizgisi olan bir beraberliktir. Akrep maddeye değer verir ve kendisi gibi tutumlu olduğunuz için sizi takdir edecektir. Birlikte birikime önem verdiğiniz için, yaşlılık yıllarınızı güven içinde geçirirsiniz. Fakat Akrep'in kuşkucu ve sahiplenici yapısı her konuda kendisini gösterebilir. Sizin inatçı ve alıngan yönleriniz yüzünden beraberliğinizde zamanla sürtüşmeler yaşanacaktır. Onun yoğun duyguları ilişkinizi daima canlı tutacaktır. Zaman içinde birlikte çok şeyi aşacak ve olgunlaşacaksınız. Bu aşk her şeye değecek ve öfkelerinizi affedecektir.

Yengeç-Yay Burç Uyumu

Yay insanından hoşlanabilirsiniz. Özgürlükçü ve başına buyruk yapısı ilginizi çekecektir. O, belki de sizin olmak isteyip de bir türlü cesaret edemediğiniz özelliklere sahiptir. Marjinaldir, uçuktur, zekidir, pratiktir, en önemlisi herkesten farklı bir havası vardır. Onun sizinle örtüşecek fazla bir şeyi yoktur. Duygusallığı bile sıra dışıdır. Sizin duygularınızda yaşadığınız derinliklere kayıtsız kalabilir. O, günü gününe yaşayan kişiliğiyle, ancak çok iyi bir dostunuz olur. Eğer inatla bu ilişkiyi sürdürmek niyetindeyseniz, bir gün yaşantınızdan çıkmak isteyecektir. Giderken haber vermeyecek ve gözyaşınıza tahammül edemeyeceği için de, sessizliği tercih edecektir. Hayatınız boyunca onu unutmayacak ve biraz kızarak biraz da gülerek hatırlayacaksınız.

Yengeç-Oğlak Burç Uyumu

Oğlak sizin zıt burcunuzdur. Her ikiniz de birbirinizin diğer yarısına sahipsinizdir. O, sizin gibi inatçı ve kuşkucudur. Hakkınızda düşündüğü her şeyi saklayacak ve sürekli sizi sınamak isteyecektir. Sizin kadar duygulu değildir. Fakat ruhunuzdaki fırtınaları sezer. Bazen sözleri acımasız ve eleştirici olabilir. Çünkü her şeye karşı içsel bir güvensizliği vardır. Alışkanlıkları sever ve sizin alışkanlıklarınıza da tepki gösterebilir. Sabırlı ve sevecen yönleriniz, onu ikna edecektir. Birbirinizi tanıdıktan sonra mükemmel bir beraberlik olacaktır. Zamanla onun arkadaşı, dostu, sevgilisi kısacası her şeyi olabilirsiniz. Asla bitmeyecek bir ilişkidir bu. Sıra dışı bir sorundan dolayı ayrılık olursa, yaşamınız boyunca birbirinizi unutmayacaksınız.

Yengeç-Kova Burç Uyumu

Bir Kova ile anlaşmanız son derece zor ve imkansız gibi bir şeydir. Kova insanının apayrı bir havası vardır. Farklı ve ilginç arkadaşlarıyla mutludur. Kısıtlanmaya ve sınırlandırılmaya gelemez. Duyguludur fakat üstünüze düşmez ve ne düşündüğünüzü merak etmez. Onu yaralayıcı ve iğneli sözler söylemenize tahammül edemez. Onu sıkar ve sürekli tartışma yaratırsanız, sizden uzaklaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmaz. Telefonlarınıza çıkmaz ve sürekli bahaneler üreterek bir araya gelmekten kaçınır. Böyle birini elinizde tutmak istiyorsanız, akıllı davranmalı ve onun ilgilendiği konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Birlikteliğinizin tek yolu zekadan geçer, unutmayın. İsterseniz, başarılı bir ilişki olacaktır.

Yengeç-Balık Burç Uyumu

İşte uygun bir çift karşınızda duruyor. Hassas ve alıngan iki kişi bir araya gelirse ne olur? Duygusal ve ateşli konuşmalarla birbirlerini mutlu edecekler, ayakları yerden kesilecektir. Balık, maddeden uzak bir kişidir ve bu konuda tüm sorumluluğu size bırakır. Sizin yaptığınız hiçbir işe karışmaz ve hatta sizi her konuda destekler. Hassas, duyarlı yapısı kırılmaya müsaittir fakat siz, zaten ona özenli yaklaştığınız için, bu beraberlik kolay yara almaz. Hatta uzun yıllar herkesin gıpta ile seyrettiği bir çift olacağınızdan emin olabilirsiniz. Arkadaşlarınızı ağırlamaktan zevk alacağınız güzel bir yuvanız olacak ve evinizi istediğiniz gibi dekor edecek, huzurlu yaşayacaksınız.

Yengeç Burcu Ayrılığı Nasıl Yaşar?

Duygusal bir su grubu için ayrılığın ne kadar feci bir olay olduğunu, astroloji konusuna uzak olanlar bile tahmin edebilir. Yaşam sizin için adeta durmuştur. Onunla yatar onunla kalkarsınız. Üstelik onu unutmaya çalışmanın nankörlük olduğunu düşünür ve acınızdan kurtulmak yerine daha da beslersiniz. Ayrılığınızı, onu haklı çıkaracak şekilde değerlendirir ve kendiniz suçlu hissetmek için elinizden gelen her şeyi yaparken, hala ona ait olduğunuzu düşünürsünüz. Hayatınızı bir müze haline getirmeyi bırakın ve bir an önce dışa dönün. Sizi hak etmeyen bir kişiyi yüceltmenin ne kadar yanlış olduğunuz anlamak için, uzun bir zaman geçmesi gerekmiyor. Yaşamın kısa olduğunu ve kaçan fırsatların bir daha gelmeyeceğini anlamalısınız. Yaşama sevincini yeniden kazanmak için sevdiklerinizin desteğini unutmayacak ve yıllar sonra onlara bir teşekkür borcunuz olduğunuzu daima hatırlayacaksınız.

Astrolojik Aşk Rehberi: Boğa

Astrolojik Aşk Rehberi: Koç

Astrolojik Aşk Rehberi: Balık

EN ÇOK OKUNANLAR

H&M'den Studio AW21 Koleksiyonu Daveti
H&M'den Studio AW21 Koleksiyonu Daveti

H&M'den Studio AW21 Koleksiyonu Daveti

1 dakika okunma süresi
Sonbaharın Öne Çıkan Stili: Breton Çizgiler
Sonbaharın Öne Çıkan Stili: Breton Çizgiler

Sonbaharın Öne Çıkan Stili: Breton Çizgiler

1 dakika okunma süresi
Cemre Baysel ve Aytaç Şaşmaz Hakkında Merak Edilenler
Cemre Baysel ve Aytaç Şaşmaz Hakkında Merak Edilenler

Cemre Baysel ve Aytaç Şaşmaz Hakkında Merak Edilenler

3 dakika okunma süresi
21 Eylül'de Balık Burcunda Dolunay Gerçekleşiyor
21 Eylül'de Balık Burcunda Dolunay Gerçekleşiyor

21 Eylül'de Balık Burcunda Dolunay Gerçekleşiyor

11 dakika okunma süresi
En İyi 10 Nemlendirici Krem
En İyi 10 Nemlendirici Krem

En İyi 10 Nemlendirici Krem

1 dakika okunma süresi
Met Gala 2021'in En İyi Kırmızı Halı Görünümleri
Met Gala 2021'in En İyi Kırmızı Halı Görünümleri

Met Gala 2021'in En İyi Kırmızı Halı Görünümleri

1 dakika okunma süresi
2021 MTV Video Müzik Ödülleri'nin Öne Çıkan Kırmızı Halı Görünümleri
2021 MTV Video Müzik Ödülleri'nin Öne Çıkan Kırmızı Halı Görünümleri

2021 MTV Video Müzik Ödülleri'nin Öne Çıkan Kırmızı Halı Görünümleri

1 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Doğanın Gölgesinde
Doğanın Gölgesinde

Doğanın Gölgesinde

Yuvamız Dünya
Yuvamız Dünya

Yuvamız Dünya

Kolektif “Hafıza” Sergisi Daveti
Kolektif “Hafıza” Sergisi Daveti

Kolektif “Hafıza” Sergisi Daveti

Tokyo 2020 Olimpiyatları; Türkiye'nin Kazandığı Madalyalar
Tokyo 2020 Olimpiyatları; Türkiye'nin Kazandığı Madalyalar

Tokyo 2020 Olimpiyatları; Türkiye'nin Kazandığı Madalyalar

ALEM Talks Podcast: Pelin Karahan
ALEM Talks Podcast: Pelin Karahan

ALEM Talks Podcast: Pelin Karahan

Venüs 10 Eylül'de Akrep Burcuna Geçiyor
Venüs 10 Eylül'de Akrep Burcuna Geçiyor

Venüs 10 Eylül'de Akrep Burcuna Geçiyor

ALEM Talks Podcast: Tuba Ünsal
ALEM Talks Podcast: Tuba Ünsal

ALEM Talks Podcast: Tuba Ünsal

21 Eylül'de Balık Burcunda Dolunay Gerçekleşiyor
21 Eylül'de Balık Burcunda Dolunay Gerçekleşiyor

21 Eylül'de Balık Burcunda Dolunay Gerçekleşiyor

8 Ağustos Aslan Yeniayı'nda Burçları Neler Bekliyor?
8 Ağustos Aslan Yeniayı'nda Burçları Neler Bekliyor?

8 Ağustos Aslan Yeniayı'nda Burçları Neler Bekliyor?

Sonbaharda Okunması Gereken Kitaplar
Sonbaharda Okunması Gereken Kitaplar

Sonbaharda Okunması Gereken Kitaplar

Volkswagen x Bozcaada Caz Festivali
Volkswagen x Bozcaada Caz Festivali

Volkswagen x Bozcaada Caz Festivali

ALEM Talks Podcast: Özge Yağız
ALEM Talks Podcast: Özge Yağız

ALEM Talks Podcast: Özge Yağız