Astrolojik Aşk Rehberi: Balık

Astrolog Filiz Özkol, balık burçları için astrolojik aşk rehberi hazırladı.

YAZAR: Filiz Özkol
ABONE OL
08 Mart 2021 Pazartesi 17:32 | Son Güncellenme:
17 dakika okunma süresi
Astrolojik Aşk Rehberi: Balık

Balık Burçları


O, yalnız bir insandır. Ne zaman, ne yapacağı hiç belli olmaz. Onu tanımakla şanslı mısınız, hiç bilinmez. Size elini uzatır ve kendi denizinde birlikte yüzmenizi teklif eder. Oysa, her şey size yabancıdır. Şaşkınlıkla ona eşlik etmeye çalışırsınız. Sizin sınırlarınızı bilmez. Hep kendi sularında yüzer. Yüzmeyi onun kadar bilmiyorsanız, alır başını çeker gider. Onunla belki de asla bir daha karşılaşma şansınız olamayacak ve aklınızda daima gözyaşlarını silen bir Balık kalacak. Bir gün bittiğine siz de inanmayacaksınız. Belki de yıllar sonra, yanınızda size eşlik edecek bir Balık olacaktır. Hangisinin olacağına siz karar vereceksiniz.

Balık Erkekleri


Balık erkeği yalnız biridir. Ne zaman, ne yapacağı hiç belli değildir. Onu tanımakla şanslı mısınız, pek bilinmez. Size elini uzatır ve kendi dünyasına davet eder. Şaşkınlıkla ona uyum sağlamaya çalışırsınız. O hep kendi sularında yüzer. Ona uyum sağlayamıyorsanız alır başını çeker gider. Belki yolunuz bir daha onunla kesişmez ama aklınızda hep kalacaktır. Bir gün bittiğine siz de inanmayacaksınız. Belki de yıllar sonra, yanınızda size eşlik edecek bir Balık erkeği olacaktır. Hangisinin olacağı size bağlı. Kendi değer yargılarına göre yaşamaktan yanadır. Çevreye farklı gelen yapısıyla hep gizemli biri olarak anılacaktır. Kendisini güven içinde hissetmesi için, sürekli korunmaya ihtiyacı vardır. Bu şartları ona sağlarsanız, ömür boyu size yaslanacak ve mutlu olacaktır. Kendisinden uzaklaştığınızı fark ederse, sessizce başka güvenli yerler arayacaktır.

Balık Kadınları


Sonsuz aşka ve romantizme inanır. Hayal güçleri çok kuvvetlidir. Hayal kırıklıkları yaşamlarından hiç eksik olmaz fakat yine de aşkı aramaktan vazgeçmezler. Aşamadıkları kalp ağrılarına rağmen, her yeni aşka umutla bakarlar. Duyguları sürekli karışıktır. Güven arayışı içinde oldukları için, bazen yanlış ilişkiler yaşamaları her şeyi yeni baştan başlatmalarına neden olur. Alışkanlıklarını kısa sürede terk ettikleri için de, kalp acılarını çabuk unuturlar ve yeniden aşık olurlar. Evliliğe en yatkın ve arzulu burçtur. Çoluk çocuğa karışma konusunda acele ederler. Geçmişten kolayca kopmadıkları için, anıların yaşantılarında yeri çok fazladır ve kimsenin geçmişleri için, kötü bir söz söylemelerine izin vermezler. Dünyaya gözlerini açtıkları anda, geçmişlerine bağlı olarak yaşarlar Yaşamlarında anneleri çok önemlidir. Duygu ve sezgileri çok güçlüdür; ideal eşlerini gördükler anda, onların yaşantılarında önemli yeri olacaklarını hissederler. Aldatmaktan ve aldanmaktan nefret ederler ve bu konuda asla affedici değildirler. Güvenli ilişkileri severler. Aşkta mantıkla değildirler, duygularla hareket ederler. İçlerinde devamlı reddedilme korkusu ile yaşarlar. Çoğu kez duygularını açıklamaktan hoşlanmazlar. Güvendikleri kişilerden aldıkları destek çok önemlidir.

via GIPHY

Balık-Koç


Koç'un sade dünyası Balık'a çok ters gelebilir. O, dans eder gibi bir hayat düşlerken, sert ve ketum bir dünya ile karşı karşıya gelmiştir. Üstelik, üzülüp ağladığı zaman, ona mendil uzatacak bir insan değildir Koç. İkisi de birbirlerinin dünyalarını tüm iyi niyetlerine rağmen anlayamazlar. Koç'un hareketli yapısına bir Balık'ın eşlik edebileceğinizi düşünmeniz hatadır. Tüm iyi niyetinize rağmen bu beraberliğin ömür boyu sürmesi imkansızdır. Zaten her şeyin yarım kalacağını onlar da anlamışlardır. Bu beraberliğe 'hoşçakal' diyerek sessizce ayrılırlar.

Balık-Boğa


Başlangıçta her şey normaldir. Her şey olması gerektiği kadardır. Bilinen görevler paylaşılmıştır. Herkes kendince sorumluluğuna sahip çıkar. Renksiz, kokusuz ve tartışmasız bir beraberliktir bu. Uzun vadede ilişkide toksin oluşur, birbirlerine karşı nedensiz reaksiyonlar göstermeye başlarlar. İmkansız olan bir şeyi neden başlattıklarını onlar da bilemez. Kafalarında binlerce soru işaretleri içinde birbirlerine 'hoşçakal' derken, Balık'ın gözyaşları Boğa'yı yolundan döndüremez.

Balık-İkizler


Balık'ın pırıltısı başlangıçta İkizler'e ilginç gelebilir. Meraklı İkizler, hep arayış içindedir. Bir gün oltasına garip bir Balık takılır. Ona ayıracak zamanı yoktur. Her şeye rağmen, onunla hoş vakit geçirir. İkizler, bir dünya insanıdır. Balık ise, kendi mistik dünyasının bir aşk kahramanıdır. Düşler ise hep masallarda kalır. Balık istediği kadar çaba göstersin, İkizler'i istediği gibi yönlendiremez. Ne yaparsa yapsın, İkizler çoktan yol hazırlıklarına başlamıştır. Ona 'güle güle' demekten başka hiçbir şey yapamaz.

Balık- Yengeç


Tanıdık denizlerin usta yüzücüleri, karşılaştıkları anda hiç yabancılık çekmezler. Onlar, birer sualtı kahramanıdırlar. Konuşmadan anlaşır, yıldırım hızıyla birbirlerine çekildiklerini hissederler. Başkalarının dünyaları onlara yabancıdır. Artık, özledikleri aşka kavuşmuşlardır. Unuttuğumuz duyguların tanığıdır onlar. Her konuda müthiş anlaşan bu çiftlerin mutlulukları seyredilecek bir filmdir sanki. Kıskançlık krizleri dışında her şey mükemmel gider. Bu kadar kusurun olmaması mümkün değil.

Balık-Aslan


Bazen, nedensiz aşklar yaşanır. Birden bire ansızın gelişir. Adını koyamadıkları bir duygudur bu. Gece ve gündüzü anımsatan zıt kişiliklerin, kopamaz bir biçimde kaynaşması gibi. Balık'ın pırıltısı, Aslan'ın ışıltısı ile birleşir. Muhteşem bir dekor, mükemmel bir oyun. Her oyunun bir sonu vardır. Işıklar söner ve perde kapanır. Geriye güzel bir senaryo ve hep sahnede görmek istediğimiz kahramanlar kalır. Bu aşkın bitmesi gerekir ve inanın hatırlanması, yaşanmasından daha güzel olacaktır.

Balık-Başak


Başak burcunun bilinçli olarak, Balık burcuna aşık olması imkansız gibi bir şeydir. Ters koordinatların insanlarıdır. Hangi düğmeye bassanız yanlış ses verir. Balık, dünyaya anne ve baba olmak için gelmiştir. Duygusallığını yüksek dozlarda kullanır. Başak ise, iş dünyasının önemli kişisi olmaya kurgulanmıştır. Sonuç, her ikisi için hayal kırıklığıdır. Fakat inatçı Balık, bu ilişkiden vazgeçmek istemeyebilir. Sonuç onların istekleri dışında gelişecektir Her şey bir gün tarihe karışacaktır.

Balık-Terazi


İkisi de dünyaya aşkı tanımak için gelmişlerdir. 'Love Story' kahramanları olmaya adaydırlar. Birlikte, aşkın her türlüsünü yaşarlar. Gözyaşları, vedalar, kavuşmalar ve romantizm, bu filmde fazlasıyla yer alır. Bu beraberliğe kendilerini öylesine kaptırırlar ki, yaşamda başka insanların da var olduğunu keşfettiklerinde, artık çok geçtir. Duyguların paylaşıldığı bu aşkta beklenen gelişme istenen sonucu vermeyecektir. Aşk bir yerlerde kesintiye uğrarken, bunun suçlusu her ikisi de değildir. Zaten ortada suç yoktur.

Balık-Akrep


Mistik dünyanın aşk büyücüleridir. İkisinin de dünyası çok farklıdır ve farklılığı da birbirlerinde keşfederler. Yalnız bu aşkta gözyaşı mutluluktan daha fazladır. Akrep'in sert çıkışlarından, Balık bol bol nasibini alır. Duygusal ağırlıklı olan bu ilişkiye, kıskançlığın katılması ile aşkın tüm ögeleri tamamlanır. Ömür boyu inişli çıkışlı yaşanacak bu ilişkide kimin haklı çıktığı önemli değildir. Gerçek olan tek şey, konuşacak ve tartışacak çok zamanları olacaktır. Onları kendi haline bırakmak galiba en iyisi.

Balık-Yay


Balık'ın aşırı duygusallığı Yay'a çok garip gelir. Duygudan çok, akıl ve mantık insanı olan Yay'lar hayatı dramatize etmeden devam etmek isterler. Balık'ın bağımlılığı Yay'a gereksiz bir sorumluluk gibi gelir. Zaten hayatın içinde gereğinden fazla dert vardır. 'Vur kaç' tan hoşlanan Yay'lar için Balık, taşınması zor bir yüktür. Bir gün her şeyin mükemmel olacağına inanan Balık'lar için zor bir süreç başlar. Bir bilseler Yay ile bu beraberliğin asla olmayacağını, acaba yine beklerler mi? Belki de inatla devam ederlerdi ne dersiniz.

Balık-Oğlak


İşte ideal bir çift. Herkes kendi görevinden memnundur. Oğlak, yaşamını iş hayatına göre kurgulamıştır. Maddesel konular hayatının bir parçasıdır. Amacı başarılı olmak, kendini kanıtlamaktır. Balık'ın ise buna hiç itirazı yoktur. Aradığı tek şey güvendir ve Oğlak bu güveni ona en iyi şekilde sağlar. Bu birliktelikte her şey yolundadır. Duygular farklı bile olsa gittikleri yol aynıdır. Bu beraberliği ikisi de benimser. Yıllar geçtikçe daha anlamlı bir aşk olacaktır. Birbirlerini seçtiklerinden pişman olmazlar.

Balık-Kova


Fiziksel çekim haricinde, fazla ortak yönleri yoktur. Başlangıçta Kova'nın yardımseverliği, Balık'ın hoşuna gitmiş, onu kendine yakın görmüştür. Sonradan, herkes kendi yaşamına çekildiğinde, birlikteliğin sıradanlığı ortaya çıkarak, ilişki cazibesini kaybedecektir. Özgürlükçü Kova'ları, Balık'ın derin aşkı bile yolundan döndüremeyecektir. Kova'lar yaşamı uzak diyarlarda keşfetmek için gelmişler fakat Balık'ın derin sularına takılmışlardır. Kurtulmaları zor olmayacaktır.

Balık-Balık


Kendi duygusal denizlerinde boğulmadan yaşamayı öğrenmek zorundadırlar. Zaten başka şansları da yoktur. Birbirlerinin dünyasını en iyi anlayan yine kendileridir. Yaşamı zorlaştırmak yerine, kolaylaştırmayı tercih etmelidirler. Uzun zaman diliminde ortak paydaları en iyi şekilde bulacaklardır. Her şeyi ile yoğun ve derin bir aşktır. Kıskançlıkla, paylaşım birlikte güzel bir uyum oluşturacak ve aşklarını patolojik yapmazlarsa her şey güzel olacaktır. Zaten ikisinin de birbirlerini keşfedecek çok zamanları olacaktır.

Balık Burcu Ayrılığı Nasıl Yaşar?


Sizi dışarıdan gözlemleyenler, duygusal yapınızın bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Aslında, kırılgan görüntünüzün altında güçlü bir kişilik yatar. Gözyaşlarınızı kısa sürede kurutur ve mendillerinizi bir kenara atarak, yeni bir yaşamın içinde kendinizi bulursunuz. Siz, teselli edecek o kadar kişi bulursunuz ki; yeni bir aşk acısı kapınızı çalıncaya kadar, hayatınızı istediğiniz gibi yaşarsınız. Duygusal kırıklıklar pes etmenize yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkınızla birlikte, bir dolu anlatılacak anılarınızla yaşamını tamamlarsınız. Kendi değer yargılarınıza göre yaşamaktan yanasınız. Çevreye farklı gelen farklı yapınızla hep bir sır olarak anılacaksınız.

Astrolojik Aşk Rehberi: Kova

Astrolojik Aşk Rehberi: Yay

Astrolojik Aşk Rehberi: Oğlak

EN ÇOK OKUNANLAR

Fit Ramazan Tatlıları
Fit Ramazan Tatlıları

Fit Ramazan Tatlıları

5 dakika okunma süresi
Yaz Tatili için En İdeal Rotalar
Yaz Tatili için En İdeal Rotalar

Yaz Tatili için En İdeal Rotalar

1 dakika okunma süresi
Sezonunun En Trend Elbiseleri
Sezonunun En Trend Elbiseleri

Sezonunun En Trend Elbiseleri

1 dakika okunma süresi
Selma Çilek Çiftçi'den Dubai Rehberi
Selma Çilek Çiftçi'den Dubai Rehberi

Selma Çilek Çiftçi'den Dubai Rehberi

7 dakika okunma süresi
Türkiye'nin En İyi Sanat Müzeleri
Türkiye'nin En İyi Sanat Müzeleri

Türkiye'nin En İyi Sanat Müzeleri

1 dakika okunma süresi
6 Adımda Sivilcelerle Vedalaşın
6 Adımda Sivilcelerle Vedalaşın

6 Adımda Sivilcelerle Vedalaşın

1 dakika okunma süresi
Pınar Deniz ile 5 Soru 5 Cevap
Pınar Deniz ile 5 Soru 5 Cevap

Pınar Deniz ile 5 Soru 5 Cevap

5 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Zeynep Turan Astrolojide Dolunay ve Yeniay'ın Etkilerini Anlatıyor
Zeynep Turan Astrolojide Dolunay ve Yeniay'ın Etkilerini Anlatıyor

Zeynep Turan Astrolojide Dolunay ve Yeniay'ın Etkilerini Anlatıyor

Kanser Haftası için Anlamlı Hareket
Kanser Haftası için Anlamlı Hareket

Kanser Haftası için Anlamlı Hareket

Astrolojik Aşk Rehberi: Koç
Astrolojik Aşk Rehberi: Koç

Astrolojik Aşk Rehberi: Koç

Saç Bakımına Dair
Saç Bakımına Dair

Saç Bakımına Dair

2021 Yılının Öne Çıkan Düğün Trendleri
2021 Yılının Öne Çıkan Düğün Trendleri

2021 Yılının Öne Çıkan Düğün Trendleri

YouTube Kids Artık Türkiye'de
YouTube Kids Artık Türkiye'de

YouTube Kids Artık Türkiye'de

2021 Nisan Ayı Burç Yorumları
2021 Nisan Ayı Burç Yorumları

2021 Nisan Ayı Burç Yorumları

Tohum Otizm Vakfı'ndan Mavi Işık Çağrısı
Tohum Otizm Vakfı'ndan Mavi Işık Çağrısı

Tohum Otizm Vakfı'ndan Mavi Işık Çağrısı

ALEM Talks Podcast: Kerem Bürsin
ALEM Talks Podcast: Kerem Bürsin

ALEM Talks Podcast: Kerem Bürsin

İlham Veren Düğünler
İlham Veren Düğünler

İlham Veren Düğünler

Prens Harry Sonunda Saraya Döndü
Prens Harry Sonunda Saraya Döndü

Prens Harry Sonunda Saraya Döndü

Lucien Arkas'a İkinci Nişan
Lucien Arkas'a İkinci Nişan

Lucien Arkas'a İkinci Nişan