MANOLO BLAHNIK: KERTENKELELER İÇİN AYAKKABI TASARLAYAN ADAM

28.09.2017 15:41:24

Ünlü ayakkabı tasarımcısı Manolo Blahnik, "Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards" belgeseli ile eş zamanlı olarak üç yeni modeli piyasaya sürüyor.

Elif ÖKSÜZ - [email protected]

Bundan iki sene önce, Manolo Blahnik’in yakın arkadaşı gazeteci, stilist, fotoğrafçı ve ilüstratör Michael Roberts, Blahnik’e kendisi hakkında eğlenceli bir film yapması tavsiyesinde bulundu. Ve şimdi 29 Eylül’de "Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards" ismini taşıyan ve Blahnik’in kariyerindeki mihenk taşlarını gözler önünde seren belgesel Londra’da vizyona giriyor. Belgeselin bu kadar eğlenceli bir isme sahip olmasının sebebi ise, Blahnik’in Kanarya Adaları’nda geçen çocukluğunda kertenkeleler için şeker kağıtlarından ayakkabılar yapması. Belgesel, aynı zamanda üç yeni ayakkabı modelini de simgeliyor.

Naropla modeli, aslında John Galliano için üretilen, sınırlı sayıda 18 Eylül’den bu yana satışta olan bir ayakkabı. Agatha modeli ise 1920’li yılların izlerini taşıyan bir model. 18 Ekim’den itibaren satışta olacak Lagarta, süet ve suyılanından yapıldı ve sadece 37 numara olarak üretildi. 

Manopla

Agatha

Lagarta

Belgesele gelirsek; belgesel Manolo Blahnik’in Picasso, Anna Wintour ve hatta Rihanna gibi ilham kaynaklarını gözler önüne seriyor, bizi İtalya’daki fabrikalara götürüyor ve hatta ünlü tasarımcıyı ayakkabı tasarlarken görmemize olanak sağlıyor. 

PAYLAŞ