KRALİYET DÜĞÜNÜ İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

18.05.2018 17:53:07

Prens Harry ve Meghan Markle, 19 Mayıs’ta Windsor Kalesi’nde evleniyor. Düğünden bir gün önce yapılan hazırlıklar, heyecanı tırmandırıyor.

Düğün, Türkiye saati ile 14’te gerçekleşiyor. Düğünün gerçekleşeceği Windsor Kalesi içinde bulunan St. George's Şapeli’nde hazırlıklar, koronun çalışmalarıyla başladı. Korodaki çocuklar, düğün günü Meghan Markle ve Prens Harry mihraba doğru yürürken ilahiler okumaya hazırlanıyor.

Kalenin dışında televizyon kameraları yerlerini aldı bile!

Meghan Markle’ın babasının kalp rahatsızlığından dolayı düğüne katılmayacağının bizzat Markle tarafından bir bildiri ile duyurulmasının ardından, Kensington Sarayı’ndan bir açıklama daha geldi. Ve Meghan Markle’ın Prens Charles ile mihrapta yürüyeceği kesinleşti.

Windsor’da İngiliz Kraliyet askerlerinin de katıldığı bir prova gerçekleşti. Provada Prens Harry ve Meghan Markle’ın bineceği at arabası da hazır bulundu.

Londra’nın doğusunda bulunan Hackney’de Violet Bakery’nin sahibi Claire Ptak ise düğün pastasını hazırladı. Buckingham Sarayı’nın mutfağında hazırlanan pasta için 200 Amalfi limonu, 500 organik yumurta, 20 kg tereyağı, 20 kg un, 20 kg şeker ve Sandringham Elderflower likörü kullanıldı.

Sadece İngiliz halkı değil, pek çok ülkenin vatandaşı şimdiden düğün için nöbet tutmaya başladı.

PAYLAŞ