2018 BAFTA ADAYLARI AÇIKLANDI

Bu yıl 71.’si düzenlenen BAFTA Ödülleri’nin adayları açıklandı. 2018 adaylarının kimler olduğu haberimizde.

ABONE OL
10 Ocak 2018 Çarşamba 10:50 | Son Güncellenme:
6 dakika okunma süresi
2018 BAFTA ADAYLARI AÇIKLANDI

İngiliz sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) adayları açıklandı. Her yıl olduğu gibi bu yılda 18 Şubat'ta Londra'daki Royal Albert Hall'da düzenlenecek törende birbirinden iddialı adaylar yer alıyor.

2018 Altın Küre Ödülleri’ne 7 dalda aday olan ve “En İyi Yönetmen”, “En İyi Müzik” ödülleriyle eve dönen The Shape Of Water, BAFTA’ya 12 dalda aday olarak dikkat çekiyor.

2018 BAFTA ÖDÜLLERİ ADAY LİSTESİ

En İyi Film
Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen
Denis Villeneuve – Blade Runner 2049
Luca Guadagnino – Call Me By Your Name
Christopher Nolan – Dunkirk
Guillermo del Toro – The Shape Of Water
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Kadın Oyuncu
Annette Bening – Film Stars Don’t Die In Liferpool
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Sally Hawkins – The Shape Of Water
Saoirse Ronan – Lady Bird

En İyi Erkek Oyuncu
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour
Jamie Bell – Film Stars Don’t Die In Liverpool
Timothee Chalamet – Call Me By Your Name

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Allison Janney – I, Tonya
Kristin Scott Thomas – Darkest Hour
Laurie Metcalf – Lady Bird
Lesley Manville – Phantom Thread
Octavia Spencer – The Shape Of Water

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Christopher Plummer – All The Money In The World
Hugh Grant – Paddington 2
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Senaryo
Get Out – Jordan Peele
I, Tonya – Steven Rogers
Lady Bird – Greta Gerwig
The Shape Of Water – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

En İyi Uyarlama Senaryo
Call Me By Your Name – James Ivory
The Death Of Stalin – Armandp Iannucci, Ian Martin, David Schneider
Film Stars Don’t Die In Liverpool – Matt Greenhalgh
Molly’s Game – Aaron Sarkin
Paddington 2 – Simon Farnaby, Paul King

En İyi Animasyon Film
Coco
Loving Vincent
My Life As A Courgette

En İyi Belgesel
City Of Ghosts
I Am Not Your Negro
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

En İyi İngiliz Filmi
Darkest Hour
The Death Of Stalin
God’s Own Country
Lady Macbeth

En İyi İngiliz Dilinde Olmayan Film
Elle
First They Killed My Father
The Handmaiden
Loveless
The Salesman

En İyi Özgün Müzik
Blade Runner 2049 – Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
Darkest Hour, Dario Marianelli
Dunkirk – Hans Zimmer
Phantom Thread – Jonny Greenwood
The Shape Of Water – Alexandre Desplat

En İyi Görüntü Yönetmeni
Roger Deakins – Blade Runner 2049
Bruno Delbonnel – Darkest Hour
Hayte van Hoytema – Dunkirk
Dan Laustsen – The Shape Of Water
Ben Davis – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Kurgu
Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Mavchliss
Blade Runner 2049 – Joe Walker
Dunkirk – Lee Smith
The Shape Of Water – Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

En İyi Yapım Tasarımı
Beauty And The Beast – Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 – Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Darkest Hour – Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk – Nathan Crowley, Gary Fettis
The Shape Of Water – Paul Austerberry, Jeff Melcin, Shane Vieau

En İyi Kostüm Tasarımı
Bauty And The Beast – Jacqueline Durran
Darkest Hour – Jacqueline Durran
I, Tonya – Jennifer Johnson
Phantom Thread – Mark Bridges
The Shape Of Water – Luise Sequeira

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı
Blade Runner 2049 – Donald Mowat, Kerry Warn
Darkest Hour – David Malianoswki, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
I, Tonya – Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
Victoria & Abdul – Daniel Philips
Wonder – Naomi Baksted, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten

EN ÇOK OKUNANLAR

Doğan Optik x ALEM Daveti
Doğan Optik x ALEM Daveti

Doğan Optik x ALEM Daveti

1 dakika okunma süresi
ALEM x Nef Reserve Gölköy Daveti
ALEM x Nef Reserve Gölköy Daveti

ALEM x Nef Reserve Gölköy Daveti

1 dakika okunma süresi
'Nail Art' Önerileri; Renkli Çizgiler
'Nail Art' Önerileri; Renkli Çizgiler

'Nail Art' Önerileri; Renkli Çizgiler

1 dakika okunma süresi
Geçmişten Günümüze; Jennifer Lopez
Geçmişten Günümüze; Jennifer Lopez

Geçmişten Günümüze; Jennifer Lopez

1 dakika okunma süresi
2021 Ağustos Ayı Burç Yorumları
2021 Ağustos Ayı Burç Yorumları

2021 Ağustos Ayı Burç Yorumları

1 dakika okunma süresi
Bodrum'da Loft Art Sculptville Daveti
Bodrum'da Loft Art Sculptville Daveti

Bodrum'da Loft Art Sculptville Daveti

1 dakika okunma süresi
Plaj Trendi: Mayo Üstü Gömlek
Plaj Trendi: Mayo Üstü Gömlek

Plaj Trendi: Mayo Üstü Gömlek

1 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Deren Talu “Doğu” Dizisine Konuk Oluyor
Deren Talu “Doğu” Dizisine Konuk Oluyor

Deren Talu “Doğu” Dizisine Konuk Oluyor

Mutlaka İzlemeniz Gereken Aile Dramaları Dizi Önerileri
Mutlaka İzlemeniz Gereken Aile Dramaları Dizi Önerileri

Mutlaka İzlemeniz Gereken Aile Dramaları Dizi Önerileri

2021'in Merakla Beklenen 9 Filmi
2021'in Merakla Beklenen 9 Filmi

2021'in Merakla Beklenen 9 Filmi

İtalya'da Geçen 5 Yaz Filmi
İtalya'da Geçen 5 Yaz Filmi

İtalya'da Geçen 5 Yaz Filmi

Haziran Ayı Dizi-Film Listeniz
Haziran Ayı Dizi-Film Listeniz

Haziran Ayı Dizi-Film Listeniz

İstanbul Film Festivali'nin Öne Çıkan Filmleri
İstanbul Film Festivali'nin Öne Çıkan Filmleri

İstanbul Film Festivali'nin Öne Çıkan Filmleri

Mayıs Ayı Dizi-Film Listeniz
Mayıs Ayı Dizi-Film Listeniz

Mayıs Ayı Dizi-Film Listeniz

Dakota Johnson ve Henry Golding Aynı Projede
Dakota Johnson ve Henry Golding Aynı Projede

Dakota Johnson ve Henry Golding Aynı Projede

Antik Roma Dizileri
Antik Roma Dizileri

Antik Roma Dizileri

Burcu Biricik'in Netflix Projesi
Burcu Biricik'in Netflix Projesi

Burcu Biricik'in Netflix Projesi

“Enola Holmes”ün Devamı Geliyor
“Enola Holmes”ün Devamı Geliyor

“Enola Holmes”ün Devamı Geliyor

En İyi 7 Güney Kore Dizisi
En İyi 7 Güney Kore Dizisi

En İyi 7 Güney Kore Dizisi