BENSU SORAL: SOSYALBEN 2020 GÖNÜLLÜ ELÇİSİ

23.03.2020 15:52:38

SOSYALBEN NEDİR? Türkiye’de ve dünyada dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen; atölye ve saha çalışmaları gerçekleştiren bir vakıf.

 

GÖNÜLLÜ ELÇİ: SosyalBen Vakfı’nın 2020 yılı için gönüllü elçisi Bensu Soral oldu.

 

BENSU SORAL NE DİYOR? “SosyalBen’i kurulduğu günden bu yana takip ediyorum. Azimli çalışma ile kısa sürede hayata geçirdikleri projeler ve dokundukları çocuklar beni çok etkiledi. Ulusal ve uluslararası platformlarda çok başarılı işlere imza attılar. Şimdi sıra birlikte güzel işler yapmakta. Çocukları çok seviyorum; SosyalBen Vakfı’nın Gönüllü Elçisi olmaktan ötürü büyük heyecan duyuyorum. Sosyal mesafeyi uyguladığımız bu dönemde, her birimizin kendimize dönüp topluma, dünyaya nasıl fayda sağlayacağımızı düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum. Vakfın bu anlamda başlatmış olduğu bir hareket var: E-gönüllülük! Şimdi hazırlıklarımız ve çalışmalarımız üzerine odaklanacağız ve bir an önce çocuklarla buluşacağımız günü bekleyeceğiz.” 

 

NELER YAPILACAK? Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 11 topluluğu ve 609 aktif gönüllüsüyle 35 binden fazla çocuğun hayatına dokunan SosyalBen Vakfı ile #HayaldenGerçeğe söylemiyle çocuklara rol model olmayı hedefleyen Soral, birlikte yürütülecek SosyalBen Vakfı saha çalışmalarının yanı sıra Hayvan Hakları projesini hayata geçirecek.

PAYLAŞ