2022'de Yıl Dönümünü Kutlayan Filmler

Klasiklerden kült yapımlara, gişe rekorları kıranlardan “Bu kadar zaman olmuş mu?” dedirtecek kadar yakın hissettirenlere, 2022'de yıl dönümünü kutlayan unutulmaz filmlere göz atıyoruz.

YAZAR: Çisem Danacı
ABONE OL
6 Ocak 2022 Perşembe 18:18 | Son Güncellenme:
30 dakika okunma süresi
2022'de Yıl Dönümünü Kutlayan Filmler

10. Yılını Kutlayan Filmler (2012):"The Hunger Games"

Genç nesil distopik roman türünün öncülerinden "The Hunger Games", filminin vizyona girmesinin ardından sinemada da benzer bir dönüşümün önünü açtı. "The Hunger Games" serisinin ilk filminde, Katniss Everdeen isimli genç bir kızın, ülkenin farklı bölgelerinden toplanan gençlerin ölümüne savaştırıldığı bir yarışmada kız kardeşinin yerine gönüllü olmasıyla başlayan hikayeyi izliyoruz."The Avengers"

Tüm zamanların en çok hasılat yapan filmleri listesinde ilk 10'da yer alan "The Avengers", Marvel'ın kurduğu büyük hikaye evreninde solo filmlerini de gördüğümüz Avengers ekibinin ilk kez bir araya geldiği yapım. "The Avengers" filmi Iron Man, Captain America, The Hulk, Thor, Black Widow ve Hawekeye'dan oluşan grubun Loki'ye karşı New York'u kurtarmaya çalışmasını anlatıyor. Filmin başrollerindeki Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston'la birlikte Clark Gregg, Cobie Smulders, Stellan Skarsgard, Samuel L. Jackson ve Gwyneth Paltrow'dan oluşan dev bir kadro yer alıyor."The Dark Night Rises"

Christopher Nolan'ın "Batman" üçlemesindeki "Batman Begins" ve "The Dark Knight"ın ardından gelen sonuncu film olan "The Dark Night Rises", Gotham City'yi büyük bir terörist saldırıdan kurtarmaya çalışan Batman'in gerçek gücünü keşfetme yolculuğunu anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Gary Oldman, Josephy Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Morgan Freeman ve Michael Caine bulunuyor."The Amazing Spider-Man"

Andriew Garfield'ın Spider-Man'i canlandırdığı yeni, büyük "Spider-Man" film serisinin başlangıcı olacağına inanılan "The Amazing Spider-Man", ne yazık ki beklenen ilgiyi göremeyerek ikinci filmin ardından beyaz perdeye veda etti. Yine de Andriew Garfield, hala bazılarının favori Spider-Man'i."The Hobbit: An Unexpected Journey"

"Lord of The Rings"in yazarı Christopher Tolkien'in "The Hobbit" romanından uyarlanan film serisinin ilki "The Hobbit: An Unexpected Journey" izleyici ve eleştirmenlerden "Lord of The Rings" serisinin aldığı övgüleri göremese de gişede beklenen başarıyı gösterdi. Bilbo Baggins'in bir grup cüceyle birlikte Lonely Mountain'a doğru yola çıkarak, hep birlikte cücelerin yurdunu ejderha Smaug'dan geri almaya çalışmalarını izliyoruz."Les Misérables"

Tom Hooper'ınn yönettiği müzikal drama "Les Misérables", En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı, En İyi Ses Miksajı ve Anne Hathaway'in aldığı En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü olmak üzere üç dalda Oscar kazandı. 19. Yy Fransa'da kanundan kaçan Jean Valjean ve onu yakalamaya çalışan Javert'in etrafında dönen klasikleşmiş hikayeyi izliyoruz. "Les Misérables"ın başrollerinde Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Sacha Baron Cohen, Helena Bonham Carter ve Eddie Redmayne yer alıyor.


15. Yılını Kutlayan Filmler (2007):"Harry Potter and the Order of the Phoenix"

"Harry Potter" serisinin beşinci filmi olan "Harry Potter and the Order of the Phoenix", Voldemort'un geri döndüğüne çok az kişiyi ikna edebilen Harry ve arkadaşlarının politik kısıtlamalar altında baskılanmış olan Hogwarts'ta kendi yöntemleriyle savaşmayı öğrenmelerini anlatıyor. "Harry Potter and the Order of the Phoenix" aynı zamanda serinin giderek karanlık bir tonda ilerlediğinin net bir şekilde görüldüğü ilk film."No Country for Old Men"

En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar kazanan "No Country for Old Men", yönetmenleri Ethan ve Joel Coen'e en büyük şöhreti getiren filmlerinden biri olabilir. Javier Bardem, Tommy Lee Jones ve Josh Brolin'in başarılı oyunculuklarıyla dikkat çeken film, içinde iki milyon dolar olan bir çantayla kaçan bir adam, onu kovalayan bir kiralık katil ve kiralık katili kovalayan bir polisin hikayesini anlatıyor."Ratatouille"

Disney ve Pixar'ın ortak projelerinden olan animasyon filmi "Ratatouille", Paris'in ünlü restoranlarından birinde çalışan genç bir aşçı ve çok iyi yemek yapabilen bir farenin ortaklığını anlatıyor.


20. Yılını Kutlayan Filmler (2002):"Spider-Man"

21. yüzyılın bu ilk Spider-Man filmi yayınlandığında yalnızca Spider-Man hayranlarının değil, o zamana kadar çekilen süper kahraman filmlerinden pek de memnun olmayan tüm izleyicilerin beğenisini kazandı. Muhtemelen günümüz sinemasının büyük bir bölümü, ağırlıklı olarak süper kahraman filmlerinin egemenliğindeyse bunu "Spider-Man"e borçluyuz."Chicago"

En İyi Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Kostüm, En İyi Montaj ve En İyi Müzik dallarında altı Oscar ödüllü "Chicago" müzikalinin başrollerinde Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones ve Richard Gere gibi ünlü oyuncular yer alıyor. İki idam mahkumu kadının kendilerini kurtarmak için kamu oyunun ve avukatlarının ilgisini çekmek amacıyla ün mücadelesine tutuşmasını izliyoruz."Harry Potter and the Chamber of Secrets"

"Harry Potter" serisinin ikinci filmi "Harry Potter and the Chamber of Secrets"da, soyları nedeniyle yarı büyücü olan öğrencilerin bir bir saldırıya uğramaları sonucu, Harry ve arkadaşları Sırlar Odası'nı bularak oradaki canavarı durdurmaya çalışır."The Lord of the Rings: "The Two Towers"

Tolkien'in unutulmaz eseri "Lord of The Rings"in film üçlemesinin ikincisi olan "The Lord of the Rings: The Two Towers"da, Frodo ve arkadaşlarının Mordor'a doğru yaptıkları maceralı yolculuğa devam etmelerini izliyoruz. Peter Jackson'ın yönettiği filmin başrollerinde Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Orlando Bloom, Sean Astin, Billy Boyd, Christopher Lee, Cate Blanchett ve Dominic Monaghan yer alıyor.


25. Yılını Kutlayan Filmler (1997):"Men In Black"

Günümüzde de devam eden "Men In Black" filmlerinin ilkinde, bir polis memurunun dünyayı uzaylı düşmanlardan korumak amacıyla kurulmuş gizli bir organizasyona katılmasını izliyoruz. Tommy Lee Jones ve Will Smith'in enerji ve uyumları muhtemelen filmin en büyük başarılarından biridir."Good Will Hunting"

M.I.T.'de hademe olarak çalışan Wil Hunting'in matematiğe olağanüstü bir yeteneği vardır. Ancak bu konuda kendisini gösterebilmesi ve hayattaki yolunu bulabilmesi için psikoloğundan yardım almalıdır. Robin Williams, Matt Damon ve Ben Affleck'in oyunculuklarıyla büyük başarıya ulaşan filmin senaryosunu da Matt Damon ve Ben Affleck birlikte yazmış."Titanic"

Asla batmaz denilen Titanic yolcu gemisinin bir buz dağına çarparak batması sonucu birçok insanın hayatını kaybettiği olayın hikayesi, aristokrat bir genç kızın gemide tanıştığı yoksul bir sanatçıya aşık olması üzerinden anlatılıyor. James Cameron'ın yazıp yönettiği "Titanic"in başrollerinde Leonardo Dicaprio ve Kate Winslet bulunuyor. Filmin yapım sürecinde James Cameron, küçük bir denizaltı ile Titanic'in batığına inerek filmdeki geminin aslına uygun olması için araştırmalar yapmıştı.


30. Yılını Kutlayan Filmler (1992):"Reservoir Dogs"

Quentin Tarantino'nun en kült, en sevilen işlerinden "Reservoir Dogs", bugün hala birçok yapımda göndermeler yapılan, referans verilen bir film. Basit bir mücevher soygunun kocaman bir karmaşaya dönüşmesi sonucu soyguncular içlerinden birinin köstebek olduğunu düşünmeye başlar."Death Becomes Her"

Ölümsüzlük tedavisinin, uzun zamandır süren düşmanlığını bitirmek için bir yol olabileceğini fark eden bir kadını izlediğimiz "Death Beacomes Her", günümüzde hala güncelliğini korumayı başaran bir film. Bunda konusu kadar, başarılı komedi anlayışı ve tabii ki Meryl Streep, Bruce Willis ve Goldie Hawn'ın inanılmaz oyunculuklarının da etkisi büyük."Dracula"

Bram Stoker'ın aynı adlı romanından uyarlanan "Dracula" sinematografisiyle bugün hala takdir edilmeye devam ediyor. Francis Ford Coppola'nın yönetmenliğini yaptığı, Gary Oldman, Keanu Reeves, Winona Ryder ve Anthony Hopkins'in başrollerinde yer aldığı "Dracula", İngiltere'ye gelerek avukatı Jonathan'ın nişanlısı Mina'yı baştan çıkarmaya çalışan yüzlerce yıl yaşındaki Dracula'nın hikayesini anlatıyor.


35. Yılını Kutlayan Filmler (1987):"Moonstruck"

Norman Jewison imzalı "Moonstruck"ın başrollerinde Cher ve Nicolas Cage yer alıyor. Evlenmeyi kabul ettiği adamın kardeşine aşık olan Loretta'nın kendini bulduğu zor durumu anlatan film, en kült romantik komedilerden."Dirty Dancing"

Ailesiyle birlikte yaz tatilini geçirdiği tesisteki dans eğitmeni Johnny'ye aşık olan Frances'in büyüme hikayesini izliyoruz. Frances ve Johnny'nin dans sahneleri ve filmden bazı sözler o kadar ünlü ki günümüz film ve dizilerinde "Dirty Dancing"e birçok gönderme yapılmaya devam ediliyor."Full Metal Jacket"

Efsanevi yönetmen Stanley Kubrick'in savaş eleştirisini askerler üzerinden yaptığı "Full Metal Jacket", seyirciyi farklı zamanlara taşıyarak savaşın en rahatsız edici taraflarını o güne kadarki filmlerin "kahramanlık hikayesi" olarak sunduğu bakış açısından farklı bir yol izleyerek anlatıyor.


40. Yılını Kutlayan Filmler (1982):"E.T. The Extra-Terrestrial"

Steven Spielberg'ün en ünlü eserlerinden "E.T. The Extra-Terrestrial" filminde, bir uzaylıya evine dönmesi için yardımcı olmaya çalışan küçük bir çocuk ve E.T. arasındaki sevimli dostluğunu izliyoruz."Blade Runner"

Zamanında gişede beklenen başarıyı gösteremeyip sonrasında kültleşen filmlerden "Blade Runner"da, görevi insan görünümündeki robotlar 'replicant'ları yakalamak olan bir dedektifi izliyoruz. "İnsan olmak nedir?", "Yaşamak için insan olmak mı gerek?" gibi konuları tartışan "Blade Runner"ın yönetmen koltuğunda Ridley Scott yer alırken, oyuncu kadrosunda da Harrison Ford, Rutger Hauer ve Sean Young gibi isimleri görüyoruz."Star Trek II: The Wrath of Khan"

"Star Wars"un o zamanlar sinemadaki en büyük rakibi "Star Trek" serisinin ikincisi olan "Star Trek II: The Wrath of Khan", Enterprise ekibi ve Amiral Kirk'ün, eski düşmanı Khan Noonien Singh'i durdurmaya çalışmasını anlatıyor.


45. Yılını Kutlayan Filmler (1977):"Saturday Night Fever"

"Saturday Night Fever", yalnızca disko müziğini popülerleştirmekle kalmadı, bir zamanlar televizyon oyuncusu olan John Travolta'nın sinema yıldızı olarak parlamasını da sağladı. Aile problemlerinden kaçmaya çalışan genç bir lise mezununun dans pistlerini ele geçirmeye başlamasını izliyoruz."Star Wars"

"Star Wars", bir diğer adıyla "Star Wars: Episode IV – A New Hope", serinin ilk filmi olması nedeniyle bir efsanenin doğuşu olarak görülebilir. Filmleri izlemeyenlerin bile muhakkak ismini duyduğu Luke Skywalker, Princess Leia, Darth Vader, Han Solo, Obi-Wan Kenobi gibi ünlü karakterlerle ilk kez bu filmde tanışıyoruz."Annie Hall"

Boşanmış bir komedyen ve eski sevgilisi Annie Hall ile aniden biten ilişkisi çevresinde ilerleyen "Annie Hall", Woody Allen'ın tarzını en net gördüğümüz filmlerden. En İyi Film ödüllü "Annie Hall", Woody Allen'a En İyi Yönetmen, Diane Keaton'a En İyi Kadın Oyuncu ve Woody Allen ile Marshall Brickman'a En İyi Orijinal Senaryo Oscar'larını kazandırmıştı.


50. Yılını Kutlayan Filmler (1972):"The Godfather"

Francis Ford Coppola'nın "The Godfather" serisi, sinema tarihinin en kült filmleri arasında görülerek tanınırlığını hala sürdürüyor. Serinin ilk filmi "The Godfather"da Corleone Ailesi'nin mirasını devralmak için isteksiz oğlunu yetiştirmeye çalışan suç lideri Vito Corleone'yi takip ediyoruz."Cabaret"

Bir yanda Nazi Partisi güç kazanmaya başlamıştır, bir yanda ise Berlin'de bir şarkıcının müzik, dans ve romantizm hayatı vardır. Liza Minnelli'yi Liza Minnelli yapan en ünlü filmlerden "Cabaret"de "Hayat biz plan yaparken başımıza gelenlerdir" sözünün gerçek karşılığını izliyoruz.


55. Yılını Kutlayan Filmler (1967):"The Graduate"

Kafası karışık genç bir üniversite öğrencisinin, komşusu ve komşusunun kızı arasında kaldığı bir aşk üçgenini izliyoruz. Dustin Hoffman'ın başrolün oynadığı "Tha Graduate"taki ünlü Mr. Robinson karakterini ise Anne Bancroft canlandırıyor."Bonnie and Clyde"

Eski bir mahkum olan Clyde'a ve aşık olan Bonnie, birlikte araba hırsızlığından banka soygununa geniş bir suç fırtınasına girerler. "Bonnie and Clyde"dan bahsedilen çoğu filmde ikilinin ve filmin sonu açık edilse de mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.


60. Yılını Kutlayan Filmler (1962):"To Kill A Mockingbird"

Harper Lee'nin aynı adlı ünlü romanından uyarlanan "To Kill a Mockingbird" filminde, haksız yere suçlanan siyahi bir adamı savunmaya çalışan avukat Atticus Finch'in bir yandan da çocuklarını toplumun önyargılarından uzak bir şekilde yetiştirmeye çalışmasını izliyoruz."What Ever Happened to Baby Jane?"

Giderek yaşlanan eski bir çocuk yıldız olan Jane, kız kardeşiyle birlikte yaşadığı evde büyük sıkıntılar yaşamaya başlar. İki kardeş birbirlerine duydukları nefret, kıskançlık ve sırlarla birbirlerine işkence eder. Kız kardeşleri canlandıran Bette Davis ve Joan Crawford'un gerçekte de birbirlerinden nefret ettikleri söylenmekte ve "What Ever Happened to Baby Jane?"in psikolojik gerilim konusundaki başarısının altındaki en büyük nedenlerden birinin bu olduğu düşünülmekte.


65. Yılını Kutlayan Filmler (1957):"12 Angry Men"

Bu filmi görmediyseniz bile "Bir '12 Angry Men' değil ama iyi bir film" yorumunu duyduysanız "12 Angry Men"in sinema tarihindeki konumunu ve ününü aşağı yukarı biliyorsunuzdur. 12 erkekten oluşan jürinin bir idam davasını tartışmalarını izlediğimiz film Sidney Lumet'nin başyapıtı olarak kabul ediliyor."Det Sjunde Insgelet"

Ünlü yönetmen Ingmar Bergman'ın yazıp yönettiği "Det Sjunde Inseglet" filmini izlemediyseniz dahi filmden paylaşılan sahne veya karelere mutlaka denk gelmişsinizdir. Haçlı Seferleri'nden dönen bir şövalyenin, Kara Veba'ya yakalanarak Azrail'le karşılaması ve onunla satranç maçı oynayarak hayat, ölüm ve Tanrı'nın varlığı üzerine yaptığı sorgulamaları izliyoruz.


70. Yılını Kutlayan Filmler (1952):"Singin' In The Rain"

Gerek komedisi gerekse de şarkılarıyla asla eskimeyen filmlerden biri olan "Singin' In The Rain", 1920'ler Hollywood'unda ilk sesli filmlere geçiş dönemini anlatıyor. Kathy, ünlü bir film yıldızı olup sesi çok kötü olan Lina'nın dublörlüğünü yapmaya başlar. Lina başta bu durumdan memnunken bir süre sonra, çoğu filmdeki partneri Don ile Kathy arasındaki yakınlaşmadan rahatsız olmaya başlar."Ikiru"

Uluslararası sinema alanındaki en tanınmış yönetmenlerden Akira Kurosawa'nın "Ikiru" filminde, ölümcül bir kansere yakalandığını öğrenen bir bürokratın hayatın anlamını bulmaya çalışmasını izliyoruz.


75. Yılını Kutlayan Filmler (1947):"Miracle on 34th Street"

George Seaton'ın yazıp yönettiği "Miracle on 34th Street", belki de en bilindik, en klasikleşmiş yılbaşı filmi. Bir annenin tuttuğu Noel Baba rolündeki adamın gerçekten Noel Baba olduğunu iddia etmesiyle başlayan bir hikaye anlatılıyor. Acaba bu yaşlı adamın akıl sağlığı yerinde mi değil, yoksa gerçek bir mucizeyle mi karşı karşıyayız?"The Lady from Shanghai"

Sinema tarihinin başyapıtlarından biri kabul edilen "Citizen Kane"in yönetmeni Orson Welles'in yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı "The Lady from Shanghai", Elsa isimli evli bir kadına aşık olan Michael'ın kendisini tuhaf bir ilişki yumağı ve cinayet gizemi ortasında bulmasını anlatıyor.


80. Yılını Kutlayan Filmler (1942):"Casablanca"

Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman'ın başrollerinde yer aldığı "Casablanca", tüm zamanların en ünlü filmlerinden biri olabilir. Bir kafe sahibinin, eski sevgilisi ve onun kocasına Nazi'lerden kaçmaları için yardım edip etmek konusunda karar vermeye çalışmasını izliyoruz.


85. Yılını Kutlayan Filmler (1937):"Snow White and the Seven Dwarfs"

Walt Disney'in ilk uzun metraj animasyon filmi olan "Snow White and the Seven Dwarfs"un, Disney'in ve günümüz sinema sektörünün kaderini belirleyen bir mihenk taşı olduğunu söyleyebiliriz.


90. Yılını Kutlayan Filmler (1932):"Trouble In The Paradise"

Hırsız bir adam ile yankesici bir kadının ortak olup, parfüm şirketi sahibi bir kadını dolandırmaya çalışmasıyla başlayan, ancak zamanla düğümlenen bir aşk hikayesine dönüşmesini izliyoruz.


95. Yılını Kutlayan Filmler (1927):"Metropolis"

Sinema tarihinin ilk bilim kurgularından olan Fritz Lang'in ünlü "Metropolis"i, gelecekteki bir şehrin işçi sınıfı ve üst sınıf olarak bölünmüş toplumsal yapısını anlatan distopik bir sessiz film."The Jazz Singer"

Sessiz film dönemini bitiren ilk sesli yapım olarak anılan "The Jazz Singer", siyahi karakterleri canlandıran beyaz oyuncuların yüzünü siyaha boyayarak resmedildiği "blackface" gibi problematik kısımları haricinde çığır açan bir film. Başrolü Al Jolson'ın filmi tanıtırken kurduğu "Daha hiçbir şey görmediniz" sözünün ne kadar yerinde olduğunu günümüz sinemasının geldiği noktadan net bir şekilde fark edebiliyoruz.


100. Yılını Kutlayan Filmler (1922):"Nosferatu"

Sinema tarihindeki ilk vampir filmi olarak bildiğimiz "Nosferatu", zamanında "Dracula"nın yazarı Bram Stoker'ın mirasçıları tarafından "Dracula"dan çalınmakla suçlanarak, tüm kopyalarının yok edilmesi için dava açılmış olsa da bu yıl 100. yaşını kutlamayı başardı."Nanook of the North"

İlk uzun metraj belgesel olarak kabul edilen "Nanook of the North"un ismi, daha çok alanın akademisyenleri ve sinema öğrencileri tarafından bilinse de modern belgeselin atası olarak önemli bir yere sahip. Yönetmen Robert J. Flaherty, bu proje için Nanook isimli bir eskimo ve ailesinin hayatlarını bir yıl boyunca kayda almış.


Dünyanın Sonu Konulu Filmler

"Don't Look Up" Filmi Üzerine

En Çok Hasılat Yapan Filmler

EN ÇOK OKUNANLAR

2022 Kış Sezonunun Öne Çıkan Sokak Stilleri
2022 Kış Sezonunun Öne Çıkan Sokak Stilleri

2022 Kış Sezonunun Öne Çıkan Sokak Stilleri

1 dakika okunma süresi
VakıfBank Kadın Voleybol Takımı ile Söyleşi
VakıfBank Kadın Voleybol Takımı ile Söyleşi

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı ile Söyleşi

1 dakika okunma süresi
Geçmişte Günümüze: Rihanna
Geçmişte Günümüze: Rihanna

Geçmişte Günümüze: Rihanna

1 dakika okunma süresi
Televizyon Ekranlarının Stil İkonları
Televizyon Ekranlarının Stil İkonları

Televizyon Ekranlarının Stil İkonları

1 dakika okunma süresi
Yılın İlk Merkür Retrosunda Burcunuzu Neler Bekliyor?
Yılın İlk Merkür Retrosunda Burcunuzu Neler Bekliyor?

Yılın İlk Merkür Retrosunda Burcunuzu Neler Bekliyor?

6 dakika okunma süresi
2022'nin En Yeni Bakım Ürünleri
2022'nin En Yeni Bakım Ürünleri

2022'nin En Yeni Bakım Ürünleri

1 dakika okunma süresi
Sanat Tarihindeki En Ünlü Öpücükler
Sanat Tarihindeki En Ünlü Öpücükler

Sanat Tarihindeki En Ünlü Öpücükler

1 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Ocak 2022'de İzlenebilecek Dizi Önerileri
Ocak 2022'de İzlenebilecek Dizi Önerileri

Ocak 2022'de İzlenebilecek Dizi Önerileri

Ocak 2022'de Vizyona Girecek Yerli ve Yabancı Film Önerileri
Ocak 2022'de Vizyona Girecek Yerli ve Yabancı Film Önerileri

Ocak 2022'de Vizyona Girecek Yerli ve Yabancı Film Önerileri

Netflix'teki En İyi Dönem Dizileri
Netflix'teki En İyi Dönem Dizileri

Netflix'teki En İyi Dönem Dizileri

Disney “Death on the Nile” Filminden Yeni Afişler Paylaştı
Disney “Death on the Nile” Filminden Yeni Afişler Paylaştı

Disney “Death on the Nile” Filminden Yeni Afişler Paylaştı

En Çok Hasılat Yapan Filmler
En Çok Hasılat Yapan Filmler

En Çok Hasılat Yapan Filmler

2022 Yılının En Çok Beklenen Filmleri
2022 Yılının En Çok Beklenen Filmleri

2022 Yılının En Çok Beklenen Filmleri

Oscar Ödüllü Romantik Filmler
Oscar Ödüllü Romantik Filmler

Oscar Ödüllü Romantik Filmler

Dünyanın Sonu Konulu Filmler
Dünyanın Sonu Konulu Filmler

Dünyanın Sonu Konulu Filmler

“Game of Thrones”un Tahtına Oturabilecek Fantastik Diziler
“Game of Thrones”un Tahtına Oturabilecek Fantastik Diziler

“Game of Thrones”un Tahtına Oturabilecek Fantastik Diziler

Sinema Tarihinde ‘Very Peri'
Sinema Tarihinde ‘Very Peri'

Sinema Tarihinde ‘Very Peri'

Netflix'te İzleyeyebileceğiniz 10 Brad Pitt Filmi
Netflix'te İzleyeyebileceğiniz 10 Brad Pitt Filmi

Netflix'te İzleyeyebileceğiniz 10 Brad Pitt Filmi

“Kulüp” Dizisi Hakkında
“Kulüp” Dizisi Hakkında

“Kulüp” Dizisi Hakkında