TEMA OTELLER

09.03.2017 11:58:29

Dünyanın dört bir tarafında turistlerin ilgisini çekmek için tema oteller açılıyor. Kimisi Harry Potter kimisi otomobil konseptiyle ziyaretçilerini ağırlıyor.

Birçok insan artık tatil tercihini yurt dışından yana kullanıyor. Eskiden çok daha pahalı olan yurt dışı tatili artık o kadar da pahalı değil. Örneğin; yurt dışında tatil tercih edenler bu yıl otellere daha az ödeme yaptılar. Her geçen yıl artan turist sayısı sayesinde de çok daha uygun fiyatlara konsept otellerde konaklamak mümkün. Süper kahraman konseptlerinden su altı konaklamalarına kadar türlü türlü temalı odalar ziyaretçilerini bekliyor.

Yılın ilk çeyreğinde en çok tercih edilen bazı tema oteller:

GEORGIAN HOUSE HOTEL -- LONDRA
163 yıllık tarihi bir binada hizmet veren otelde her odada ayrı bir Harry Potter ve büyü dünyası konsepti bulunuyor. Bilhassa çocuklu ailelerin tercih edeceği bu otel Londra’nın Victoria istasyonuna yakın bir konumda. Ayrıca otelde konaklama gerçekleştiren misafirler Harry Potter’ın çekildiği stüdyoya tur da gerçekleştirebilir.

OCEAN SUITS – SINGAPUR
11 Odası su altında bulunan bu ultra lüks otelde okyanusun içinde uyumaya hazır mısınız? Suitlerin bir kısmının su altında olduğu bu tasarım odalarda 11 farklı tasarımcının imzası bulunuyor. Görüntüleme paneli yükseldiğinde ışıklar otomatik olarak karartılıyor. Tıpkı tiyatro salonlarında olduğu gibi…

V8 HOTEL - STUTTGART
Mütevazi bir girişi olan otelin hemen hemen her yerinde motor sporları ve otomobillerle ilgili bir parçaya rastlamak mümkün. Büyük çocuklara hitap eden otelde 10 farklı temada özel konsept bulunuyor. Odalarda araç yıkamadan yarışlara, nostaljik araçtan benzin istasyonuna kadar farklı temalar bulunuyor.

KARAVAN OTEL – BERLİN
Otel, kamp yapmayı denemek isteyenler için tehlikesiz ve romantik bir konaklama olanağı sağlıyor. Berlin’in Hüttenpalast Bölgesi’nde bulunan otelde aynı katta farklı karavanlarda kalmak mümkün. Kendi içinde bahçesi bile bulunan bu sempatik karavanlar Berlin’e gelen turistlerin gezmek için de bir numaraları mekanları arasında yer alıyor.  

PAYLAŞ