Astrolojik Aşk Rehberi: Başak

Astrolog Filiz Özkol, Başak burçları için astrolojik aşk rehberi hazırladı.

YAZAR: FİLİZ ÖZKOL
ABONE OL
31 Ağustos 2020 Pazartesi 16:06 | Son Güncellenme:
18 dakika okunma süresi
Astrolojik Aşk Rehberi: Başak

via GIPHY

BAŞAK

Mantık ve duygu karmaşası yaşadıkları için, sürekli düzen arayışı içindedirler. Yaşamlarında gerçek aşkın sadece mantık süzgecinden geçtiğine inandıklarından, isteklerine kavuşmak ve idealleri için yaşarlar. İstemeseler de ön yargılı olmaktan kendilerini alamazlar. Birlikte olduğu kişi sürekli mükemmel görmek istedikleri için, partnerlerini tenkitleriyle yaşamlarından bezdirebilirler.Yüksek standartları zamanla kendilerini de rahatsız eder. Çok geç yaşlarda evlenen birçok müzmin bekar Başak bulmanız mümkündür. Kendilerini kolay teslim edemezler. Yaşamı sorgulamaktan vazgeçmedikleri müddetçe duygularında önyargılı olmaya devam ettikleri müddetçe aşklarını zor yaşayacaklardır.

BAŞAK ERKEKLERİ

Yaşama sade bakan doğal ve samimi kişilerdir. Onlarla yaşamak kolay değildir. Çünkü disiplin duygusu içinde yaşadıkları için, birlikte oldukları kişilerin de yaşam düzenlerine karışırlar. Titiz ve sorgulayıcıdırlar. Amaçsız ve beklentisiz kişiler için, zaman harcamaktan hoşlanmazlar. İyi bir aile reisi oldukları söylense de, bunu geciktirmek için her türlü yolu denerler ve müzmin bir bekar olmaktan kurtulamazlar. Aşk ilişkileri zordur. Sürekli denetleme duyguları yüzünden partnerleriyle aralarında sorun çıkar. Baba oldukları zaman da bu duyguyu geç tatmanın keyifsizliğini duyarlar. Onları en iyi koşullarda yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Çocukları onların düzenlerinden sıkılsa bile en küçük sorunlarında yanlarında, babalarını görmekten keyif alırlar. Temkinlidirler ve hata yapmaktan çekinirler. Mükemmel olmak için her türlü olanakları sonuna kadar savunur ve kullanırlar. Yapmak istedikleri ile hayalleri arasında uçurum yoktur. Dünyayı kendi kişisel çerçevesinden görmeye alışkındırlar. Duygusal istekleri ve arzuları ön plandadır. Sabit düşünme konusunda ısrarcı ve ödün vermedikleri için kendini zorlayacak konular ortaya çıkacaktır.

BAŞAK KADINLARI

Garip bir doğaları vardır. Az veya çok, kendilerine yeten tavırlarıyla evliliğe her zaman tepkilidirler. Seçici ve eleştirici tutumlarıyla, aşkı sürekli kendilerinden uzaklaştırırlar. Hele evliliği hiç yaklaştırmazken, ilişkilerinde bencilliklerini ortaya koyarlar. Eğer bir gün gerçekten evlenmeyi isterlerse, ilişkilerini saygı ve mantık çerçevesinde yürütürler. Mükemmelliği arayan bir kişi olarak, seçtikleri eş onları fazlasıyla hak eder. Onlar da bunun farkındadır. Bu evlilikte, asla ayrılığa yer olmayacaktır. Kusursuz bir anne örneği oldukları için, çocuklarının da her konuda mükemmel olmasını isterler. Ev ve iş yaşamı aynı derecede önemli olduğundan, her ikisini de başarılı bir şekilde götürürler. Çocuklarıyla terbiyeli ve söz dinleyen çocuklar olarak saygılı bir şekilde ilişkilerini yürütürler. Klasik ve sade zevkleri vardır. Hedeflerini iyi seçerler. Başarı için hiçbir engel tanımazlar. Tarafsız gibi görünseler de, taraf tutarlar. Tutkulu fakat kinci değildirler. Duygu ve mantık arasında müthiş bir denge kurma yetenekleri vardır. İlişkilerinde çok severlerse taviz verirler. Tenkit edilmeye gelemezler.

via GIPHY

BAŞAK-KOÇ

Koç insanı ile başlangıçta iyi anlaşırsınız. Koç sizi merak edecek, ilgilenecek ve üstünüze düşecektir. Fakat o, iflah olmaz bir maceracıdır. Onun hevesli, sabırlı ve yenilikçi yapısı ilk anlarda ilginizi çekecektir. Üstelik cazip bir Koç’a hayır demek mümkün değildir. Siz onun kadar ateşli, isteseniz de olmazsınız. Sizin eleştirici yönleriniz, bir Koç karşısında oldukça hafif kalacaktır. O çok daha kırıcı konuşan biridir. Sizden uzaklaştığı anda da geri dönmesi kesinlikle imkansızdır. Bu aşk dayandığı yere kadar gider ve bir gün kesinlikle biter, unutmayın.

BAŞAK-BOĞA

İşte birbirlerini anlayan iki kişi bir arada. Her ikiniz de maddeye önem verirsiniz. Yalnız Boğa ihtiraslı ve derin duyguların insanıdır. Kolay tatmin olmaz ve her şeyin en iyisini ister. Siz eleştiriyi sever ve dilinizi sivri kullanırsınız. Fakat bir Boğayı yaralamanız kolay değildir. Sakin ve inatçı yapısı ile sizi sessizce ezebilir. Onun karşısında ne yaparsanız yapın, etkili olamazsınız. Onu değiştirmeyi düşünmez ve ona güvenirseniz. sizinle ömür boyu birlikte olacak dost ve sevgili kazanırsınız. Astrolojinin doğru ilişkilerinden biridir.

BAŞAK- İKİZLER

İkizlerle aynı elektriği paylaştığınız kesin. O da sizin gibi akıllı ve zekidir. Sizi daha ilk gördüğü anda beğenecek ve sizi elde etmenin yollarını arayacaktır. Üstelik İkizler, Başak’tan daha kurnazdır. Karşısındaki kişiyi kendine bağlamanın yollarını iyi bilir. Esprili zekasıyla sizi avucunun içine alması zor olmayacaktır. Bu ilişkinin devamı için, her türlü şart uygun olabilir. Fakat siz kendinizden daha akıllı bir insana kolay tahammül edemezsiniz. Bu ilişki bir gün bitecektir. Yol yakınken, dost kalmayı başarmalısınız.

BAŞAK- YENGEÇ

Yengeçle iyi bir frekans tutturursunuz. Fakat her zaman aranızda farklılıklar olabileceğini unutmayın. Siz mantığınızla hareket ederken, Yengeç daima duygularının sesini dinleyecektir. Sürekli değişim gösteren bir kişi ile anlaşmanız zorlaşabilir. Fakat sizin maddeye olan düşkünlüğünüzü Yengeç çok iyi algılayacak ve para biriktirmenize yardım edecektir. Sizin detaycılığınız da, onun hoşuna gidecek ve birlikte güzel bir frekans tutturacaksınız. Yengeç’in kıskançlığını körüklemediğiniz müddetçe her şey mükemmel gidecektir.

BAŞAK-ASLAN

Bir Aslan’la yaşamanın kolay olmadığını siz de biliyorsunuz. O, dünyanın kendi etrafında döndüğünü zannettiği için, cömert paylaşımcı fakat bir o kadar da ukaladır. Sevgide akılcı değildir. Kıskanç ve bencil yönlerini de yadsıyamazsınız. Bir Başak olarak siz, karşınızdaki kişiyi eleştirmeden duramazsınız. Ayrıca Aslan’ın gösterişe olan düşkünlüğü sizi çileden çıkarabilir. İlişkinizin bilançosunu çıkardığınız zaman zarar hanesi öylesine fazladır ki, her ikiniz de duygusal iflasın eşiğine gelmeden yollarınızı ayırmalısınız. Her şey masum bir flört sınırında kalmalı.

BAŞAK- BAŞAK

Birçok ortak özelliğe sahip mantıklı bir beraberlik. İkiniz de maddeye önem veriyor, dostlarınızla bir arada olmaktan hoşlanıyor ve saatlerce sohbet etmeye bayılıyorsunuz. İkiniz için de detaylar çok önemli ve birlikte plan yapmayı seviyorsunuz. Üstelik ikiniz de kaliteli bir yaşamı amaçlıyorsunuz. Her şey buraya kadar güzel ilerlese de, karşılıklı eleştirici tavırlarınız yüzünden ilişkinizi olumsuz hale getirebilirsiniz. Astrolojinin en özel beraberliğini yok etmeye ikinizin de hakkı yok. Bu beraberlik yıllar geçtikçe daha da güzelleşecektir.

BAŞAK-TERAZİ

Bir Terazi’yi anlamak kolay değildir. Akıl ve duygu arasında köprü kurabilen böylesine farklı bir kişi ile beraberlik herkese nasip olmaz. Terazi de parayı sizin kadar sever fakat, o biriktirmekten çok, güzel yaşamak ve harcamak için sahip olmayı arzular. Terazi’yi eleştiremezsiniz. Eğer böyle bir hata yaparsanız, size kırılacak, küsecek ve hemen uzaklaşacaktır. Oysa o, şimdiye kadar rastlayacağınız en seçkin özelliğe sahiptir. Ne olursa olsun, bu beraberliğinizi korumak zorundasınız.

BAŞAK-AKREP

Sizin akılcı mantıklı dostluk seven yapınız; Akrep’in kuşkucu, zeki ve sezgileri güçlü yönüyle çok güzel örtüşür. İkiniz de, birbirinizde tazelenir ve canlanırsınız. Uzun süredir istediğiniz bir ilişkidir ve bu beraberliği korumak için her türlü fedakarlığı yaparsınız. Akrep, sevdiğini benimser ve sahip çıkar. Başak alışkanlıklarına değer verir. Akrep’in aşkı onda bağımlılık yaratır ve aralarında vazgeçilmez bir birliktelik başlar. Kendi içinde sorunları bile olsa, aşkları bir ömür boyunca güçlü bir şekilde sürecektir.

BAŞAK- YAY

Yay kişisi çok yönlüdür. O, duygularından çok mantığıyla hareket eder. İhtiraslı ve idealist bir yapısı vardır. Hiç kimsenin etkisinde kalmaz ve bireysel yaşamaktan hoşlanır. Başlangıçta zeki ve akılcı yaklaşımlarınız ona ilginç gelecektir. Daha sonra pırıltılarınız sönecek ve çıplak kalan bu ilişkiye fazla rağbet göstermek istemeyecek ve düşüncelerini korkusuzca söyleyecektir. Onun dürüstlüğü karşısında büyülenebilirsiniz. Fakat unutmayın bir Yay’la anlaşmak kolay değildir ve beraberliğinizde ısrar ederseniz sizi sürekli üzecektir.

BAŞAK-OĞLAK

İşte sizinle her konuda anlaşmaya hazır bir kişi. Her zevkiniz ortaktır. Oğlak akıllı, kuşkucu , mantıklı ve güven vericidir. Ayrıntılara önem verir. Sizinle ilgili detayları unutmayacak ve jestleri ile sizi büyüleyecektir. Bir Oğlak’ta her zaman istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Madde ve gelecek kaygısını sizin gibi o da duyar ve sürekli yaşam şartlarını genişletmeye çalışır. Onun içine kapanık tavırları sizin sayenizde dış dünyaya açılır. Kendini sizin yanınızda farklı ve mutlu hisseder. Bu beraberliği hiç kimse yıkamaz.

BAŞAK- KOVA

Kova insanı akıllı ve zekidir. Bilgiye önem verir. Yüksek idealleri olan bu kişinin değer verdiği her şey, sizin de ilginizi çekecektir. Modern gibi görünür. Aslında tutucu ve alışkanlıklarına bağlıdır. Onun bu özelliklerini görecek ve birlikteliğiniz için daha çok olumlu şeyler düşüneceksiniz. Duygusal olmaktan çok akılcılığa dayanan bu beraberlik; herkes kendi görevlerini çok iyi bilirse ömür boyu sürecektir. Eleştirici yönlerinizi daha dikkatli kullanmanızı Kova size zaten öğretecektir. İlişkinize sahip çıkmalısınız.

BAŞAK- BALIK

Duygulu, hassas, alıngan bir Balık’la geçinmeniz son derece zordur. O, yaşama sadece duygularıyla bakar. Sizin mantıklı yaklaşımlarınızı anlayamaz. Öğrenmeye meraklı yapısı sayesinde farklı bir şeyler paylaşabilir, aynı düzeyde kafa yapısına sahipseniz, ona çok şey öğretebilirsiniz.Her ikiniz de zamanla birlikte paylaşmayı öğreneceksiniz. Fakat bu ilişkide daima aranızdaki elektrik eksik kalacaktır. Sizdeki dostluk duygusu onda da mevcuttur. Yıllar geçtikçe beraberliğinizde azalan bir şeyler olacaktır.

via GIPHY

BAŞAKLAR AYRILIĞI NASIL YAŞAR ?

Siz bir Merkür insanısınız. Akılcılığı asla elden bırakmazsınız. Olabilecek olaylara sanki hazırlıklısınız. Bir an düşünür ve nerede hata yaptığınızı algılamaya çalışır, ilişkinizi kısa bir sorgulamadan sonra hiç kimseyi suçlamadan unutmaya çalışırsınız. Her şey mantık çerçevesi içinde yaşanmış ve bitmiştir. Zaten çalışmayı öyle çok seviyorsunuz ki; kendinize her zaman yeni sorumluluklar bulursunuz. Yaşadığınız ilişkiden edindiğiniz tecrübelerin avantajlarını daima lehinize kullanır, hatta çevrenize bu konuda ahkam bile kesebilirsiniz. Öyle ya, herkes aşk acısını unutmaya çalışırken, güçlü kişiliğiniz bu tür ilkel duygulara yenik düşmemeli. Ama bilirsiniz ki; bir gün aniden herhangi bir zamanda ve yerde, yüreğinizin bir yerlerinde gizli burukluklar hala içinizi acıtıyor. Boş verin aldırmayın. Yaşamı güzelleştiren bu duygular değil mi?   

Etiketler: ASTROLOJİ, BURÇ, BAŞAK

EN ÇOK OKUNANLAR

Yaz Düğünlerine Ne Giymeli?
Yaz Düğünlerine Ne Giymeli?

Yaz Düğünlerine Ne Giymeli?

1 dakika okunma süresi
Bodrum'un Favori Adresleri
Bodrum'un Favori Adresleri

Bodrum'un Favori Adresleri

1 dakika okunma süresi
Alaçatı'nın En İyi Mekanları
Alaçatı'nın En İyi Mekanları

Alaçatı'nın En İyi Mekanları

1 dakika okunma süresi
En Çok İzlenen 10 Unutulmaz Dizi Çifti
En Çok İzlenen 10 Unutulmaz Dizi Çifti

En Çok İzlenen 10 Unutulmaz Dizi Çifti

1 dakika okunma süresi
Louis Vuitton'dan Bodrum Daveti
Louis Vuitton'dan Bodrum Daveti

Louis Vuitton'dan Bodrum Daveti

1 dakika okunma süresi
En İyi Beyaz Elbise Görünümleri
En İyi Beyaz Elbise Görünümleri

En İyi Beyaz Elbise Görünümleri

1 dakika okunma süresi
Paris Haute Couture Moda Haftası'ndan Öne Çıkan Görünümler
Paris Haute Couture Moda Haftası'ndan Öne Çıkan Görünümler

Paris Haute Couture Moda Haftası'ndan Öne Çıkan Görünümler

1 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

29 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
29 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

29 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları 25 Temmuz 2021
Günlük Burç Yorumları 25 Temmuz 2021

Günlük Burç Yorumları 25 Temmuz 2021

13 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
13 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

13 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

20 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
20 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

20 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

28 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
28 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

28 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

16 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
16 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

16 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

19 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
19 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

19 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

21 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
21 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

21 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

18 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
18 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

18 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

22 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
22 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

22 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

12 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
12 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

12 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

17 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları
17 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları

17 Temmuz 2021 Günlük Burç Yorumları