Astrolojik Aşk Rehberi: Yay

Astrolog Filiz Özkol, yay burçları için astrolojik aşk rehberi hazırladı.

YAZAR: FİLİZ ÖZKOL
ABONE OL
30 Kasım 2020 Pazartesi 14:43 | Son Güncellenme:
17 dakika okunma süresi
Astrolojik Aşk Rehberi: Yay

Yay Burçları

Özgürlüğüne düşkün ve bağımsız yay insanları ile anlaşmak kolay değildir. Hayata bakış açısı farklı olduğu için ütopik düşüncelerin insanı olmakla suçlanabilir. Oysa onun kadar ‘Yaşam felsefesi’ tutarlı insana az rastlanır. Tek suçu, her şeyi kolay öğrenmek ve hızla pratiğe geçirmektir. Onun yanında hep geri kaldığınızı hissederek, suçlama gafletine düşerseniz vay halinize. Özgüveni yüksek yaylarla, bir arada yaşamak oldukça zevklidir. Bakalım, sevgili yay burçları kimlerle anlaşabilir.

Yay Kadınları

Yay kadınlarını dağınık saçlarından ve sempatik gülüşlerinden tanıyabilirsiniz. Genelde dış görünüşleri ile pek ilgilenmek istemezler. Büyüseler bile çocuksu yanlarını korumaya devam ederler. Öğrencilik yıllarındaymış gibi davranmaktan hoşlanırlar. Neşeli ve uçarcasına yürürler. Kendilerine olan güvenleri çok gelişmiştir. Yay kadınları oldukça dikkat çekicidirler. Makyaj yapmayı sevmedikleri için, gelişigüzel giyim tarzları ve doğal güzellikleri onları diğer kadınlardan farklı kılar. Başları daima dik olan yay kadınları adeta özgürlük çığlıkları atarlar. Macera tutkunudur. Dünyayı dolaşmak ve yeni insanlar tanımak en büyük tutkularıdır. Kimsenin hakkında kötü düşünmeyen iyi kalpli insanlardır. Anı yaşamayı sevdiği için, erkeğin ona önderlik yapmasından hoşlanmazlar. Evlilik onlar için önemli değildir. Zaten onu anlayacak erkek modeli de yoktur fakat iyi niyetli olduğu için ilahi bir güç daima yanında olacaktır. İyi bir anne olmayı öğrenmesi zaman alır. Çocukları ile anne olmaktan çok abla- kardeş gibidir. Bu idealist kadın maddi özgürlüğünü genç yaşlarda kazanmak ister. Oldukça çalışkandırlar ve iş disiplinleri de mükemmeldir. Sempatik tavırlarıyla daima çevresindeki insanların gönlünü almasını bilirler. Çevrelerinde daima sevilirler.

Yay Erkekleri

Asla kıskanç olmayan bu erkekle evlenmeye karar vermeden önce iki kere düşünün. Çünkü ömrünüzün birçoğunu yalnız geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Yay erkeği büyük bir maceraperest, filozof ve gezgindir. Yakışıklı ve esprili bir yay erkeği ile birlikte olmak her kadının harcı değildir. Neşeli ve yaşamla bu kadar barışık bir kişiyi bulmak çok zordur. Sürekli seyahat eder ve dünyanın her yerinde birçok dostları vardır. Ruhları yeni doğmuş bir çocuk kadar saf ve temizdir. Çevrelerinde her türlü aktiviteye duyarlı oldukları için, onları her an her yerde görebilirsiniz. Özgürlük duyguları onların vazgeçilmez bir parçalarıdır. Bir yay erkeği ile yaşamak çok kolay görünse de çoğu kez ilişkileri olumsuz biter. Çünkü bağlanma içgüdüleri çok zayıftır. Karşı cinsin baskısı ilişkisinden çabuk uzaklaşmasına neden olur. Çok iyi bir babadır. Yaşam boyunca çocukları ile arkadaş gibi olurlar. Onların hiçbir isteklerine hayır demezler ve kendilerine güvenen güçlü çocuklar yetiştirirler.

via GIPHY

Yay-Koç:

Son derece eğlenceli bir beraberlik. Her ikisinin de serüvene açık olması, keşfetme duygularını körükler ve inanılmaz bir yaşam maratonuna imza atarlar. Yay burcunun kendine güveni, koç burcu üzerinde kıvılcım etkisi yapar. Kavgaları kısa süreli ve geçicidir. Hatta karşılıklı fikir tartışmalarından büyük zevk alırlar. Kalpleri dillerinde olduğu için birbirlerinden sır saklamayı da beceremezler. Denemeye ve yaşamaya değer bu beraberlikte her şey uyumlu bir şekilde ilerleyecektir. Her ikisi de iyi bir anne ve baba olurlar.

Yay-Boğa:

Boğa hükmetmeyi sever ama yay buna asla izin vermez. Yay burcuna bir şey yaptırılacaksa, mantığına hitap edilmelidir. Boğa bunu zamanla öğrenecektir. Eğer gerçekten seviyorlarsa, 'Deneme-yanılma' yöntemi ile ilişkilerine en iyi modeli bulacaklardır. Sahiplenici boğa burçlarının söylediği sözler yaya ters gelse de, mantığı için ona hayranlık duyar. İlişkinin temelini boğalar atarken, yaylar da yapı taşlarını sıralar ve uygun bir beraberliğe birlikte yüklenirler.

Yay-İkizler:

İkisi de yaşamı en uç noktalarda yaşadıkları için, aralarında bir uyum söz konusudur. Doğru olan ve olması gereken her şey vardır bu aşkta. Şaşılacak derecede çok yönlü olan bu birliktelikte 'değişim' yaşam felsefesidir. Yay, her yönüyle eğlenceli ve mutlu bir kişidir. Birbirlerinin özgürlüklerine karışmadıkları için, ilişkileri uzun ömürlüdür. Tek kusurları, herkes kendi yoğunluğunu yaşarken birbirlerini unutma tehlikesidir. Yaşamları oldukça keyifli geçecek bu çifte, mutluluklar dilemekten başka söyleyecek sözümüz yok.

Yay-Yengeç:

Her yönüyle doğru fakat zamana ihtiyacı olan beraberliktir. Yengeç burcunun fedakarlığı, beraberliğin temel ilkesidir. Yay yaramaz çocuklar gibi koştururken, yengeç büyük bir sabırla onu bekler. Yay, korunma ihtiyacı duyduğunda hep yengece koşacaktır. Peki yengeç burcunun tahammül sınırları ne kadardır? Eğer seviyorsa bir ömür boyu sürecektir. Yay ise, aşkı bittiği anda 'hoşça kal' diyebilir. Yay, sabrı öğrenirse, beraberlikleri uzun sürebilir. Yengeç burcu ona direnme gücünü göstererek farklı bir ders verecektir.

Yay-Aslan:

Enerji dolu bir beraberlik. Her an patlamaya hazırlanan bir duygu yumağı. Yay burcunun sabırsızlığı, aslan burcunu çileden çıkarsa da tutku dolu bir aşkı paylaşırlar. Neşeli günlerinde keyiflerine diyecek yoktur. Her ikisi de yaşamı zevkli kılabilmek için, önlerine çıkan fırsatları kaçırmazlar. Bu ilişkinin tek olumsuz yönü; öfkelerinin dorukta olduğu günlerde telafisi mümkün olmayan hatalar yapabilme riskleridir. Kendilerini frenlemeyi öğrenmeli ve ilişkilerinin keyfini çıkarmalıdırlar.

Yay-Başak:

Her ikisi de aklın verdiği tüm nimetleri sonuna kadar kullanırlar. Saatler boyu konuşup ve tartışabilirler fakat pes etmeyi bilmezler. Tüm detaylar gözler önüne serilirken, kısır döngü içinde başarısız sonuçlara ulaşabilirler. Başağın gereksiz detaycılığı yay burcunun canını sıkar. Öfkesini yenemeyen yay, ilk fırsatta onu kendi haline bırakarak, gider. Yalnız kalan başak durumun anlamsızlığını bir türlü kavrayamaz. Akıl savaşlarını bırakarak, paylaşmayı öğrenirlerse denemeye değer bir ilişki diyebiliriz.

Yay-Terazi:

Hoş bir ilişki. Aşkın başlangıcı önemli değildir. Sadece başlamış olması bile doğruluğunu kanıtlar. Cana yakın yay, esprili zekasıyla teraziyi bir anda büyüler. Dengeli yapısıyla ünlü terazide her zaman özgürce bir aşkın hayalini kurmuştur. Yay, ona bu olanakları fazlasıyla sunar. Fakat en özel duyguları paylaştıkları zamanlar da bile yay aniden bu beraberliği bitirebilir. Mantık çerçevesinde, kendilerini ayrılıklara her zaman hazır hissederler. Sonuç olumsuz olsa bile yaşadıkları hayal kırıklıklarına ikisi de katlanacaktır.

Yay-Akrep:

Henüz ilişkinin başındayken bile güçlükler onları bekler. Yay burcunun sonsuz özgürlük çığlıklarını, akrep asla duymaz. Bu konuda kör, sağır ve dilsizdir. Üstelik yoğun kıskançlık oklarını sürekli yaya gönderir. Paylaştıkları duygu yüksek boyutlarda ise, iyimser yay burcu bundan gocunmayacaktır. Hatta aşkı uğruna her şeye katlanacaktır. Bu ateşli duyguların zamanla durulması gerekir, yoksa hiç istemedikleri halde, ayrılık kapılarına dayanacaktır. Yay’dan vazgeçmeyecek olan akrep için savaş o zaman başlayacaktır.

Yay-Yay:

Yaşamı bu denli serüven gibi yaşayan bir ikiliye az rastlanır. Aynı dili konuşup, aynı şeyleri düşünmenin bazen olumsuz olabileceğinin en iyi örneğisiniz. Şiddetli aşk duygularının hemen ardından, özgürlük arayışları adına, yaşadığınız kaçışlara alışmanız gerekir. Sizi anlamak zor olmasına rağmen bunu problem yapmamayı öğrenirseniz, bu beraberlikte her şey sizin istediğiniz gibi gidebilir. Aşkınız zamanla olgunlaşacak, serpilip güzelleşecektir. Yeter ki, bu aşka, gerekli zamanı tanıyın.

Yay-Oğlak:

Oğlak'ın iç disiplini ve kuralları arasında kendini kuşatılmış hisseden yay, bu ilişkiyi başlattığı için kendine sürekli kızar. Her an kaçmaya hazırdır. Oğlak burcunun tükenmek bilmeyen mantığından sıkılarak, her fırsatta kapris yapar. Bir gün her şeyin biteceğini bilse de bu ilişkinin garip kaosundan kendini kurtaramaz. Yaşamı garip bir şekilde paylaşırlarken, birbirlerini hiç kırmadan nedensizce ayrılırlar. Yıllar geçtikten sonra bile, birbirlerini gülümseyerek hatırlayacaklardır.

Yay-Kova:

Hareketli ve enerjik bir yaşamın ayrılmaz iki ateş topusunuz. Birbirini bu kadar tamamlayan iki kişiye az rastlanır. Zevkler ve duygular aynıdir. Olaylara esprili yaklaşımlarıyla birbirlerine daha da bağlanırlar. Yay burcunun neşeli tavırları, kova burcunun marjinalliği ile bir anda çakışır. Birbirlerini gördükleri anda kendilerini anlayacak olan kişiyle karşılaştıklarına o kadar emindirler ki, ömür boyu sürecek bir beraberliğin temelini atarlar. Aralarında zamansız çıkan kavgalar bile, bu aşkı asla bitirmeyecektir. 

Yay-Balık:

Özgürlük savunucusu yay burcuyla balık burcunu bir arada düşünmek imkansız gibi bir şeydir. Bu aşk sürekli kendi dikenlerine takılacağı için, zamanla kısır döngüye girecektir. Yay burcu, balık burcunun gereksiz, alıngan ve duygusal davranışlarına alışamaz. Üstelik onun kadar içsel düşleri olan biri değildir. Balık, ne kadar kendine dönükse, yay da bir o kadar çevresiyle barışıktır. Her şeyiyle olumsuz bir beraberliktir. Eğer balık ısrar ederse, yay kesinlikle ondan uzaklaşmanın yolunu bulacaktır.

Yay Burcu Ayrılığı Nasıl Yaşar?

Aklı bir karış havada gezen birine yaşam dersi veren ve onu kendisine aşık ettikten sonra da bırakıp giden kim olabilir acaba? Biliyoruz hiç kimse sizi asla terk edemedi. Hep siz sıkıldınız ve çekip gittiniz. İşte bu seferki farklı bir ilişki ve terk eden o. Aslında hiç şaşırmazsınız ve güçlü mantığınızla buna da bir çare bulursunuz. Yaşamı olduğu gibi kabul eden müthiş güvenli yapınızla bu ayrılığı bir aşk kazası olarak kabul edersiniz. Çoğu kişinin aksine, siz biriyle beraberken kişiliğinizi kaybetmiyorsunuz. Aşkı bir oyun gibi görüyor ve ne zaman kaybedebileceğiniz biliyorsunuz. Bir aşk kelebeğine ders vermek kimin haddine… Siz onu terk etmenin zaferini kutlarken; o zaten farklı kulvarlarda yaşamın tadını çıkarıyor hatta çevresinde aşk acısı çekenlere bir çok hikayeler anlatarak onları oyalıyordur.

Astrolojik Aşk Rehberi: Akrep

Astrolojik Aşk Rehberi: Terazi

EN ÇOK OKUNANLAR

Göz Altı Morluklarına Veda Etme Vakti
Göz Altı Morluklarına Veda Etme Vakti

Göz Altı Morluklarına Veda Etme Vakti

1 dakika okunma süresi
İlham Veren Düğünler
İlham Veren Düğünler

İlham Veren Düğünler

1 dakika okunma süresi
6 Adımda Sivilcelerle Vedalaşın
6 Adımda Sivilcelerle Vedalaşın

6 Adımda Sivilcelerle Vedalaşın

1 dakika okunma süresi
Süper Modellerden İlhamla Jean Giyme Rehberi
Süper Modellerden İlhamla Jean Giyme Rehberi

Süper Modellerden İlhamla Jean Giyme Rehberi

1 dakika okunma süresi
2021 Nisan Ayı Burç Yorumları
2021 Nisan Ayı Burç Yorumları

2021 Nisan Ayı Burç Yorumları

23 dakika okunma süresi
Nazlı Kayı ile 5 Soru 5 Cevap
Nazlı Kayı ile 5 Soru 5 Cevap

Nazlı Kayı ile 5 Soru 5 Cevap

5 dakika okunma süresi
Astrolojik Aşk Rehberi: Koç
Astrolojik Aşk Rehberi: Koç

Astrolojik Aşk Rehberi: Koç

25 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Prens Harry Sonunda Saraya Döndü
Prens Harry Sonunda Saraya Döndü

Prens Harry Sonunda Saraya Döndü

Astrolojik Aşk Rehberi: Balık
Astrolojik Aşk Rehberi: Balık

Astrolojik Aşk Rehberi: Balık

2021 Nisan Ayı Burç Yorumları
2021 Nisan Ayı Burç Yorumları

2021 Nisan Ayı Burç Yorumları

Astrolojik Aşk Rehberi: Koç
Astrolojik Aşk Rehberi: Koç

Astrolojik Aşk Rehberi: Koç

Kraliçe Elizabeth'in Çocukları Anlattı
Kraliçe Elizabeth'in Çocukları Anlattı

Kraliçe Elizabeth'in Çocukları Anlattı

Tohum Otizm Vakfı'ndan Mavi Işık Çağrısı
Tohum Otizm Vakfı'ndan Mavi Işık Çağrısı

Tohum Otizm Vakfı'ndan Mavi Işık Çağrısı

Meghan Markle'a İngilizlerden Destek
Meghan Markle'a İngilizlerden Destek

Meghan Markle'a İngilizlerden Destek

2021 Yılının Öne Çıkan Düğün Trendleri
2021 Yılının Öne Çıkan Düğün Trendleri

2021 Yılının Öne Çıkan Düğün Trendleri

Kraliçe Elizabeth'in Torunu Doğuştan Rugby'ci
Kraliçe Elizabeth'in Torunu Doğuştan Rugby'ci

Kraliçe Elizabeth'in Torunu Doğuştan Rugby'ci

İlham Veren Düğünler
İlham Veren Düğünler

İlham Veren Düğünler

Nisan Ayı Okuma Kulübü
Nisan Ayı Okuma Kulübü

Nisan Ayı Okuma Kulübü

Aldo Cipullo'nun Mücevher Dünyası
Aldo Cipullo'nun Mücevher Dünyası

Aldo Cipullo'nun Mücevher Dünyası