Astrolojik Aşk Rehberi: Oğlak

Astrolog Filiz Özkol, oğlak burçları için astrolojik aşk rehberi hazırladı.

YAZAR: Filiz Özkol
ABONE OL
31 Aralık 2020 Perşembe 14:14 | Son Güncellenme:
16 dakika okunma süresi
Astrolojik Aşk Rehberi: Oğlak

Oğlak Burçları


Her köşe başında ona rastlayabilirsiniz. Onu fark etmeden yanından geçer, belki de hiç görmezsiniz. Onun da, fark edilmek gibi bir kaygısı yoktur zaten. Hatta, soğuk maskesiyle size öylesine uzaktan bakar ki, ona yaklaşan adımlarınızı bile uzaktan dondurur. O, bir Oğlak’tır. Onu tanımak, yaşamı tanımaktan daha zordur. Bir Oğlak’la yaşamak öylesine zordur ki. Böyle zor bir işi hangi burç başaracak acaba?

Oğlak Erkekleri


Ketum ve ciddi tavırları ile tanınan bir Oğlak erkeğinin yumuşacık bir kalbi vardır. Dışarıdan görülen görüntüsünün altında çekingen ve duygusal bir kişilik yatar. Aklı başında ve güvenilirdir. Çevresinde olup bitenleri, mantık çerçevesinde gözlemler. Sert bir mantıkla yaklaşır ve sonuç her zaman doğrudur. Sakin ve sade kişilerdir. Olayları abartmadıkları için de bazı kişilere renkli gelmeyebilirler. Aile kavramları çok önemlidir ve klasik bir anlayışları vardır. Seçtikleri eş sosyal biridir ve geleneksel kurallara uyumludur. İyi bir babadırlar. Fakat soğuk bir yaklaşım tarzları olduğu için, daima çocukları ile aralarında belli bir mesafe vardır. Onlara yaşamı erken öğretmek için çabalarlar. Aşırı bir şekilde kuşkuculardır, kolay inanmazlar ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar. Çalışmalarında sabır ve özenle çalışırlarken, gösterişten uzak bir şekilde işlerini yaparlar.

Oğlak Kadınları


Yaşamlarında gerçek aşkın sadece mantık süzgecinden geçtiğine inanırlar ve isteklerine kavuşmak için idealleri için yaşarlar. İstemeseler de ön yargılı olmaktan kendilerini alamazlar. Birlikte olduğu kişiyi sürekli mükemmel görmek istedikleri için, partnerlerini, tenkitleriyle yaşamlarından bezdirebilirler. Yüksek standartları zamanla kendilerini de rahatsız eder Yaşamı ve aşkı ciddiye alan, ender kişilerdendir. Romantizmde bile gerçeklerden fazla uzaklaşmaz ve duygularını herkesten daha gerçekçi yaşarlar. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar.

via GIPHY

Oğlak-Koç


Zavallı Koç'lar! Yaşam boyunca hep seçmeyi öğrenmişlerdir. İstedikleri her şeyi elde etmişlerdir. Yenilgi kelimesi onlara uzak ve yabancıdır. Hele konu aşk ise, Koç'ları esir etmek mümkün mü? Dünyaya geliş nedeni, keşfetmek olan Koç'lar belli ki, bir Oğlak'la hiç karşılaşmamışlardır. İşte onlara hayat dersi verecek biri, karşılarında duruyor ve soğuk bir şekilde onu süzüyor. Önce bozguna uğradıklarını zanneden Koç’lar için, yeni bir süreç başlar. Sonuç ortada, 'Hem ağlarım, Hem giderim...'

Oğlak- Boğa


İki mantıklı güç karşı karşıya. Barış yerine savaşı tercih ederler. Herkes kendi aklını beğenir. Yanlış satıhlarda olduklarını bilseler bile, maalesef pes etmeyi bilmezler. Yolun yarısını geçtikten sonra, savaş yerine aşkı tercih ederler. Artık, herkes birbirinin zaaflarını bilmektedirler. Yapacakları tek şey vardır, aşklarını büyük bir keyifle yaşamak. Uzun ömürlü bir ilişki. Aşırı inatçılıklarını denetim altına alabilirlerse, aralarında uzun tartışmalar da olmaz. Bu ilişkide saygı ön planda olacak ve kaliteli bir beraberlik yaşayacaklardır.

Oğlak- İkizler


Oğlak genelde ne istediğini bilir, hedeflerini iyi saptar, engel tanımaz ve amacına ulaşır. Yaşamla dans eden İkizler, Oğlak'la bir türlü uyum tutturamazsa da, bu danstan vazgeçmez. O, şimdiye kadar yaşamda rastlamadığı bir partnerdir. Zor da olsa, İkizler onunla her şeyi denemeye hazırdır. Oğlak'ın fikri ise, öylesine farklıdır ki, fırtınalı İkizler’e liman olmaya hiç niyeti yoktur. Aralarında zamansız bir rüzgar başlar. Kendini ilk kurtaran İkizler arkasına bile bakmadan bu ilişkiden kaçacaktır. Oğlak’la ilgili anıları daima özel kalacaktır.

Oğlak- Yengeç


Yengeç’i sığınağından çıkarmak zordur. Mantığından çok duyguları ile yaşar. Huysuzdur, kaprislidir, romantik ve sevecendir. Fakat Oğlak'ın mantığına asla yetişemez. İkisinden birinin bu zıtlıkları kabullenip, kendini karşısındakine teslim etmesi gerekir. Bunu da yapacak olan, tabii ki, Yengeç'lerdir. Üstelik, uzun zaman içinde sabırla Oğlak'ın duygusallığının ortaya çıkmasını bekler. Bir Oğlak her zaman Yengeç’e zayıftır. Onu koruma içgüdüsüyle hareket eder ve uzun sürecek bir ilişki başlar.

Oğlak-Aslan


Bir araya gelmelerinin nedenlerini onlar da bilmezler. Çevreleri de şaşkınlıkla izlerler. Tek ortak noktaları, ikisinin de yönetici bir ruha sahip olmalarıdır. Aslan’ın, tüm görselliği ile kişiliği ortadır. Yönetici ruhunu ortaya çıkarmaktan çekinmez. Oğlak ise, çekingen yapısının ardında gizli yöneticilik ruhunu hep arka planda tutar. İkisi de gücü sevdikleri, için birliktelikleri uzun sürer. Yaşam yarışında iyi bir yarışçı olarak bu ilişkiye sahip çıksalar bile zaman içinde üstünlük savaşlarının bu aşkı bitireceği kesindir. Keşke daha mantıklı olabilselerdi.

Oğlak-Başak


Mükemmel bir ilişki. Uyumsuz söylenecek çok az söz var. Yaşama birlikte imza atmak için gelmişler, hayatı beraber taşımaya her an ikisi de hazırdır. Bazen, akıl savaşı yapsalar da, üstünlük tutkuları yoktur. Paylaşacak o kadar çok şeyleri vardır ki, yapacaklarına bir ömür yetmez. Belki, uzun vadede ilişkinin tansiyonu düşebilir. Fakat, aralarındaki iletişim asla kopmaz. Zaten ikisi de dengeli ve soğuk bir aşkı, ihtiraslı bir yaşama tercih ederler. Yıllar geçtikçe daha da anlamlı olacak bir beraberliktir bu.

Oğlak-Terazi


Her şeyi ile dengeli bir beraberlik. Yaşamı en güzel şekilde paylaşmak onların elinde. Çevresine donuk gözlerle bakan bir Oğlak, bir Terazinin bakışları ile karşılaştığı zaman sis perdesi ortadan kalkar. Yaşama puslu bakmaktan yorulan Oğlak'lar için Terazi'ler, pırıl pırıl parlayan bir gökyüzüdür. Binlerce gülücük balonları ile Oğlak'ları kuşatan Terazi'lerin zaferidir bu. Oğlak, yıllardır böyle bir aşkın özlemi içinde ellerini sevgiyle Terazi’ye uzatırken yaşam onlar için, o anda başlamıştır. Kaliteli bir beraberlik yaşanır.

Oğlak-Akrep


Karşılaşmaları karlı bir kış gününde yanan bir ateş gibidir. Hipnoz olmuş gibi birbirlerine yaklaşırlar fakat birbirlerinin manyetik alanına girmeye korkarlar. Akrep'in yakıcı duyguları Oğlak'ın donmuş yüreğini bir anda ısıtır. İkisi de şaşkın fakat mutludur. Zorlukları seven bu iki zıt tip, tüm yaşam güçlerini bu ilişkiye taşırlar. Geriye tek bir söz kalır. Ömür boyu mutlu olmaları. Beraberliklerinde yaşadıkları tek olumsuzluk, ikisinde de var olan yöneticilik ruhu. Bir gün o duyguyu da yenecek ve birlikte olgunlaşacaklardır.

Oğlak-Yay


Karmaşık bir ilişki ama eğlenceli. Yay, sosyal yapısını özel yaşamına da taşır. Yaşama iyimserlikle yaklaşan Yay'ın felsefesi Oğlak'ın çok hoşuna gider. Oğlak onun yanında kendini daha rahat ve güvende hisseder. Yay'daki coşku ve enerji Oğlak’taki karamsarlığı silip süpürür. İlişkileri gecenin karanlığından, sabahın aydınlığına geçmek gibidir. Bunu da sağlayan Yay'dır. Fakat bir gün Yay her ilişkisinde olduğu gibi yine sıkılacak ve arkasında gözü yaşlı bir Oğlak bırakacaktır.

Oğlak-Oğlak


Bu ilişkide her biri diğerinin hareketlerini anlayacaktır. Sonuçta aynı burçta doğmuşlardır. Belki, abartı zannedeceksiniz ama kesinlikle başarılı bir ilişki. İkisinin de maddi güven içinde gelecek kaygısı ile yaşamaları onları birbirine daha da yaklaştırır. Gelecekleri her zaman parlaktır. Beraberce emin adımlarla yavaş yavaş yürürken herkes kendi adımından sorumludur. İdeallerini paylaşırken, birbirlerine destek olmayı da ihmal etmezler. Bu ilişkinin ömrü kesinlikle uzundur. İkisinin de paylaşacak çok şeyleri vardır.

Oğlak-Kova


Kova'ların ilginç felsefeleri ve zorlu yapıları Oğlak için imkansız gibi bir şeydir. Tahammül sınırlarını zorlayarak Kova’lara sabırlı davranmaya çalışırlar. Kova herkese ve hiç kimseye aittir. Temelinde hep 'ben' duygusu vardır. Bu duygu yüzünden ömür boyu kalabalıklar içinde bile yalnız kalmayı yeğlerler. Oğlak’lar bu duyguyu anlayabilirler mi? Hiçbir zaman asla!

Fakat yine de bir türlü Kova’lardan kopmayı başaramazlar. Çünkü aşk duygusunu en iyi onlara Kova’lar hissettirir. Bizce yaşanılması gereken bir ilişki.

Oğlak-Balık


Balık'ın duygusal yapısı ve sığınma isteği başlangıçta Oğlak için cazip bir çekicilik yaratır. Balık iç güvensizliğini Oğlak sayesinde yener. Yaşamı tek başına yaşamaktan korkan Balık'lar, Oğlak’tan cesaret alarak güçlü olmaya çalışırlar. Bunu yaparken de, kendini rolüne öylesine kaptırır ki, bir gün sahiden gerçek bir oyuncu olur. Oğlak’lar için vakit geçtir. Yaşamı birlikte öğrenirler. Mantık ve duygu alışverişi içinde aralarında güzel bir paylaşım oluştururlar. Her ikisi için de güzel bir beraberlik.

Oğlak Burcu Ayrılığı Nasıl Yaşar?


Siz sevdiğinizden ayrılınca, her şeyin sona erdiğini düşünenlerdensiniz. Tabii bu kötümserliğiniz, bir tüp uyku hapı alıp ya da kendinizi balkondan aşağı atacak kadar ölümü arzulamak değildir. İyimserliğiniz sizi bu kabustan kurtarmaya da yetmezken, dostlarınızın tesellisi de faydasız kalır. Gerçek aşkların bir kez yaşandığına inanan birini teselli etmenin güçlüğünü yakınlarınız çok iyi bilir. Güçlü mantığınızın sizi yalnız bırakmayacağını bilmeli ve zamanla yeni bir hayat kuracağınızdan emin olmalısınız. Kendinizi işinize verirken; birçok başarının altına imza atacak, yaşadığınız hayal kırıklıkları sizi daha da güçlü kılacaktır. Yaşamın diğer yarısında, aşktan çok mantıklı ilişkileri tercih ederken, duygusal konularda hep gizli korkularınız olacaktır.

Astrolojik Aşk Rehberi: Terazi

Astrolojik Aşk Rehberi: Akrep

Astrolojik Aşk Rehberi: Yay

EN ÇOK OKUNANLAR

2021 Mart Ayı Burç Yorumları
2021 Mart Ayı Burç Yorumları

2021 Mart Ayı Burç Yorumları

35 dakika okunma süresi
Haftanın 10 Güzellik İlhamı
Haftanın 10 Güzellik İlhamı

Haftanın 10 Güzellik İlhamı

1 dakika okunma süresi
İlkbahar-Yaz 2021 Moda Trendlerine İlk Bakış
İlkbahar-Yaz 2021 Moda Trendlerine İlk Bakış

İlkbahar-Yaz 2021 Moda Trendlerine İlk Bakış

1 dakika okunma süresi
Cilt Elastikiyetini Artıran Besinler Neler?
Cilt Elastikiyetini Artıran Besinler Neler?

Cilt Elastikiyetini Artıran Besinler Neler?

8 dakika okunma süresi
Haftanın Favori 10 Stili
Haftanın Favori 10 Stili

Haftanın Favori 10 Stili

1 dakika okunma süresi
Kilo Vermeyi Hızlandıran Beslenme Önerisi
Kilo Vermeyi Hızlandıran Beslenme Önerisi

Kilo Vermeyi Hızlandıran Beslenme Önerisi

6 dakika okunma süresi
Parlak Bir Cilt İçin Besin Önerileri
Parlak Bir Cilt İçin Besin Önerileri

Parlak Bir Cilt İçin Besin Önerileri

4 dakika okunma süresi

DAHA FAZLASI

Clubhouse'un Adabı Muaşeret Kuralları
Clubhouse'un Adabı Muaşeret  Kuralları

Clubhouse'un Adabı Muaşeret Kuralları

Mart Ayı Kitap Tavsiyeleri
Mart Ayı Kitap Tavsiyeleri

Mart Ayı Kitap Tavsiyeleri

Prens Harry'den Samimi Açıklamalar
Prens Harry'den Samimi Açıklamalar

Prens Harry'den Samimi Açıklamalar

Dardanel'den Farkındalık Mesajı
Dardanel'den Farkındalık Mesajı

Dardanel'den Farkındalık Mesajı

Evcil Hayvan Sahiplerine Temizlik İpuçları
Evcil Hayvan Sahiplerine Temizlik İpuçları

Evcil Hayvan Sahiplerine Temizlik İpuçları

Şubat Ayı Kitap Tavsiyeleri
Şubat Ayı Kitap Tavsiyeleri

Şubat Ayı Kitap Tavsiyeleri

Hollywood Çiftlerinin En Eğlenceli Fotoğrafları
Hollywood Çiftlerinin En Eğlenceli Fotoğrafları

Hollywood Çiftlerinin En Eğlenceli Fotoğrafları

Burçlara Göre Hediye Rehberi
Burçlara Göre Hediye Rehberi

Burçlara Göre Hediye Rehberi

2021 Şubat Ayı Burç Yorumları
2021 Şubat Ayı Burç Yorumları

2021 Şubat Ayı Burç Yorumları

ALEM Talks Podcast'in Konuğu: Maya Portakal Bitargil
ALEM Talks Podcast'in Konuğu: Maya Portakal Bitargil

ALEM Talks Podcast'in Konuğu: Maya Portakal Bitargil

Super Bowl'un İkonik 10 Görünümü
Super Bowl'un İkonik 10 Görünümü

Super Bowl'un İkonik 10 Görünümü

Astrolojik Aşk Rehberi: Kova
Astrolojik Aşk Rehberi: Kova

Astrolojik Aşk Rehberi: Kova