2018 GOLDEN GLOBE ADAYLARI AÇIKLANDI

12.12.2017 11:20:51

Oscar’ın habercisi olarak anılan 2018 Altın Küre Ödülleri için yarışacak sinema ve televizyon yapımları adayları açıklandı.

Bu yıl 75. kez dağıtılacak olan Altın Küre ödülleri Beverly Hills'da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Sharon Stone'un açıkladığı aday listesindeki filmlerin Oscar yarışında da ilk sıralarda yer alacağı tahmin ediliyor. Bu yıl Seth Meyers’ın sunacağı törene şimdiden Guillermo del Toro'nun, The Shape of Water (Aşkın Gücü) filmi damga vurdu. 7 dalda aday gösterilen filmin geceden kaç heykelle ayrılacağı merak konusu.

2018 ALTIN KÜRE ADAYLARI:

En İyi Drama Dizisi
The Crown
The Deuce
Game of Thrones
The Handmaid's Tale
Stranger Things This is Us

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Caitriona Balfe: Outlander
Claire Foy: The Crown
Maggie Gyllenhaal: The Deuce
Katherine Langford: 13 Reasons Why
Elisabeth Moss: The Handmaid's Tale

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Sterling K. Brown: This is Us
Freddie Highmore: The Good Doctor
Bob Odenkirk: Better Call Saul
Liev Schreiber: Ray Donovan
Jason Bateman: Ozark

En İyi Komedi/Müzikal Dizisi
Black-ish
The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
SMILF
Will & Grace

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi)
Pamela Adlon: Better Things
Alison Brie: Glow
Issa Rae: Insecure
Rachel Brosnahan: The Marvelous Mrs. Maisel
Frankie Shaw: SMILF

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi)
Anthony Anderson: Black-ish
Aziz Ansari: Master of None
Kevin Bacon: I Love Dick
William H. Macy: Shameless
Eric McCormack: Will and Grace

En İyi Televizyon Filmi veya Mini Dizi
Big Little Lies
Fargo
Feud: Bette and Joan
The Sinner
Top of the Lake: China Girl

En İyi Kadın Oyuncu (TV Filmi veya Mini Dizi)
Jessica Biel: The Sinner
Nicole Kidman: Big Little Lies
Jessica Lange: Feud-Bette and Joan
Susan Sarandon: Feud-Bette and Joan
Reese Witherspoon: Big Little Lies

En İyi Erkek Oyuncu (TV Filmi veya Mini Dizi)
Robert De Niro: The Wizard of Lies
Jude Law: The Young Pope
Kyle MacLachlan: Twin Peaks
Ewan McGregor: Fargo
Geoffrey Rush: Genius

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (TV Filmi veya Mini Dizi)
Laura Dern: Big Little Lies
Ann Dowd: The Handmaid's Tale
Chrissy Metz: This is Us
Michelle Pfeiffer: The Wizard of Lies
Shailene Woodley: Big Little Lies

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (TV Filmi veya Mini Dizi)
Alfred Molina: Feud”
Alexander Skarsgard: Big Little Lies
David Thewlis: Fargo
David Harbour: Stranger Things
Christian Slater: Mr. Robot

En İyi Film (Drama)
Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Call Me by Your Name

En İyi Film (Müzikal veya Komedi)
The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Lady Bird

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Timothée Chalamet: Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis: Phantom Thread
Tom Hanks: The Post
Gary Oldman: Darkest Hour
Denzel Washington: Roman J. Israel, Esq.

En İyi Animasyon
The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand
Coco
Loving Vincent

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal veya Komedi)
Steve Carell: Battle of the Sexes
Ansel Elgort: Baby Driver
James Franco: The Disaster Artist
Hugh Jackman: The Greatest Showman
Daniel Kaluuya: Get Out

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Jessica Chastain: Molly's Game
Sally Hawkins: The Shape of Water
Frances McDormand: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal veya Komedi)
Judi Dench: Victoria & Abdul
Margot Robbie: I, Tonya
Saoirse Ronan: Lady Bird
Emma Stone: Battle of the Sexes
Helen Mirren: The Leisure Seeker

En İyi Yönetmen
Guillermo del Toro: The Shape of Water
Martin McDonagh: Three Billboards
Christopher Nolan: Dunkirk
Ridley Scott: All the Money In the World
Steven Spielberg: The Post
 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Mary J. Blige: Mudbound
Hong Chau: Downsizing
Allison Janney: I, Tonya
Laurie Metcalf: Lady Bird
Octavia Spencer: The Shape of Water

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Willem Dafoe: The Florida Project
Armie Hammer: Call Me by Your Name
Richard Jenkins: The Shape of Water
Christopher Plummer: All the Money in the World
Sam Rockwell: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yabancı Film
A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
Loveless
The Square

En İyi Senaryo
Guillermo del Toro and Vanessa Taylor: The Shape of Water
Greta Gerwig: Lady Bird
Liz Hannah and Josh Singer: The Post
Martin McDonagh: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Aaron Sorkin: Molly's Game

En İyi Film Müziği
Carter Burwell: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Alexandre Desplat: The Shape of Water
Jonny Greenwood: Phantom Thread
John Williams: The Post
Hans Zimmer: Dunkirk

En İyi Şarkı
“Home” from “Ferdinand”
“Mighty River” from “Mudbound”
“Remember Me” from “Coco”
“The Star” from “The Star”
“This Is Me” from “The Greatest Showman”

PAYLAŞ