MET’E TÜRK İMZASI!

15.05.2017 16:32:38

1 Mayıs’taki açılış galası yapılan MET sergisinde bir Türk firmasının da imzası olduğunu biliyor muydunuz?

Metropolitan Sanat Müzesi’nde (The MET) her yıl Mayıs ayının ilk günlerinde Anna Wintour Costume Design Center ve The Costume Institute  tarafından düzenlenen ve açılış daveti MET Gala, yıllardır görsel basının sıkı şekilde takip ettiği ve modaseverlerin merak ettiği etkinliklerden biri olma özelliğine sahip.  Dünyaca ünlü yıldızları ağırlayan yılın moda sergisi, bu yıl Comme Des Garçons’un Japon tasarımcısı Rei Kawakubo’yu onurlandırdı. Tarihinde Yves Saint Laurent’den sonra ikinci kez yaşayan bir tasarımcıya yer veren sergi, Commes des Garçons markasının fark yaratan 140 tasarımına ev sahipliği yapıyor.

 

 

1 Mayıs’taki açılış galası tüm dünyada ses getiren bu özel sergide, bir Türk firmasının da imzası olduğunu biliyor muydunuz? Bu sergi için özel olarak tasarlanan kitap, Ofset Yapımevi tarafından İstanbul'da üretildi ve Amerika’ya ihraç edildi. NY Times’ın Met Gala sonrasında yaptığı özel haberde “sıradışı” olarak tanımladığı bu kitap, Rei Kawakubo’nun özel tasarımları ve geçmişte verdiği röportajlardan alıntıları içermesiyle de bir başyapıt değerinde.

 

 

2016'nın son aylarından itibaren  Metropolitan Sanat Müzesi’yle de çalışmaya başlayan Ofset, “Rei Kawakubo Comme des Garçons” sergi kitabının üretimini üstlenerek projede yer aldı. 40.000 kopya üretilen kitap, bu nitelikteki sanat kitapları ihracatı açısından da Türkiye'de bir ilk.