ROBERT DE NIRO’DAN HAYATA DAİR TAVSİYELER

15.02.2017 14:53:55

Beyaz perdede izleyip hayran kaldığımız yılların oyuncusu Robert De Niro’yu tüm babacanlığıyla bir reklam filminde görünce heyecanlanmadık değil. Ermenegildo Zegna’nın son reklam filminde karşımıza çıkan zamanımızın en büyük aktörlerinden biri, genç nesil oyunculardan McCaul Lombardi’ye adeta hayat dersleri veriyor.

Elif ÖKSÜZ – elif.oksuz@alem.com.tr

Ermenegildo Zegna’nın bundan böyle dünya çapında müşterilerine hitap ederken kullanacağı ve markanın duygusal ve güçlü yönünü ortaya çıkaran Dönüm Noktaları (Defining Moments) ifadesi bu reklamın çıkış noktası. Yaşadığımız dönemin en önemli aktörlerinden Robert De Niro ve American Honey filminden tanıdığımız McCaul Lombardi, bu samimi reklamda karşı karşıya geliyor. 

Bu iki oyuncu, aynı mesleği, aynı geleneği (ikisi de İtalyan asıllı Amerikalı) ve aynı cesur karakteri paylaşıyor. Reklam filmi için Ermenegildo Zegna'nın Sanat Direktörü Alessandro Sartori ve film yönetmeni Francesco Carrozzini ile birlikte bu iki aktör 2016'nın sonlarına doğru Los Angeles'ta buluştu. 

Reklama gelirsek, biri zengin deneyim sahibi, diğeri önünde yaşayacağı birçok deneyimle, iki aktör hem yolda, hem çekim sırasında hem de aralardaki dinlenmelerde kendi Dönüm Noktaları’nı paylaşıyor. De Niro örnek aldığı kişileri, risk alma felsefesini, kendisini bir role neyin çektiğini (ayrıca neyin uzaklaştırdığını) ve kalbinin ait olduğu şehri anlatıyor. Lombardi, tabii ki, ustasına saygı gösteriyor, kendisinin yanında olmaktan bariz bir şekilde heyecan duyuyor, ama aynı zamanda kendi sezgilerini ve deneyimini paylaşmayı seviyor ve bunların bazılarında da De Niro kendini görüyor.

PAYLAŞ