ISTANBUL FASHION WEEK’E SAYILI GÜNLER KALDI!

13.03.2017 14:13:33

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2017 sezonu 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında İstiklal Caddesi'nde bulunan tarihi Cercle d'Orient binasını kapsayan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera’da gerçekleşiyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2017 sezonu 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında İstiklal Caddesi'nde bulunan tarihi Cercle d'Orient binasını kapsayan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera’da gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, koleksiyonların sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinliklerinden modayı farklı boyutlarıyla konu alan film gösterimlerine zengin bir programla dokuzuncu sezonunu karşılamaya hazırlanıyor.

(BAHAR KORÇAN)

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından Nelly Rodi, Sonbahar/Kış 2018 ve İlkbahar/Yaz 2018 sezonlarına seminerleriyle bu moda haftasının resmi programında yer alıyor. Ayrıca seçili marka ve tasarımcılar, pop-up mağazalarla moda haftasından başlayarak bir ay boyunca Grand Pera bünyesinde yer alacak. "Fashion in Motion" seçkisi ise, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul küratörlüğünde bir araya getirilen moda filmlerini etkinlik davetlileriyle buluşturacak. Her sezon desteklediği tasarımcının koleksiyonunu sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz bu sezon Türk moda sektörünün sıra dışı tasarımcı markalarından DB BERDAN'ın Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents DB BERDAN” adıyla sunacak. Defile, sunum ve sergiler haricinde farklı etkinlikler İstanbul’un farklı noktalarında moda, yaşam stili ve farklı sanat disiplinlerini birleştirerek uluslararası ölçekte ses getirecekler.

(BORA AKSU)

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında Bashaques', Brand Who, Burçe Bekrek, Can Yunus Çetinkaya, Ceren Ocak, Çigdem Akin, Cihan Nacar, Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Mercedes-Benz presents DB Berdan, Mert Erkan, Murat Aytulum, New Gen, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özlem Süer, Sudi Etuz, T.A.G.G., Tuba Ergin ve Tuvanam yer alıyor.

(SUDI ETUZ)

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu, resmi sponsorlar Grand Pera, P&G, Yapı Kredi Private Banking ile tedarikçi sponsorlar Arçelik, Brand Who, Damla, M.A.C Cosmetics ve Nikki Beach'in katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.